Priešpienio papildai – pamirštas atradimas sveikatai stiprinti (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Svarbiausia imuniteto paskirtis – saugoti mūsų organizmą nuo ligų, virusų ir bakterijų, neleidžiant pridaryti jam žalos.

Šią natūralią mūsų kūno gynybos sistemą sudaro milijardai ląstelių, kurios visos kartu atlieka nuostabų gynybinį darbą. Jei imunitetas stiprus, džiaugiamės gera savijauta ir net nesusimąstome, kad kiekvieną dieną jį veikia daugybė veiksnių, galinčių pakenkti. Tai – stresas, aplinkos užterštumas, prasta mityba, alkoholis, cukrus.

Atsparumą ligoms sužadina priešpienis

Jeigu imunitetas pažeidžiamas ir nusilpsta, organizmas pasidaro nepajėgus kovoti su virusais ir bakterijomis. Imame dažniau sirgti, o pasveikti būna sunkiau ir užtrunka ilgiau, dažnai mus lydi įvairios naujos ligos.

Tad nuo ko pradėti, norint sustiprinti atsparumą ligoms? Sveikatos žinovai vis dažniau siūlo atsigręžti į gamtą ir pagalbos ieškoti natūraliose, biologiškai aktyviose augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagose.

Viena tokių – priešpienis. Tai viena pirmųjų imunitetą stiprinančių priemonių žmogaus gyvenime, kurią pirmiausia gauname su motinos pienu. Priešpienis – labai panašus į pieną. Jis ima gamintis mamos organizme vos tik gimus vaikučiui, per pirmąsias kelias valandas po gimdymo. Svarbiausia priešpienio paskirtis – sužadinti naujagimio imuninę sistemą. Būtent jis yra didžiausia apsauga nuo visų bakterijų, virusų ir kitų į mūsų organizmą besikėsinančių įsibrovėlių.

Kodėl priešpienis toks naudingas?

Apie vertingas priešpienio savybes žinojo jau mūsų protėviai, iš jo gaminę įvairų maistą. Priešpienyje gausu ypatingų antikūnų — IhM, IgG ir IgA. Šie antikūnai yra svarbiausios imuninės sistemos sudedamosios dalys. Jos atsakingos už veiksmingą virusų bei bakterijų, norinčių patekti į organizmą, sunaikinimą. Kitaip tariant, tai – labai mažos baltyminės molekulės, cheminiai junginiai, saugantys gyvybiškai svarbią imuninę informaciją.

Antikūnų priešpienyje yra beveik 100 kartų daugiau negu paprastame piene, todėl priešpienis naudingas ne tik naujagimiams. Bėgant metams, organizmui senstant, imuninių ir augimo medžiagų gamyba lėtėja ir retėja, todėl tampa vis sunkiau kovoti su įvairiomis ligomis ir virusais. Štai tuomet mums ir vėl prireikia priešpienio, tiksliau, jame esančios ypatingos medžiagos, arba tam tikrų dalelių.

Šios dalelės žinomos kaip transferfaktorius – tai informacijos perdavimo priemonė. Dėl jo mūsų imunitetas gauna visą reikalingą informaciją apie į organizmą besikėsinančius virusus, bakterijas ir visus kitus žalą darančius įsibrovėlius. Be to, ši nepaprasta medžiaga padeda pajungti tas imuniteto grandis, kurios tiesiog nedirba. Išmokydamos mūsų imuninę sistemą atpažinti kenksmingus antigenus, ypatingosios dalelės veikia kaip signalizacija, perspėjanti apie grėsmes. Todėl su jomis kovoti tampa kur kas lengviau.

Priešpienio ypatingoji medžiaga atrandama iš naujo

Iš tiesų perdavimo dalelės (transferfaktorius) – pamirštas atradimas, šiandien prisimenamas iš naujo.

Sveikatos žinovai teigia, kad priešpienio papildai turėtų būti vadinami ne papildais, o rimtu vaistiniu preparatu – dėl itin plataus ypatingųjų priešpienio dalelių veikimo jam nėra lygių medžiagų.

Įsivaizduokite, mūsų organizmo ląstelių gyvavimo ciklas trunka keletą mėnesių. Praėjus šiam laikotarpiui, joms būtina atsinaujinti, todėl senąsias ląsteles pakeičia naujos. Mokslininkai pastebi, kad per visą gyvenimą mūsų organizmas vidutiniškai perdirba apie 12 tonų ląstelių ir 30 tonų mikrobų.

Ląstelių atsinaujinimas paliečia visus svarbiausius organus, tokius kaip plaučiai ar kepenys. O pagrindinį vaidmenį šiame atsinaujinime vaidina būtent perdavimo dalelės.

Medžiaga, neturinti jokio šalutinio poveikio

Ypatingieji priešpienio papildai ne tik stiprina ir palaiko imunitetą. Jie sustiprina ir baltųjų kraujo kūnelių aktyvumą, atpažįsta, įsimena įvairius virusus ir moko imunines ląsteles, kaip su jais kovoti ir greitai sunaikinti. Taip pat jie yra puiki įvairių infekcinių, odos, širdies kraujagyslių, autoimuninių, endokrininių, nervų ir kitų ligų malšinimo priemonė.

Sveikatos žinovai pastebi, kad vartojant antibiotikus, priešpienio papildai padidina gydymo veiksmingumą ir net mažina šalutinį antibiotikų poveikį organizmui. Tačiau svarbiausia tai, kad patys priešpienio papildai veikia natūraliai ir neturi jokių šalutinių poveikių.

Bėda ta, kad ilgą laiką priešpienio papildų gamyba buvo labai brangi ir tik visai neseniai mokslininkams pavyko sukurti masinės jų gamybos technologiją. Dabar ypatingoji medžiaga gaunama iš karvių priešpienio molekulinio ultrafiltravimo būdu.  Iš priešpienio pašalinamos didelės molekulinės masės medžiagos, tokios kaip augimo hormonai, baltymų alergenai, laktozė, steroidai bei antibiotikai.

Kada reikėtų pasidomėti papildais su priešpieniu?

Papildams naudojamame karvės priešpienyje yra net 40 kartų daugiau antikūnų nei žmogaus priešpienyje, o savo molekuline struktūra šie du priešpieniai vienodi. Priešpieniu reikėtų pasidomėti ne tik stiprinant imunitetą, bet ir visą organizmą, nes šioje medžiagoje priskaičiuojama net 90 vertingų sudėtinių dalių.

Be antikūnų, priešpienyje gausu dalelių, padedančių atsinaujinti organizmo ląstelėms ir skatinančių kaulų, odos, nervų atsinaujinimą. Taip pat interferonų, padedančių kovoti su virusais, bakterijomis ir vėžinėmis ląstelėmis, ir citokinų bei limfokinų, valdančių organizmo imuninį atsaką. Priešpienyje yra ir natūralaus antibiotiko laktoferino, retinoninės rūgšties, padedančios ardyti virusus ir skatinančios gijimą, bei įvairių maistinių medžiagų, tokių kaip aminorūgštys, vitaminai, mineralai, dalyvaujančių organizmo cheminiuose procesuose.

Šiandien priešpienio papildai naudojami gydyti daugelį ligų: vėžinius bei autoimuninius susirgimus, gripą, ŽIV infekciją, hepatitą B ir C, pūslelinę, žmogaus papilomos virusą, tuberkuliozę, osteomielitą, bronchitą, meningitą, miomas, šienligę, šalčio alergiją ir dar daugelį kitų.

Priešpienio papildai iš esmės skiriasi nuo kitų gaminių, skirtų stiprinti imunitetui: didžiausias skirtumas tas, kad jie ne tik maitina imunitetą, bet ir jį lavina. Svarbiausia, kad  priešpienio papildai nėra vaistai, bet veikia visą organizmą. Dėl mažo molekulinio svorio jie be jokių sunkumų patenka į kraujotaką ir visus žmogaus organus. Galiausiai – kol kas tai ne tik veiksmingiausias, bet ir pats saugiausias būdas stiprinti savo atsparumą ligoms.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: