Seime vyko spaudos konferencija apie galimas 5G grėsmes (video) (0)

Spaudos konferencija „Elektromagnetinė spinduliuotė ir penktos kartos judrusis ryšys (5G): potencialios grėsmės“| Alkas.lt ekrano nuotr.

Spaudos konferencija „Elektromagnetinė spinduliuotė ir penktos kartos judrusis ryšys (5G): potencialios grėsmės“| Alkas.lt ekrano nuotr.

Vasario 26 d. Seime įvyko Seimo nario, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidento Dainiaus Kepenio spaudos konferencija „Elektromagnetinė spinduliuotė ir penktos kartos judrusis ryšys (5G): potencialios grėsmės“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Vilniaus universiteto fizikos profesorius emeritas Jonas Grigas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Onkologijos skyriaus vadovė doc. Rasa Jančiauskienė. Spaudos konferencijoje fizikos ir sveikatos mokslų atstovai apžvelgė mažai aptariamos elektromagnetinės taršos žalą sveikatai ir išreiškė pastebėjimus dėl potencialaus šios elektromagnetinės spinduliuotės higienos normos didinimo. Buvo palyginta atskirų Europos Sąjungos šalių patirtis bei veiksmai ruošiantis penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtrai.

Prof. J. Grigas sakė, kad Lietuvoje kalbama tik apie 5G ryšio naudą, pamirštant paminėti rizikas. Profesoriaus teigimu, mikrobangos veikia ląsteles, o dabartinės spinduliuotę reglamentuojančios normos nėra saugios ir tai įrodo atlikti tyrimai.

doc. R. Jančiauskienė teigimu, mobiliųjų telefonų naudojimas didina susirgimų smegenų vėžiu riziką. R.Jančiauskienės žodžius iliustravo tyrimais, kurių rezultatai rodo, kad bendras susirgimų vėžiu skaičius auga ir, kad šis augimas yra siejasi su mobiliųjų telefonų naudojimu.

„Neturime kalbėti vien apie pažangą ir yra klausimų, kuriuos reikia atsakyti prieš 5G ryšio įdiegimą. Reikia atsakyti į klausimus, kokia įtaka daroma sveikatai“, – sakė doc. R. Jančiauskienė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Sveikata, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: