Vasario 16-osios gimnazija švenčia 70-metį (1)

Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir gimnazijos jubiliejų | M. D. Šmito (Schmidt) nuotr.

Vasario 16-osios gimnazija švenčia 70-metį | M. D. Šmito (Schmidt) nuotr.

Vasario 15 d., Vokietijos lietuvių bendruomenė (VLB) ir Vasario 16-osios gimnazija Hiutenfelde minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir kartu šventė gimnazijos septyniasdešimtmetį. Renhofo pilies salėje susirinkusius akademinės renginio dalies svečius pasveikino mokyklos vadovė Rasa Veis (Weiss) ir VLB pirmininkas Alfredas Hermanas (Alfred Hermann), prieš tai buvo sugiedoti abiejų šalių himnai.

Iš saugumo konferencijos, vykusios Miunchene, atskubėjęs Lietuvos Respublikos (LR) užsienio ministras Linas Linkevičius dėkojo visoms kartoms, įkūrusioms ir puoselėjusioms Vasario 16-osios gimnaziją. Ministras už nuopelnus Lietuvai įteikė medalį užsienio lietuvių atstovui dr. Vincui Bartusevičiui.

Heseno žemės švietimo ministras prof. dr. Ralfas Aleksandras Lorzas (Ralph Alexander Lorz) sveikino naująją direktorę, gimnaziją vadino „regiono traukos centru“ ir „švietimo brangakmeniu“. Prof. dr. h. c. Dietmaras Viloveitas (Dietmar Willoweit), buvęs Bavarijos mokslo akademijos prezidentas, pristatė istorinius įvykius, vedusius Lietuvą nepriklausomybės link. Bergštrasės apskrities viršininkas Kristijanas Engelhartas (Christian Engelhardt) savo kalboje pabrėžė gimnazijos svarbą Bergštasės regionui ir abiejų šalių bendradarbiavimui, pabrėžė, kad gimnazija yra vieta, vienijanti kultūrą, papročius ir žinias. Lampertheimo miesto meras Gotfridas Stoermeris (Gottfried Stoermer) džiaugėsi glaudžiu, šiltu ir pagarba paremtu bendradarbiavimu su gimnazijos bendruomene. Susirinkusiuosius sveikino LR garbės konsulė Gabrielė Gylytė-Hein ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke. Šventiniame renginyje dalyvavo Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas, Bergštrasės apskrities viršininko pavaduotojas Heinsas Klėjus (Heinz Klee) ir kiti garbūs svečiai.

Akademinės renginio dalies metu tradiciškai įteikta stipendija, kurią 2013 metais įsteigė Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Kaspersen (Caspersen). „Vasario 16-osios“ vardo stipendija už aktyvią visuomeninę veiklą ir mokyklos vardo garsinimą šiais metais apdovanotas dvyliktokas V. Rubenas (W. Ruben) Gimnazijos logotipo varžytuvių nugalėtojai – Aleksandras K. (I-oji vieta), Frydhofas Š. (Friedthjof Sch.) (II-oji vieta) ir Hilardas Š. (Hilard Sch). (III-ioji vieta) – džiaugėsi Andriaus Šmito atminimo premijomis. Direktorė dėkojo dailės mokytojai Ainai Janulionienei už puikią idėją, o anglų kalbos mokytojai Marytei Dambriūnaitei-Šmitienei – už piniginius apdovanojimus.

 Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir gimnazijos jubiliejų | M. D. Šmito (Schmidt) nuotr.

Vasario 16-osios gimnazija švenčia 70-metį | M. D. Šmito (Schmidt) nuotr.

Puikiai pasirodė nenuilstantys Vasario 16-osios gimnazijos mokinių vokalinis ir instrumentinis ansambliai bei tautinių šokių šokėjai (vadovai Audronė ir Gintaras Ručiai). Su dar gausesniu būriu gimnazistų publiką jie linksmino ir šventinės renginio dalies metu. Šeštokai Monika Lėja P. ir Adomas K. deklamavo per lietuvių kalbos pamokas išmoktą eilėraštį apie gimtinės išskirtinumą. Akademinei renginio daliai einant į pabaigą, pianinu skambino LR garbės konsulė G. Gylytė-Hein.

Hiutenfeldo Jėzaus Kristaus Širdies vardo bažnyčioje per ekumenines pamaldas už vieningumą ir bendrystę kartu su tikinčiaisiais meldėsi katalikų kunigai dr. Virginijus Grigutis ir Antanas Karčiauskas iš Kelno bei evangelikų dvasininkas Reinaldas Furas (Reinald Fuhr).

Kaip ir kasmet, vakaronė vyko Hiutenfeldo bendruomenės namuose. Šventinio vakaro dalyvius linksmino garsi grupė iš Lietuvos „Biplan“. Žinoma, netrūko ir pyragų, cepelinų bei puikios šventinės nuotaikos.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Rimgaudas:

    Džiaugiuosi Vasario 16-osios gimnazijos moksleivių pasiekimais, dėmesiu jai iš Vokietijos valdžios pusės. Jo Šventenybė popiežius Pranciškus, Tėviškės Alkas, Gimnazijos vadovybė, Vokietijos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės, mūsų šalies vadovybė skatina rūpintis juos savo kilmės šaknimis. Pabaigę mokslus, jie galės įsikurti Lietuvoje, bet, jeigu nutars likti užsienyje, kitais būdais tada galės rūpintis protėvių žeme. Norėtųsi, kad ir Lietuvos žmones, tokie kaip etnotapytojas doc. VIrginijus Kašinskas, knygų apie aisčius autorius prof. akademikas Eugenijus Jovaiša, kiti tautos šviesuoliai prisidėtų prie dvasinio ir estetinio gimnazistų auklėjimo, tam, kad jie, Heseno žemės švietimo ministro prof. dr. Ralfo Aleksandro Lorco žodžiais tariant, taptų ne tik mūsų, bet ir Vakarų bei Šiaurės Europos “švietimo brangakmeniais”. Sėkmės visiems ir visoms. Dėkoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: