A. Paleckio byla iš Vilniaus keliauja į Šiaulių apygardos teismą (5)

Algirdas Paleckis | BFL, T. Lukšio nuotr.

Algirdas Paleckis | BFL, T. Lukšio nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas Algirdo Paleckio baudžiamąją bylą iš Vilniaus apygardos teismo perdavė nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas, tenkindamas prokuroro prašymą, pažymėjo, kad bylą tikslinga perduoti nagrinėti kitam apygardos teismui, siekiant pašalinti bet kokias abejones bylą nagrinėsiančio teismo nešališkumu, kad nei byloje dalyvaujantiems asmenims, nei visuomenėje nekiltų nepagrįstų teisėjų darbo vertinimų, taip pat užtikrinant teisingumo interesus.

Šioje baudžiamojoje byloje kaltinamiesiems inkriminuota galimai padaryta nusikalstama veika nukreipta ir prieš Vilniaus apygardos teismo teisėjus, nagrinėjusius baudžiamąją bylą dėl neteisėtų TSRS kariškių ir kitų asmenų veiksmų 1991 m. sausio mėnesį. Todėl jei byla būtų nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme tiek proceso dalyviams, tiek pašaliniam stebėtojui gali kilti pagrįstų abejonių Vilniaus apygardos teismo nešališkumu.

Pagal baudžiamojo proceso nuostatas byla gali būti perduota nagrinėti kitam teismui siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

 1. Vidinis Balsas:

  ”’…gali kilti pagrįstų abejonių Vilniaus apygardos teismo nešališkumu.”’ – Lietuva yra teisinė valstybė . Visi teisėjai krištolo tyrumo. Visi tarnauja Lietuvai visų piliečių teisingumui. Teisinėje valstybėje nėra neteisingų teismų. Yra ? Tik Šiaulių teisingas? Nieko nebesupratu….

 2. Žemyna:

  Kodėl vengta iškelti bylą, kas tie „savi”, kur „šaudė į savus”?
  Ar tuo nepakenkta mūsų teisingumo prestižui, pasitikėjimui juo?
  Aš, pavyzdžiui, nė kiek nenustebčiau sužinojusi, jog tai galėjo būti tiesa. Nors tais laikais Vagnerio įmonės oficialiai dar nebuvo, tačiau „nuotolinių darbuotojų” visais laikais buvo sočiai ne tik pas mus, bet visose buvusiose „broliškose”, „paktininkėse” ir visuose Vakaruose. Būtų gražu, jei jie būtų išaiškinti, jei apie juos sužinotų dabartiniai ir ano meto jų daugiabučio kaimynai, jei vieni kitiems į akis pažiūrėtų… Jeigu tokia grupelė būt buvus nustatyta, Kremliui būtų išmuštas šiandieninis jo koziris „savi šaudė į savus”. Jei kas šaudė, tai šaudė tokie pat „savi”, kokie „savi” BY ir UA žudė žurnalistus ir kt. visuomenės veikėjus, tokie pat „savi”, kokie šiandien daužo atminimo lentas, siunčia darbininkus plėšti kapsulių su pelenas ar rengia „svistopliaskas” aikštėje ant 100-mečio Rato…

 3. Vidinis Balsas:

  Kodėl vengta iškelti bylą, kas tie „savi”, kur „šaudė į savus”? Labai geras klausimas. Lygiai taip pat vengia iškelti bylą ir Ukrainos valdžia, kur per Maidaną snaiperiai 100 demonstrantų nužudė. Nusikaltimą uždraustą tiri. Kodėl ? …

 4. Julius:

  Šiaulių teismas 3x teisingesnis negu Vilniaus, kur veikia paleckiukų klanas…

  • Petras:

   Paleckiukų klanas nesugeba vieno sūnaus iš kalėjimo ištraukti, kuris virš metų sėdi be kaltinimų,
   Labai galingas klanas…

   Šiandien ryte per LRT mačiau gražią mergina, kuri sakė, kad Lietuvoje yra žodžio laisvė (su šeima šiandien aptarėm, kad prie šeimos stalo tai tikrai yra žodžio laisvė…)

   ;(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: