Pasirašyta deklaracija dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo (0)

Pasirašyta deklaracija dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo | lrv.lt nuotr.

Pasirašyta deklaracija dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo | lrv.lt nuotr.

Vasario 24 d., Varšuvoje (Lenkija), žemės ūkio ministras Andrius Palionis, kartu su 7 šalių žemės ūkio ministerijų atstovais pasirašė bendrą deklaraciją dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos, kurioje svarbus akcentas skiriamas tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimui. Susitikime dalyvavo ir Europos žemės ūkio komisaras Janušas Voicekovskis (Janusz Wojciechowski).

Lietuvos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Rumunijos, ir Lenkijos žemės ūkio ministrai ir aukščiausi ministerijų atstovai deklaracijoje pabrėžia, kad iššūkiai, atsirandantys dėl ES Žaliojo susitarimo, su kuriais susidurs šalys narės ir jų ūkininkai, yra vienodi visose Europos Sąjungos valstybėse, todėl būtina stiprinti Europos Sąjungos biudžetą šiems iššūkiams įgyvendinti, o tiesioginių išmokų skirtumai tarp valstybių narių yra nepateisinami. Tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimas turi sulaukti ne mažiau tikslingo sprendimo, kuris atitiktų ir žaliąjį tikslą.

„Vieningai sutariame, kad reformuotoji bendroji žemės ūkio politika turi būti teisinga. Naujiems nustatymams ir reikalavimams, kurių pareikalaus Žaliojo susitarimo įgyvendinimas, reikės didesnių nei iki šiol išlaidų, dėl to ūkininkai turi sulaukti teisingo kompensavimo ir paskatų. Didesni poreikiai turi atsispindėti naujame ES biudžete, o galiausiai turi būti užtikrintas ir tikslą atitinkantis abiejų BŽŪP ramsčių, tiek tiesioginių išmokų, tiek kaimo plėtros, finansavimas. Būtina visiems ES ūkininkams sudaryti vienodas sąlygas prisijungti prie ES klimato tikslų įgyvendinimo. Kadangi tiesioginės išmokos vaidina labai svarbų vaidmenį vykdant žaliąjį tikslą, jos negali skirtis ES bendrojoje rinkoje. Privalome siekti neutralios žaliosios konkurencijos tarp visų ES ūkininkų, ir nematau pateisinamų priežasčių, kodėl turėtų būti priešingai“, – teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

Žaliasis susitarimas, kuris nubrėžia strategines kryptis ir siūlo būdus, kaip turėtų būti siekiama didesnių aplinkos apsaugos ir kovos su klimato kaita tikslų, pareikalaus ir didesnio nei anksčiau BŽŪP indėlio. Deklaraciją pasirašiusios šalys sutaria, kad esminė problema yra šių naujų tikslų finansavimo klausimas.

Deklaracijoje teigiama, kad pernelyg griežtų reikalavimų kėlimas ūkininkams, neturint galimybės juos paremti vykdant šiuos reikalavimus, turės neigiamos įtakos ne tik Europos žemės ūkio gyvybingumui ir konkurencingumui, bet ir gali kelti grėsmę BŽŪP numatytų tikslų ir rezultatų įgyvendinimui.

Šalių atstovai taip pat susitiko su Lenkijos prezidentu Andžėjumi Dūda (Andrzejumi Duda). Susitikimo metu didelė svarba buvo skiriama iššūkiams, laukiantiems žemės ūkio sektoriaus, pabrėžiant būtinybę užtikrinti stiprų ir iššūkius atitinkantį finansavimą. Pabrėžta ir lygių galimybių visiems ES ūkininkams užtikrinimo svarba, pabrėžiant, kad teikiant tiesiogines išmokas ES vieningoje rinkoje negali būti skirtumų. Lenkijos prezidentas išreiškė palaikymą siekiui užtikrinti stiprų finansavimą Bendrajai žemės ūkio politikai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: