Santaros klinikos stebi padėtį dėl koronaviruso (0)

Santaros klinikos | lsveikata.lt nuotr.

Santaros klinikos | lsveikata.lt nuotr.

Įtempta padėtis pasaulyje dėl koronaviruso 2019-nCov infekcijos ir jos plitimo kelia nerimą daugeliui mūsų šalies gyventojų. Tai rodo ir per paskutinę parą (nuo vasario 24 d. iki vasario 25 d.) į VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių besikreipusių ligonių skaičius.

„Dėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingų skundų atvyko 18 žmonių. Iš jų molekuliniais tyrimais gripas nustatymas 6-iems. Tikslingai dėl įtariamo koronaviruso 2019-nCov kreipėsi 14 asmenų. Du atvejai iš jų neatitiko jokių klinikinių bei epidemiologinių kriterijų, likusiems atlikti reikalingi tyrimai. Jau dabar aišku, kad 11-ai koronaviruso diagnozė nepasitvirtino, 1 tyrimų atsakymų dar laukiama“, – pasakoja Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.

Santaros klinikų gydytojai, atsiliepdami į šiuo metu kilusį visuomenės nerimą dėl naujojo koronaviruso infekcijos, gyventojus praneša, kad žiemą pagrindinė kvėpavimo takų uždegimo priežastis yra kasmetinė gripo infekcija, kurios sergamumo pakilimas šiuo metu ir stebimas. Jei pajutote peršalimo požymius ir glaudžiai nebendravote  su užsikrėtusiuoju koronavirusu, didžiausia tikimybė, kad esate užsikrėtęs gripo A virusu ar kitais dažnai aptinkamais kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjais, tokiais kaip rinovirusas, metapneumovirusas, bokavirusas, respiracinis sincitinis virusas ir kiti. Pajutus pirmuosius peršalimo ar gripo požymius (galvos, gerklės, raumenų skausmas, kosulys, aukštas karščiavimas), patariama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs jūsų būklę, nuspręs kokius reikia atlikti tyrimus ir kokio reikia priešvirusinio gydymo. Susirgusiems patariama nevykti į darbą ar ugdymo įstaigas, gerai vėdinti patalpas, dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti neplautomis rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo taisyklių, naudoti vienkartines servetėles, o sveikiesiems – vengti bendravimo su sergančiaisiais.

Santaros klinikų darbuotojai stebi padėtį ir, jei atsiras naujų aplinkybių, jos skubiai bus paviešintos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: