Variu suspindo Krekenavos bokštai (1)

Krekenavos bazilik | kpd.lt nuotr.

Krekenavos bazilik | kpd.lt nuotr.

Pernai prasidėję Krekenavos bazilikos remonto ir rekonstrukcijos darbai keičia neeilinės šventovės – vieno iš Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio lankytinos vietos– veidą.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir parapijos lėšomis. Darbai turėtų būti pabaigti šią vasarą. Vasario mėnesį Kultūros paveldo departamento Panevėžio skyriaus vyr. specialistės Birutė Beresnevičienė ir Rasuolė Kerbedienė, atlikusios tarpinį patikrinimą Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios statinių komplekse (u.k. 32375), įsitikino, kad viskas vyksta pagal tvarkybos darbų projektą. Pagal Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų išsaugojimo bei pritaikymo programą pernai jau atlikta nemažai išorės tvarkymo darbų: restauruoti šiaurinis, pietinis ir vakarinis bažnyčios fasadai (juos nuvalius išorinės sienos tapo šviesesnės), pietinio bokšto stogas jau uždengtas varine skarda (taip pat bus atnaujintas ir antras). Šiuo metu vykdomi bazilikos vidaus tvarkybos darbai, įrengiama žaibosauga, restauruojami esami seni suolai.

Tai vienintelė Lietuvoje Romos Didžiosios Marijos bazilikos dukterinė šventovė. Joje šimtmečius gerbiamas stebuklingas Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Po tvarkybos darbų į baziliką sugrįš ir restauruotas išskirtinis paveikslas. Artimiausiu metu planuojama pradėti restauruoti presbiterijos dalyje esančius vitražus, pradėti teritorijos sutvarkymo darbai.

Šiais metais taip pat numatyta įsigyti ir sumontuoti bazilikos didžiųjų vargonų elektrinį oro pūstuvą bei sutvarkyti neveikiančius tonų dumplelius ir vožtuvėlių membranas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: