„Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? (video) (9)

„Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? | LRT nuotr.

„Tai mažas žingsnelis žmogui, bet milžiniškas šuolis žmonijai“, – 1969 metų liepos 21 dieną žengdamas ant Mėnulio paviršiaus sakė amerikiečių astronautas Neilas Armstrongas. Per visą mums žinomą istoriją nė viena gyva būtybė nesugebėjo išsiveržti iš Žemės, bet štai daugybės sunkiai dirbusių žmonių dėka įvyko istorinis proveržis.

Molėtų astronomijos observatorijos gido Andriaus Zigmanto pasakojimu, „Apollo 11“ erdvėlaivis į Mėnulį nugabeno 130 valstybių vėliavas. Tarp jų – ir Sovietų Sąjungos vėliavą. „Vėliau ji kartu su grunto pavyzdžiais buvo įteikta Sovietų Sąjungos ministrų kabineto pirmininkui. Į tai jis atsakė: „Aš šią dovaną branginsiu kaip didžiausią žmonijos pasiekimą“. Priešiškumas priešiškumu, bet aš manau, kad bendražmogiškieji dalykai vardan mokslo ir žmonijos progreso lėmė tai, kad nebuvo viskas taip atšiauru“, – sako A. Zigmantas.

 „Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? | LRT nuotr.

Video:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

 „Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: su kokiais pavojais susidūrė ant Mėnulio nusileidę astronautai? | LRT nuotr.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Vidinis Balsas:

  Tai ar kas nors paaiškins kaip buvo pažabotos inercijos ir gravitacijos jėgos ? Kokia masė atskrido į Mėnulį, kaip sustabdė, švelniai nusileido, ką veikė motininė raketa, kol astronautai šokinėjo, ir kokią jėgą panaudojo grįžimui į Žemę. Į ką atsispyrė vakuume ? Kur rado kuro, deguonės ir kosmodromą 🙂 O gal čia tik religija ? Nori tikėk, nori ne – mokslo neieškok.

  • Skaitykit K. Simanavičiaus ir Ciolkosvskio darbus apie reaktyvinį judėjimą. Beje, vidurinėje mokykloje mokino.

   • Žemyna:

    Modernios visuomenės mokyklose fizikų-chemijų-matematikų nemoko! Yra svarbesnių, akiratį platinančių mokslų – apie atsilikusias ir pažangias lytis, apie sueičių įvairovę ir t.t.

   • Vidinis Balsas:

    Tai gal pats paskaitėt ir paskaičiavot kokiu greičiu turėjo skristi raketa, kad nuskristu per keturias paras iki mėnulio ? Tokio greičio nepasiekia jokia šiuolaikinė raketa. Kokia buvo masė, nes turėjo gabentis kurą ir izoliacines medžiagas nuo karščio, nes leidžiantis į Žemės atmosferą erdvėlaivis įkaista iki tūkstančių laipsnių. ( Leidžiantis ant Mėnulio sustabdo greitį, bet į Žemę ne ) . Jonai, gal skaitykit pats Lenino raštus. Na, bent nors Bibliją. Tos knygos skirtos nemąstantiems. Mąstantiems reikia logiškų, mokslinių paaiškinimų. O Jūs matau, fizikoj – nulis.

    • Žemyna:

     Tikrą tiesą tamsta išsakėte! Siūlyčiau pareikalauti, kad šis asaba atiduotų tamstai nebent už gražias akis gautą fiziko diplomą! Tuoj pat, neatidėliodamas!
     O tamsta, kai ateis diena susitikti su a.a. VU rektoriumi J. Kubiliumi, ir kai turėsite progą apie gyvenimą Žemėje pašnekučiuoti, galėsite priminti, jog ir jis ne be nuodėmės, kad nuolaidžiavo vienam tokiam FF studentui, nors kitus tais laikais taip spaudė prie mokslų, kad panos žliumbte žliumbdavo, tokių krūvių neatlaikiusios. Kiek pamenu, tik rusistai ir ekonomistai lėbaudavo, užuot studijavę. O visi kiti iš paskaitų tiesiai į skaityklas sliūkindavo, alkani ir vos kojas pavilkdami. Ir ten iki 23 akimis juodas avis baltoje lankoje ganydavo, o paskui juodais šešėliais į bendrabučius grįždavo, o kitą rytą juodais paakiais vėl į auditoriją grįždavo. Ir visiems viskas iš naujo. Išskyrus tą vieną a.a. Rektoriaus lepūnėlį.

 2. Vidinis Balsas:

  Nesenai, tarp tikrų mokslininkų, ne relig-politinių, buvo kalba, kad galbūt, būtų įmanoma nutupdyti Mėnulyje aparatą, panaudojant mini branduolinį sprogimą,kuris sušvelnintų atsitrenkimo į Mėnulio paviršių poveikį. Apie sugrąžinimą į Žemę – joks besmegenis nedrįsta pasvajoti. Bet praktiškai, tai padaryti dar nesiima niekas. Nusileidimas ant kometos ar Marso įmanomas. Apie sugrįžimą į Žemę negali būt jokių sapnų. PS: Kuo užsiima Alkas ? Jonai , Jonai !?!

 3. Prašymas:

  Gal kas mokate pataisyti?
  Čia –
  – lt.wikipedia.org/wiki/Jonas_Kubilius_(1921)
  kažkas pasismagino, apversdamas VU rektoriaus nuotrauką

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: