Seime bus pristatyta Šarūno Sabaičio fotografijų paroda „Mes esame“ (0)

Šarūno Sabaičio fotografijų paroda „Mes esame“ | Š. Sabaičio nuotr.

Šarūno Sabaičio fotografijų paroda „Mes esame“ | Š. Sabaičio nuotr.

Vasario 20 d., ketvirtadienį, 10 val., Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai), bus pristatyta Šarūno Sabaičio fotografijų paroda apie VšĮ dienos centro „Mes esame“ lankytojų kasdienybę. Paroda eksponuojama Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje vasario 17–28 dienomis Seimo narės Monikos Navickienės iniciatyva.

Dienos centras „Mes esame“ yra socialinių paslaugų įstaiga, kurioje teikiamos bendrosios, dienos socialinės globos ir formaliojo profesinio mokymo paslaugos suaugusiems asmenims, turintiems proto ir kompleksinę negalią bei psichikos sutrikimus.

Fotografas Š. Sabaitis užfiksavo centro lankytojus kasdieninėje aplinkoje. Fotografavimo eigoje gimė abipusis draugiškas fotografo ir centro lankytojų ryšys, kuris palaipsniui virto savotiška parodos autoriaus bendravimo forma.

Fotografijų paroda „Mes esame“ – lankytojų gyvenimo centre atspindžiai ir subjektyvus autoriaus žvilgsnis per fotoobjektyvą.

 Šarūno Sabaičio fotografijų paroda „Mes esame“ | Š. Sabaičio nuotr.

Šarūno Sabaičio fotografijų paroda „Mes esame“ | Š. Sabaičio nuotr.

„Prisipažinsiu, šį kartą važiuodamas fotografuoti, nežinojau, ko tikėtis. Važiavau nepadaręs namų darbų, neapgalvojęs plano, ką ir kaip fotografuosiu, galima sakyti – visiškai aklai. Ne paslaptis, neretai mes esame linkę tiesiog nematyti šių žmonių, o jei ir tenka susitikti – į juos žiūrime su atjauta ir gailesčiu, nes jiems „nepasisekė“, gyvenimas juos „nuskriaudė“.

Nors su savo naujaisiais pažįstamais praleidau nedaug laiko, to pakako, kad dar kartą įsitikinčiau – išankstiniai nusistatymai nėra teisingi. Nereikia jiems mūsų gailesčio, bent jau to, kurį mes rodome viešai. Jiems reikia paprasto žmogiško bendravimo, o gal tiesiog buvimo šalia. Daugelis jų kur kas labiau nei mes vertina tai ką turi, jų įsitraukimas į atliekamus darbus tiesiog stebina, o galutinis darbų rezultatas neretai vertas pasigėrėjimo – matosi, kiek atsidėjimo ir meilės į juos įdėta. Visos nuotraukos darytos kasdieninėje aplinkoje, be papildomo apšvietimo, jos tikrai nėra idealios, tačiau aš ir bandžiau juos parodyti tokius, kokie jie yra – paprastus, kuklius ir nuoširdžius. Tikiuosi, bent iš dalies man tai pavyko. Nes jie to tikrai verti“, – sako fotografas Š. Sabaitis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: