Prasideda derybos dėl švietimo ateities (0)

Egidijus Milešinas | svietimoprofsajunga.lt nuotr.

Egidijus Milešinas | svietimoprofsajunga.lt nuotr.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) šiandien pradeda derybas dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties.

Vasario 25 d. derybose kartu su LŠMPS dalyvaus ir kitos, dabar galiojančią šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusios profesinės sąjungos: Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“.

„Reikalavimai suformuoti pagal LŠMPS parengtą švietimo viziją 2025. Esminis siūlymas – įvesti bazinį atlyginimą mokyklų ir darželių mokytojams bei pagalbos mokiniui specialistams“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Derybų dalyviai teigia, jog susitarimas dėl iškeltų reikalavimų leistų pabaigti daug metų besitęsiančią švietimo reformą.

„Tris dešimtmečius švietime tvyro įtampa, nežinia ir neužtikrintumas. Vyksta reforma be aiškių tikslų, ambicijos ir vizijų. Turime unikalią galimybę ir palankią ekonominę situaciją bent vienoje srityje pabaigti reformą ir pasiekti tikslus, labai svarbius šalies ateičiai“, – įsitikinęs E. Milešinas.

LŠMPS vadovas džiaugiasi, jog šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ir Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad šalies ateitis priklauso nuo švietimo ateities.

Tuo tarpu derybų ateitis dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties paaiškės šiandien. Ministerijos iniciatyva prisijungti prie derybų pakviestos mokyklų vadovų profsąjunga ir Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga. Jeigu pastaroji eilinį kartą sabotuos derybas, LŠMPS su ministerija prie derybų stalo sės ne dėl naujos, o  dėl dabar galiojančios Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties atnaujini

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: