Žemdirbiai prakalbo apie savo teisių gynimą teisme (3)

Europos Parlamente Lietuvos žemdirbių atstovai derina pozicijas prieš protesto akciją. | B. Ropės feisbuko paskyros nuotr.

Europos Parlamente Lietuvos žemdirbių atstovai derina pozicijas prieš protesto akciją. | B. Ropės feisbuko paskyros nuotr.

Prie Europos Sąjungos institucijų protestuojantys Lietuvos ūkininkai dėl diskriminacinių tiesioginių išmokų prakalbo apie teisių gynimą teisme. Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos europarlamentaro Bronio Ropės, pagrindas bylai gali būti. Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo nurodoma, kad vienas iš pagrindinių bendros žemės ūkio politikos tikslų yra „užtikrinti deramą žemės ūkiu besiverčiančios bendruomenės gyvenimo lygį, ypač didinant žemės ūkyje dirbančių asmenų asmenines pajamas“. Tačiau Lietuvos žemdirbiams Europos Sąjunga moka ženkliai mažesnes tiesiogines išmokas nei kitų valstybių narių ūkininkams. 

„Žemdirbiai pasirinko teisingą bekompromisinę poziciją. Lietuva vykdo įsipareigojimus Europos Sąjungai, tad Europos Sąjunga pilnai turi įvykdyti savuosius“, – sako prie žemdirbių protesto prisijungęs Europos Parlamento narys B. Ropė. – „Mūsų šalies ūkininkai turi teisėtus lūkesčius dėl sąžiningų konkurencinių sąlygų užtikrinimo. Mokamos vienos žemiausių tiesioginių išmokų iškraipo konkurencines sąlygas Europos Sąjungoje ir niekaip neleidžia užtikrinti deramo pragyvenimo lygio Lietuvos žemės ūkio sektoriuje“. 

Europarlamentaras primena, kad dar 2002 m. ES Taryba nusprendė, jog 2013 m. tiesioginių išmokų žemdirbiams dydis valstybėse narėse, kurios į ES įstos 2004 m., pasieks tuometinį išmokų vidurkį valstybėse narėse, kurios į ES įstojo iki 2004 m. Tačiau iki šiol Lietuvos žemdirbiams mokamos tiesioginės išmokos niekaip nepakyla iki sąžiningo ir nediskriminuojančio lygio. 

„Jau turėjome ne vieną susitikimą su Europos Sąjungos institucijų atstovais, teikėme ne vieną peticiją, nebesuskaičiuosiu žemdirbių surengtų protesto akcijų čia, Briuselyje. Dabar yra pats trišalių derybų įkarštis, ateinančio finansinio laikotarpio Europos Sąjungos biudžetas gali būti greit patvirtintas, reikia išnaudoti visas derybines galimybes, dalykiškas diskusijas ir piketus, o jeigu nepavyks, tokiu atveju ginčas gali persikelti į teismą“, – teigia proteste Briuselyje ūkininkus atstovaujantis Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis. 

Europos Parlamente Lietuvos žemdirbių atstovai derina pozicijas prieš protesto akciją. | B. Ropės feisbuko paskyros nuotr.

Europos Parlamente Lietuvos žemdirbių atstovai derina pozicijas prieš protesto akciją. | B. Ropės feisbuko paskyros nuotr.

Briuselyje vykstančioje protesto akcijoje dalyvauja apie 200 ūkininkų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Protesto dalyviai reikalauja teisingo tiesioginių išmokų paskirstymo, to paties reikalaujama ir Europos Parlamentui įteiktoje Lietuvos žemdirbių peticijoje „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, nėra antrarūšių ūkininkų“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. m:

    Vilionis teisus, užteks politikams vaizduoti rūpestingus dėdes, metas samdyti advokatus ir prisiteisti iš Europos komisijos nesumokėtas išmokas nuo 2013 metų, kai pagal stojimo sutartį ES privalėjo suvienodinti tiesiogines išmokas visiems ES žemdirbiams.

  2. Romas:

    Kito kelio nėra, protestai jiems nieko nereiškia. Jie paprasčiausi egoistai, jeigu ignoruoja tokią diskriminaciją. Tikri menkystos…

  3. Vidinis Balsas:

    Yra tikimybė, kad ir Lietuva iš nerūšinių pereis į antrarūšes. Visiškos teisybės nebus, bet pragyvenimo lygis bus keliamas. Tik ne todėl, kad kažkas atsiraitė rankoves muštynėms : -) Paprasčiausia reikia , kad atbėgėliai nebedingtų iš Lietuvos, kaip kamparas. Kiek Lietuva prisigaudo, tiek jų pasprunka. Na, nebent bus suderėta, kad slavai kompensuos arabus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: