Dėl koronaviruso atšaukti LNDT pasirodymai Kinijoje (0)

„Lokis“ | D.Matvejevo nuotr.

„Lokis“ | D.Matvejevo nuotr.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) praneša atšaukiantis mėnesio trukmės spektaklio „Lokis“, rež. L. Tvarkovskis, gastroles Kinijoje. Buvo numatyta, kad spektaklis aplankys penkis Kinijos miestus ir bus parodytas iš viso aštuonis kartus. Į kai kuriuos rodymus bilietai jau buvo išpirkti. Sprendimas atšaukti gastroles buvo priimtas kartu su gastrolių organizatoriais Kinijoje.

„Lokio“ gastrolės buvo derintos ilgiau nei metus, išvykti į Kiniją Lietuvos nacionalinio dramos teatro komanda turėjo balandžio pabaigoje ir grįžti gegužės pabaigoje. „Tai didelis turas. Kinams jau esame pristatę spektaklius „Didvyrių aikštė“, „Katedra“, „Tartiufas“, „Chaosas“, „Mūsų klasė“, dabar norėjome parodyti visai kitokį sceninį darbą, tačiau atsižvelgiant į koronaviruso plitimo greitį ir mastą negalime rizikuoti savo darbuotojų sveikata“, – sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Spektaklyje „Lokis“ nagrinėjama trijų asmenybių tragiškos gyvenimo linijos. „Lokis“ išsiskiria intensyviu filmuotų vaizdų naudojimu, o antroje dalyje beveik perauga į techno vakarėlį.

Spektaklis, atskleidžiantis realius ribinius nutikimus, nepasiduodančius jokiai logikai ir racionalumui, sužavėjo teatro bendruomenę. „Lokis“ laimėjo net keturis „Auksinius scenos kryžius“ ir buvo įvardintas 2017 metų teatro įvykiu.

„Lokis“ 2020 m. gegužės 2–3 dienomis turėjo būti parodytas Guangdžou operoje, gegužės 9–10 d. suplanuoti trys rodymai Pekine, gegužės 16 d. – spektaklis Siamene, o turą užbaigti buvo numatyta gegužės 22–23 dienomis Šanchajuje. „Lokio“ gastrolės Kinijoje greičiausiai bus perkeltos į 2021 metus. O Lietuvos žiūrovai „Lokį“ galės pamatyti jau šių metų gruodį, po rekonstrukcijos atidarytame Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Rugsėjį yra numatytas ir LNDT spektaklio „Tartiufas“, rež. Oskaras Koršunovas, antrasis turas Kinijoje (pernai spektaklis beveik mėnesį praleido Kinijoje ir sulaukė didelio pasisekimo). Dėl galimybės vykti į šias gastroles teatro vadovybė sprendimą priims iki gegužės mėnesio.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: