Patvirtintas pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis Lietuvoje (video) (7)

Spaudos konferencija Šiaulių ligoninėje | Alkas.lt ekrano nuotr.

Spaudos konferencija Šiaulių ligoninėje | Alkas.lt ekrano nuotr.

Vasario 28 d. Lietuvoje buvo patvirtintas pirmas susirgimo nuo koronaviruso COVID-19 atvejis. Ekstremalių situacijų koordinavimo centras ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad koranavirusas nustatytas 39 metų moteriai. Tai patvirtino ir  šalies Vyriausybė savo komentarrus pateikusi jau  3 val. ryto. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m. vasario 24 d. grįžusiai šiaulietei.

Šiuo metu ligonė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra. Informuojama, kad pacientei pasireiškę simptomai yra lengvi, ji šiuo metu neturi temperatūros, jai taikomas reikalingas gydymas. Moteris stebima buvo nuo pat grįžimo į Lietuvą, taip pat, kaip ir kiti keliautojai, grįžtantys iš paveiktų zonų.

SAM kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) bei kitų atsakingų institucijų specialistais, siekdami užskirsti kelią infekcijos plitimui šalyje, ėmėsi visų reikiamų priemonių. Ligoninėje yra stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė. Taip pat šiuo metu nustatinėjami su užsikrėtusiąja bendravę asmenys, vertinama jų sveikatos būklė, nė vienam kol kas simptomai nepasireiškė.

„Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos pradėjome vykdyti vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti“, – sako Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos viceministro, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio teigimu, esminis uždavinys, kurį reikės įgyvendinti dabar – užkirsti kelią viruso plitimui.

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – teigia A. Šešelgis.

SAM primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su įtariamu ar patvirtintu COVID-19 atveju bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Tuo metu, jei simptomai pasireiškė per dvi savaites po kelionės į paveiktas zonas (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas) ar kontakto su žmonėmis, kuriems patvirtintas COVID-19, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata | Žymos: , , , , , .

7 komentarai

 1. Paaiškinkit:

  Kodėl taip akcentuojama plauti rankas,o visiškai ignoruojamos kaukės.Mano supratimu tas korono virusas tai kvėpavimo takų o ne žarnyno infekcija.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Reikia izoliuoti Lietuvoje visus lietuvius klajoklius.

 3. Žemyna:

  Ar ne laikas pabandyti apsieiti be grynųjų? Kol tas KV neišsikvėps?
  Nuo kasdien NEDEZINFEKUOJAMŲ monetų ir banknotų labai paprasta pasigauti tai, ko yra ant juos čiupinėjusiųjų rankų. Net ir kasdien dezinfekuojant, rizika sumažėja, tačiau visiškos garantijos nėra! Juk į parduotuvių kasas bei į turgų patenkantys banknotai per dieną ne per vienas rankas spėja pereiti…

 4. Kai paskelbta YPATINGOJI padėtis:

  turėtų būti atitinkamai keičiami kai kurie įstatymai. Ar esame juos peržiūrėję – katrie veiks ne kaip normaliom aplinkybėm, bet atsižvelgus į jas; katriems ir kokios nuolaidos taikomos, katros sąlygos keičiamos – kiek ir kaip.
  Pvz.,
  Stringa naujos R. Dagio partijos registracija – trūksta steigėjų
  -.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/stringa-naujos-r-dagio-partijos-registracija-truksta-steigeju-954861
  Kad ir kokia mūsų nuomonė būtų apie konkrečiai šios partijos steigimą, tačiau negalima atmesti, jog ne tik požiūris į ją, bet ir KV žmones stabdo – jie vengs kur nors rinktis, bet tokius organizacinius darbus dirbti.
  Tai ir kitų partijų steigimąsi trikdo. Žinoma, senosioms parlamentinėms partijoms (kur prisimena, kaip su Leninu per voskresniką rąstą į Seimą nešė – ar kažkur kitur, bet tikrai tikrai nešė) nuo to tik geriau – mažiau konkurencijos. Teisingumą puoselėjančiai demokratinei valstybei nemokėjimas deramai tvarkyti valstybės reikalus ypatingomis aplinkybėmis nėra priimtinas?

 5. Gabrielė:

  Valdžiažmogių elgesys niekuo nesiskiria nuo sovietmečio. Tada sakydavo, kad kapitalistinėse šalyse žmogus išnaudojamas, o sovietuose jokio išnaudojimo. Dabar: kinai besivystanti šalis, tai ir nesugeba, o pas mus tai Santaruose yra modernus infekcinis skyrius/Delfi. Epidemiologas/! Visose šalyse dėvimos kaukės, mums nereikia! Jokios dezinfekcijos viešose vietose, viešame transporte! Tik taksistam rekomenduojamaiš oro uosto, valyti durų rankenėles! Atrodo, kad jie tik ir laukia, kad visi išmirtų, galės atsivežti pigesnės darbo jėgos! Kovo 11 renginius atšaukė: patys dalyvauti masiniuose renginiuose nenori, o krepšinis ir dar su italais tai gerai /biznį ginti reikia/, o kaltę verčia ant tarptautinių organizacijų: jos neleido atšaukti. Jos neturi jokios teisės reguliuoti, Italijoje tai nevyksta varžybos! Kaukių nėra, respiratorių nėra, dezinfekcinio skysčio nėra, masinės profilaktinės dezinfekcijos nėra, kada dar susiruoš tikrinti oro uosto keleivius su termovizoriumi, o be to dar autobusai, pasienio punktai! Veryga kaip didysis pranašas patikino, kad daugelis presirgs lengva forma, žinių radijas į laidą kviečiasi piemenį humoristą, kuris kaip didysis ekspertas kalba apie panikos kėlimą ir viskas čia nesąmonė. Žodžiu, dveskit tyliai. Kapitalistinėse šalyse išnaudojimas, o pas mus meilė darbo žmogui…ta pati sovietinė veidmainystė tik sveikatos srityje. Rankas plaukit ir nuo pavasarinės trydos būsit apaugoti. Gal Veryga savanoriškai apsikrės virusu, kad palaikyti sergančiųjų dvasią, juk taip morališkai palaikė galvą apsiskusdamas Skvernelį. Na Veryga,apsikrėsk, juk prasirgsim tik lengva forma!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: