Dėl koronaviruso Lietuvoje siūloma skelbti ypatingą padėtį valstybės lygiu (0)

sam.lt nuotr.

sam.lt nuotr.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) dėl koronaviruso grėsmės siūlo skelbti ypatingą padėtį. Sprendimas turėtų būti priimtas artimiausiu metu, tačiau kada tiksliai, nenurodė.

„Dėl paskelbimo įsijungia kiti mechanizmai, galima naudotis tam tikromis priemonėmis prevencijai iš valstybės rezervo, ko dabar negalima daryti“, – per spaudos konferenciją vasario 24 d. sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Nuo sausio pabaigos kiekvienoje ministerijoje yra aktyvuoti operacijų centrai, kuriuose rengiamasi galimiems koronaviruso atvejams Lietuvoje.

Sienų kontrolės kol kas įvesti neketinama.

„Tai Šengeno erdvės lygmens klausimas. Lietuva apribojimų be Europos lygmens vienašališkai priimti negali. Bet mes kalbėjome, jog jei padėtis būtų tokia, kad būtų priimti sprendimai tam tikrą patikrą daryti ir keliuose, ir jei tų priemonių, kurios dabar yra, nepakaktų, tai tikrai būtų svarstoma, kaip tai padaryti, kokiomis pajėgomis“, – kalbėjo A. Šešelgis.

Komisijos posėdyje taip pat aptartos penktadienį Kaune turinčios vykti „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani Exchange Olimpia“ krepšinio klubų rungtynės. Anot viceministro, kol kas rekomendacijų dėl jų komisija nepateikė.

Papildyta:

Interneto portalas lrytas.lt praneša, kad kilo įtarimas, kad iš šiaurės Italijos į Lietuvą grįžęs vyras yra užsikrėtęs koronavirusu. Vasario 24 d., pirmadienį, dėl peršalimo į klinikos „InMedica“ Vilniaus padalinį kreipėsi iš šiaurės Italijos grįžęs vyras skundesis 3 dienas trunkančiu karščiavimu. Dėl to imtasi visų reikiamų apsaugos priemonių o galimai koronavirusu užsikrėtęs ligonis buvo nukreiptas Vilniaus universitetinę ligoninę Santaros klinikas. Laukiama tyrimo duomenų. Klinika, kurioje lankėsi galimai virusu užsikrėtęs žmogus, šiuo metu yra uždaryta dezinfekavimui.

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: