Rusijoje pagerbtas Boriso Nemcovo atminimas (video) (0)

Maskvoje pagerbtas Boriso Nemcovo atminimas | urm.lt nuotr.

Maskvoje pagerbtas Boriso Nemcovo atminimas | urm.lt nuotr.

Vasario 29 d. maskviečiai pažymėdami buvusio Rusijos vicepremjero ir žymaus opozicijos lyderio Boriso Nemcovo 5-asias nužudymo metines Maskvos centre surengė jo atminimuis skirtas eitynes. Eitynėse dalyvavo daugiau nei 22 000 žmonių. Pernai metų minėjime dalyvių buvo per pus mažiau. Policijos duomenimis šiemet eitynėse dalyvavo 10 500 dalyvių, o pernai – 6 000.

Eitynių dalyviai reikalavo surasti B. Nemcovo nužudymo organizatorius, bet žmonės nešė ir plakatus su šūkiais prieš Konstitucijos pataisas, reikalavo išlaisvinti politinius kalinius, ir valdžios pasikeitimo šalyje.

Eitynes rengėjai – opozicinės Liaudies laisvės partijos „Parnas“ vadovas Michailas Kasjanovas, Pilietinės iniciatyvos politinės tarybos pirmininkas Andrejus Nechajevas ir vienas iš „Solidarumo“ judėjimo lyderių Sergejus Davidis.

Eitynių dalyviai žygiavo nuo Strastny bulvaro žiedo vidumi, o po to Akademiko Sacharovo prospektu iki sankryžos su Sadovoje žiedu.

Teisėsaugos pareigūnai į maršą nesikišo, tik perspėjo, kad mitingo dalyviai neturi teisės slėpti savo veidų ir pasibaigus žygiui ėmė raginti visus išsiskirstyti.

Akcijoje dalyvavo: Ilja Jašinas, Aleksejus Navalnas, Liubov Sobol, Julija Galjamina, Dmitrijus Gudkovas, Vladimiras Kara-Murza, Žana Nemcova, Aleksandras Solovjovas, Marija Alechina, Ilja Azar ir kiti žinomi opozicijos veikėjai bei visuomenininkai.

Pagrindinis šių metų eitynių reikalavimas buvo tolesnis Nemcovo nužudymo tyrimas ir nusikaltimo užsakovų nubaudimas. Eitynių kolonos priešakyje buvo nešama ištiesta didelė reklaminė juosta su užrašu „Nužudymo užsakovas turi sėdėti“.

Eitynių dalyviai skandavo: „Laisvė politiniams kaliniams!“, „Rusija be Putino!“, „Rusija bus laisva!“, „Geriausia pataisa – Putino atsistatydinimas!“, „Pokyčių!“, „Šalyn čekistų valdžią!“, „Ukraina, mes su tavimi!“, „Tai smurtas, tai ne teismai!“.

Buvo nešamas transparantas „Motinos prieš politines represijas“. Eisenai  atėjus į Sacharovo prospektą B. Nemcovas buvo pagerbtas tylos minute. Žmonės vaikščiojo Sacharovo prospektu visiškoje tyloje.

Vasario 29 d. B. Nemcovo atminties eitynės buvo surengtos ne tik Maskvoje, bet ir kituose dideliuose Rusijos miestuose – Sankt Peterburge, Nižnij Novgorode, Jaroslavlyje, Kazanėje, Perme, Tuloje ir kt.

Sankt Peterburge, policijos vertinimu, eitynėse dalyvavo 1000 žmonių, o patys eitynių rengėjai suskaičiavo 2500 protestuotojų.

Šeštadienį ir Vilniuje taip pat buvo surengta nedidelė eisena B. Nemcovo nužudymo 5-osiosms metinėms paminėti.

Rusijos opozicijos lyderis B. Nemcovas buvo nušautas ant Didžiojo Maskvoreckio tilto 2015 m. vasario 27 d. 

Tiesioginis šio nusikaltimo vykdytojas ir jo bendrininkai buvo nuteisti realiomis bausmėmis. Tačiau nužudymo organizatorius ir užsakovas nenustatyti iki šiol.

Vasario 27 d. B. Nemcovo atminimą Maskvoje pagerbė ir Lietuvos valdžios atstovas – Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Rusijoje Vytautas Žalys kartu su Europos Sąjungos, JAV, Kanados, Norvegijos ir kitų valstybių diplomatais padėjo gėles buvusio B. Nemcovo nužudymo vietoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: