Trakų viešoji biblioteka kviečia pinti tautines juosteles (0)

Trakai.lt nuotr.

Trakai.lt nuotr.

Vasario 20 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks pirmasis etnografinių-edukacinių renginių ciklo „Lietuviškų tradicijų skrynelė“ užsiėmimas – kūrybinės dirbtuvėlės „Tautinių juostelių pynimas“.

Seimas 2020 metus paskelbė Tautodailės metais. Tautodailė – etninės kultūros pamatas, skatinantis geriau suprasti tautos socialinę ir kultūrinę istoriją, išsiugdyti meilę tėvynei, pilietinę savimonę ir tautinį tapatumą.

Juostos – vienos iš seniausių, labiausiai paplitusių ir margaspalvių lietuvių liaudies audinių. Tautinių juostų raštai mus pasiekė iš gilios senovės, tai protėvių laiškai mums apie papročius, tradicijas ir grožio sampratą.

Vyresnės kartos žmonių namuose tikrai rastume bent po vieną tautinę juostą, atkeliavusią vestuvių, jubiliejaus ar dar kokia kita proga. Knygas skaitančioje šeimoje šiandien turim visokiausius knygų skirtukus skaitomam puslapiui pažymėti, o seniau labai dažnai skirtuku būdavo graži, spalvota juostelė… Pynimas – tai paprasčiausias juostų audimo būdas.

Trakų viešoji biblioteka kviečia išlaikyti tradicijas – edukacijos metu pinti skirtukus knygoms. Pintinėms juostoms reikia tik rankų miklumo, siūlų ir kuriančio žmogaus kantrybės bei kruopštumo.

Mokytojos – Nijolė Mikalauskienė, Liuda Korsanovienė iš Onuškio.

Siūlais aprūpins mokytojos.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: