Seime rengiama diskusija apie daugiabučių namų valdymą (1)

am.lt nuotr.

am.lt nuotr.

Vasario 21 d. Seime  vyks diskusija „Daugiabučių namų valdymo reguliavimo tobulinimas – Estijos pavyzdys“.

Renginį kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu organizuoja Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai (toliau – Būsto rūmai), vienijantys daugiabučių namų savininkų bendrijas, jų asociacijas, daugiabučius namus administruojančias įmones, vartotojų teises ginančias ir kitas organizacijas.

Diskusijoje bus pateikta informacija apie 2018 m. Estijoje įgyvendintą daugiabučių namų valdymo reformą, kurios metu visų daugiabučių namų valdymas buvo perduotas bendrijoms. Remiantis Estijos patirtimi siūloma apsvarstyti galimybę teisinį reguliavimą tobulinti ir Lietuvoje.

Vieno renginio iniciatorių – Būsto rūmų prezidento Juozo Antanaičio nuomone, daugiabučių namų valdymas turi būti paremtas tiesioginiais savininkų sprendimais ir bendrija, kaip valdymo forma, tai užtikrina geriausiai: „Siūlome įvertinti galimybę Estijos gerąją praktiką perimti ir Lietuvoje, koreguojant Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą pagal Estijos pavyzdį ir atsižvelgiant į Lietuvos būsto specifiką (ne visi Lietuvos daugiabučiai namai gali veikti kaip savarankiškos bendrijos, nes kai kurie jų turi su kitais daugiabučiais namais bendrus bendrojo naudojimo objektus; turėsime atsižvelgti į istorinį paveldą – susiklosčiusią kelis daugiabučius namus valdančių bendrijų praktiką ir kt.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: