Seimo konservatoriai kviečia aptarti Lietuvos galimybes ir iššūkius po ,,Brexito“ (tiesioginė transliacija) (0)

Gabrielius Landsbergis | tsajunga.lt nuotr.

Gabrielius Landsbergis | tsajunga.lt nuotr.

Jungtinei Karalystei oficialiai pasitraukiant iš Europos Sąjungos, prasideda pereinamasis laikotarpis, kurio metu bus deramasi dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ateities santykių ir siekiama pasirašyti juos įtvirtinančius susitarimus. Šiais ir kitais svarbiais su „Brexitu“ susijusiais klausimais Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kviečia diskutuoti 2020 m. kovo 2 d. Seime vyksiančiame renginyje „Brexit“ 2020: iššūkiai ir galimybės Lietuvai“.

„Pastarosiomis dienomis kartu su visu pasauliu stebime emocingą Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą. Neabejotinai šis istorinis virsmas turės nemažai pasekmių visai Europos Sąjungai, o taip pat ir Lietuvai. Tačiau kiekvienas nusistovėjusios tvarkos pokytis ne tik kelia iššūkius, bet ir atveria naujas galimybes, kuriomis turime būti pasirengę pasinaudoti. Turime aiškiai įvardyti savo siekius diskusijoje dėl Jungtinės Karalystės vaidmens mūsų regiono saugumo architektūroje, kalbėti apie galimybes verslui, finansinių technologijų ir inovacijų plėtrai, apie Lietuvos piliečių Jungtinėje Karalystėje padėtį ir mūsų pasirengimą priimti apsisprendusius grįžti. Visiems besidomintiems atviras pokalbis apie šiuos klausimus Seime – tai dar vienas svarbus renginys mūsų rengiamame diskusijų cikle, kuriuo kviečiame į Lietuvos politiką grąžinti rimtus debatus ir drauge ieškoti atsakymų į strateginės reikšmės klausimus“, – teigia TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Anot Seimo nario Žygimanto Pavilionio, neatsižvelgiant į „Brexit“, turime padaryti viską, kad santykiai su Jungtine Karalyste, viena svarbiausių mūsų transatlantinių sąjungininkių ir nuoseklia mūsų visų strateginių tikslų rėmėja, ne tik išliktų, bet ir pagilėtų. Turime suformuoti su Jungtine Karalyste panašią strateginę darbotvarkę, kurią jau seniai turime su JAV.

Padėtį aptars politikai, Lietuvoje reziduojančių Europos Sąjungos ir NATO valstybių ambasadoriai, politologai, apžvalgininkai, akademinės bendruomenės, verslo, profesinių sąjungų, nevyriausybinių organizacijų, valstybinių institucijų, žiniasklaidos atstovai. Diskusija atvira visiems besidomintiems.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: