„Iš savo varpinės“: A. Avižienis: Vokietija po Angelos Merkel (video) (7)

„Iš savo varoines“: A. Avižienis: Vokietija po Angelos Merkel | varpine.org nuotr.

„Iš savo varoines“: A. Avižienis: Vokietija po Angelos Merkel | varpine.org nuotr.

Kalbant apie užsienio įtakas Lietuvai – Vokietija yra viena svarbiausių valstybių. Anokia paslaptis, kad jau keli metai šioji Europos galybė lėtai, tačiau užtikrintai nusisuka nuo ilgamečių sisteminių partijų ir vis drąsiau renkasi radikalesnius politikos naujokus.

„Iš savo varpinės“ laidose jau kalbėjome ir apie dabartinės kanclerės A. Merkel biografijos subtilybes, jau kalbinome apie kone labiausiai jos nekenčiamos partijos „Alternatyva Vokietijai“ Bundestago narius. Taip pat aptarėme ir daugiau nei dvejopus jos standartus klimato kaitos klausimu, kai viena ranka Ponia Merkel glosto žaliųjų radikalus, o kita visiškai atvirai ir labai aktyviai (lankėsi jau 14 kartų) proteguoja Vokietijos automobilių pramonę Kinijoje.

Be abejo ankščiau ar vėliau turėjo iškilti klausimas, o kaip gi Vokietija gyvens be jos. Juolab, kad šioji kadencija, bent jau pasak jos pačios, yra paskutinė. Ir štai čia ėmė ryškėti labai netikėti galimi scenarijai. Buvęs ilgametis JAV diplomatas Algis Avižienis, puikiai išmanantis politikos subtilybes, šioje laidoje apžvelgia ne tik esamą padėtį tačiau atsako į tikrai intriguojančius klausimus: Būsimas Vokietijos kancleris ar nebus kone tiesioginis JAV kapitalo statytinis? Kodėl Vokietijos krikščionys demokratai verčiami bendradarbiausi su buv. komunistais iš „Die Linke“? Kas svarbiau Poniai Merkel – jos partija, jos šalis ar noras įžengti į istoriją kaip Europos Federacijos pradininkė?

Kai laidos gairės jau buvo sudėliotos, iš Vokietijos atskriejo dar viena žinia apie šaudymus, kurių metų žuvo 11 žmonių. Tad apie tai kas ten įvyko, o dar tiksliau, kaip tai buvo bandoma panaudoti politiniai kovai, irgi pakalbėsime.

Kategorijos: Alko radijas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Tvankstas:

  Puiki laida. Gal tik reikėjo priminti, kad Merkel ištinka drebulys girdint Vokietijos himną – bent pasąmonė supranta apie atliktą vokiečių tautos IŠDAVYSTĘ vardan sunaikinimo.

 2. Vidinis Balsas:

  Na, mama Merkel išspyrė Global kapital, prieš kurį ji bandė bent Vokietijos auto pramonę išgelbėti. Bus pasodintas Friedrich Merz. Visiška Global kapital prostitutė. Vokietijai alia luja. Galutinai.

 3. Skaitytojas:

  „kaip tai buvo bandoma panaudoti politiniai kovai“

  Politinei, ne politiniai. Ištaisykit kuo skubiau, nes sarmata.

 4. stasys:

  Tas pats per ta pati . Nepakako jog A.Juozaitis sužlugdė savo rinkimu kampanija dėl paskleistos informacijos apie jo susitikimus su AfD ? Merkel kanclerio postą užima nuo 2005 m. o tai ilgas laikao tarpas šaliai ant kurios pečiu laikosi ES stabilumas . Laidos dalyviai būdami ne pornografinio turinio leidėjai , galėjo bent puse lupos užsiminti kodėl Merkel taip nemėgsta tos AfD . ? Pasiteisinimais, globalizmo propagavimu , vargiai ką be nustebinsi . Tikra žurnalistika , tuo ir įdomi jog ji geba iš mizerio informacijos išspausti labai įdomiu situacijos vertinimu , o čia tik politinis pop-sas su A.Avižieniu .

 5. Romas:

  Žemynos pastebėjimai – į dešimtuką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: