Baltijos šalių seimų pirmininkai JAV aptars svarbiausius šiandienos klausimus (0)

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Kovo 2 dieną, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis darbo kelionės išvyks į Vašingtoną (JAV). Ši kelionė vyks kartu su Latvijos ir Lenkijos seimų pirmininkais bei Estijos parlamento atstovais, siekiant atkreipti Jungtinių Amerikos Valstijų dėmesį į svarbius Baltijos regiono klausimus.

Kelionėje numatyti susitikimai su JAV Atstovų Rūmų Pirmininke Nensi Pelosi (Nancy Pelosi), JAV Atstovų Rūmų Užsienio reikalų ir Gynybos komitetų pirmininkais, Senato Užsienio reikalų ir Asignavimų komitetų pirmininkais, taip pat JAV Senato Baltijos draugų grupės pirmininkais.

Seimo Pirmininkas sako, kad Lietuva vertina JAV Kongreso vaidmenį užtikrinant Baltijos regiono saugumą ir stabilumą. Galime džiaugtis stiprinamu transatlantiniu ryšiu politiniame ir ekonominiame bendradarbiavime.

„JAV buvimas mūsų regione yra nepakeičiamas. Esame dėkingi JAV už aktyvų dalyvavimą Baltijos regione organizuotose karinėse pratybose. Tai rodo, kad JAV yra pasirengusi perdislokuoti tūkstančius savo karių. Tai labai rimta“, – teigia parlamento vadovas.

Pasak Seimo Pirmininko, Lietuvai svarbus NATO gynybos planas Baltijos valstybėms ir Lenkijai, taip pat priemonės, kuriomis stiprinamas karinis pasirengimas, įskaitant kibernetinį ir energetinį saugumą.

Vizito metu Seimo Pirmininkas susitiks su Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenėmis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: