Sustingusios gamtos akimirkos juvelyrikos parodoje (0)

Robertos Vrubliauskaitės parodos „VARVA“ atidarymas | Rengėjų nuotr.

Robertos Vrubliauskaitės parodos „VARVA“ atidarymas | Rengėjų nuotr.

Vasario 26 dieną, 18.00 valandą, Baltijos gintaro meno centre (Šv. Mykolo g. 12, Vilnius), vyks juvelyrės Robertos Vrubliauskaitės parodos „VARVA“ atidarymas. Renginyje autorė pristatys savo išskirtinius darbus, padarytus nestandartinės technikos pagalba. Derviniai papuošalai su užkonservuotomis gamtos dalelėmis tarsi naujoviški gintaro inkliuzai leis pažvelgti į laike sustingusias akimirkas.

Juvelyrė Roberta Vrubliauskaitė iškart pabaigusi juvelyrikos ir kalvystės studijas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete pradėjo kurti papuošalus lietuviškam prekės ženklui Julia Janus ir sukūrė 5 kolekcijas. Vėliau autorė įkūrė savo prekinį ženklą VARVA. Savo kuriamus papuošalus bei meno objektus R. Vrubliauskaitė pristato parodose tiek Lietuvoje tiek užsienyje, bei dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose.

R. Vrubliauskaitė savo kūrybai įkvėpimo semiasi iš gamtos formų, ciklų bei jos asmeninio santykio su ja. Kurdama papuošalą autorė siekia atskleisti jo jausminę vertę. Būdama jautri bei jausminga Roberta pripažįsta, kad jai svarbu, jog jos sukurtas objektas sujaudintų žmogaus jausmus. Autorės tikslas iškelti prisiminimų vertę ir jiems suteikti ilgaamžiškumą. Šiai juvelyrei svarbios jos kilmės šaknys, papročiai ir daugiasluoksnė grožio samprata.

Parodoje bus pristatoma autorinė neobaltiško dizaino juvelyrika – tarsi naujoviškas gintaras. Minimalistiniuose papuošaluose bei objektuose klampios dervos pagalba įamžinami laike sustingę gamtos motyvai, sentimentalios detalės ar prisiminimai. Kaip prieš milijonus metų į sakus papuolę augalai ar vabzdžiai virto gintaro inkliuzais – langeliais į praeitį, taip dabar Roberta kurdama savo darbus pati renkasi, kas papuls į klampią dervą. Taip pagamina suplanuotus inkliuzus, kurie savyje saugos dabartinės gamtos fragmentus, įamžindami šią akimirką.

Gintaro pašonėje eksponuojamus Robertos Vrubliauskaitės darbus bus galima pamatyti bei palyginti su gintaro inkliuzais esančiais muziejuje. Paroda veiks iki kovo 29 dienos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: