Laisvės partija ruošiasi rinkimams – pristatė savo Ateities ekonomikos planą (6)

Aušrinė Armonaitė | Alkas.lt nuotr.

Aušrinė Armonaitė | Alkas.lt nuotr.

Vasario 15 d. Vilniuje vyko liberalios Laisvės partijos Tarybos posėdis, kuriame partija pristatė Ateities ekonomikos planą, patvirtino spalį vyksiančių Seimo rinkimų vienmandačių ir daugiamandatės kandidatų atrankos ir reitingavimo tvarką bei aptarė svarbiausius politinius klausimus.

„Ateities ekonomikos variklis nėra nafta ar plienas, tai – idėjos ir duomenys. Lietuvoje siautėjant perskirstymo ir padalijimo nuotaikoms, mes siūlome investuoti į augimą ir pirmiausiai į išsilavinusių, kūrybingų, savarankiškų ir technologijas pasitelkiančių žmonių ugdymą. Esame lūžio taške – arba klumpame ir stringame vidutinių pajamų spąstuose, arba – braunamės į priekį ir kuriame perspektyvą”, – kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė.

Laisvės partijos Ateities ekonomikos planą sudaro trys dalys – talentai, augimas ir sumanios valstybės reformų įgyvendinimas.

Ugdant ir pritraukiant talentus partija pagrindinį dėmesį skiria švietimui ir migracijos liberalizavimui. Laisvės partija siūlo talentus pradėti ugdyti dar darželyje – ikimokyklinis ugdymas formuoja universalius žmonių gebėjimus, todėl jis turi būti individualizuotas.

Skirta dėmėsio mokytojams bei dėstytojams – siūloma užtikrinti stabilų jų atlyginimo augimą, kol jis sieks 120 –150 proc. vidutinio darbo užmokesčio, mokytojams – galimybes nuolat tobulėti užsienyje ir specialias švietimo lyderystės studijas.

„Turime išnaudoti technologijų teikiamą naudą mokyklose – mūsų vizija, kad IT kalba taptų trečiąja mokinių ir mokytojų kalba, o visi mokytojai mokėtų anglų kalbą“, – kalbėjo partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Augimo darbotvarkėje Laisvės partija siūlo pirmuosius 3 veiklos metus naujas įmones atleisti nuo mokestinių prievolių bei sukurti realias mokestines paskatas gyventojams investuoti į startuolius ir aukštos pridėtinės vertės projektus, o įmonėms – į mokslinius tyrimus ir plėtrą.

Kalbėdama apie valstybės inovacijų politiką, partija siūlo skirti bent 2% BVP moksliniams tyrimams ir plėtrai, šalyje kurti inovacijų rajonus, įsteigti vieningą inovacijų politiką koordinuojančią agentūrą ir realiai veikiantį inovacijas, mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą finansuojantį strateginį fondą.

Renginio metu taip pat buvo aptarti Laisvės partijos dalyvavimo artėjančiuose Seimo rinkimuose klausimai. Partijos kandidatų į Seimą sąrašas bus reitinguojamas partijos narių bei draugų elektroniniu balsavimu. Išreitinguotas galutinis partijos sąrašas ir kandidatai vienmandatėse apygardose bus tvirtinami gegužės 30-ą vyksiančiame Suvažiavime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Juozas:

  taigi čia ta pati panelė, tik kita suknelė. Liberalai jau prisivadovavo, kai valdė švietimo ministeriją ir darė klaikią reformą. Į aukštąsias buvo priimami visi be atrankos (užteko 1 balo ! ). Sutikau mažaraščių studentų. Man kartais buvo gėda prisipažinti, kad baigiau du aukštuosius, nes prieš nosį stovėjo tokie pavyzdžiai, kad ir priešui nelinkėčiau. Apskritai jų retorika turi mažai ką bendro su realybe. Štai Didysis stagnatorius Šimašius, užsiimantis Vilniaus senamiesčio griovimu… Vilnius pagal daugelį parametrų jau atsilieka nuo Kauno ( ir visa tai įmanoma, turint du kartus didesnį miesto biudžetą ! ).
  Priminsiu, kad liberazmas , kaip globalistų ir oligarchų finansuojamas projektas, Pasaulyje jau yra vakarykštė diena ir traukiasi į paraštes. Šio judėjimo bruožai, atmetus reklamą : laukinis kapitalizmas be žmogiško veido, moralinis supuvimas, jaunimo tvirkinimas, stagnacija, kyšiai, protekcijos, ypač – pseudoprojektai, per kuriuos masiškai plaunami pinigai. Griaunamas ir niekinamas Tautos didžiavyrių atminimas, simboliai. Prisiminkit, kaip machinacijomis buvo sužlugdytas Vyčio projektas Lukiškių aikštėje.O įgijęs jėgos šis judėjimas dar tampa ir antidemokratišku : turime pavyzdį, kaip neteisėtai buvo užpulta, areštuota ir persekiojama Lietuvos patriotė mokytoja Astra Astrauskė

  • ŽEMAITIS:

   O dabar kaip priims į aukštąjį? 🙂
   Priims visus iš eilės – Monkevičius pažadėjo… Atrankos kartelė buvo sumažinta tiek, kad bet kas norintis galės studijuoti. Aišku, vėl visi puls į socialinius mokslus – ten kur lengviau galima “laiką stumti “(2019 m. priėmime tai jau įvyko). O po to, nerasdami pritaikymo Lietuvoje, tiesiog emigruos. Be to, mes tai jau pajutome – išaugęs studentų skaičius neleidžia pakankamai laiko skirti gabiesiems. Juk jį reikia paskirstyti tolygiai. Tad stipriai kenkia ir mokymo kokybei. Taigi, “visuotinas aukštasis” ir valstybei kainuos daugiau, ir rezultatai bus prastesni, ir dar labiau padidins emigraciją. Tai tokia jums politiką labiau patinka???
   Nesakau, kad Steponavičius buvo geriausias Švietimos ir mokslo ministras. Mano galva – iš visų geriausias buvo Pavalkis. Tai Pavalkis bandė sugriežtinti priėmimo tvarką. Deja, nespėjo. Ministre tapusi Pitrėnienė jo planuotas labai svarbias priėmimo į universitetus reformas porai metų atidėjo, po to Petrauskienė – jas “ženkliai sušvelnino (sumažindama reikalinga matematikos ir kt. dalykų balus), o Monkevičius – iš viso pasuko kairiojo populizmo keliu. Iš esmės buvo nuimti barjerai ir dabar universuose galės studijuoti kas tik nori… O jūs mokėkit už tokias “reformas”.
   Dėl Steponavičiaus – tai jo geras darbas buvo krepšelių sistema. Tikrai pasiteisino, tik gaila, kad Petrauksienė ėmėsi ją naikinti. Matome, kokius pedagogų protestuos tie neikinimai iššaukė. Tik gerai, kad Petrauskienės reformos nespėjo paliesti universitetų. Dėl priėmimo į aukštąsias – tai taip, prie Steponavičiaus buvusi tvarka buvo skystesnė, nei Pavalkio.
   Bet, dabar tai tikrai Monkevičius iš aukštojo mokslo padarys vidurinės mokyklos lygį. Tokio prasto ministro Lietuvoje seniai jau nebuvo.

  • ŽEMAITIS:

   O ką ten toliau parašei apie liberalizmą – tai gryniausias konservatyvus naftalininis ir didžiai prorusiškas (Putleris varo panašią demagogiją) bla bla bla. Neverta net komentuoti.

 2. ŽEMAITIS:

  Gaila, kad liberalai skaldosi.
  Šimašius su Armonaite manė, kad jiems pavyks persivilioti liberalų jaunimą, išsilavinusius žmones. Kažkiek pavyks, bet tikrai ne daugumą. Ir barjero jie neįveiks, o ir vienmandatėse vargu ar kažką gaus. Bet gerai – to ir nusipelnė. Už vaikišką naivumą reikia susimokėti. Tik gaila, kad dalis (gal kokie 2-3 proc.) balsų bus iššvaistyta daugiamandatėje, o ir virnmndatininkų galimybes liberalų susiskaldymas gerokai sumažins. Na, nieko – bus gera pamoka pirmiausai “Laisvės partijai” (jau vien faktas, kad pavadinime nėra žodžio “liberalai” nuteikia nekaip). O ir Liberalų sąjūdžiui ateityje reikėtų būti šiek tiek lankstesniu.
  O ir kas tai Laisvės partija? Ar jie yra pakankamai liberalūs? Na, taip, kas liečia žmogaus laisves ir t.t. (vad. “socialinis liberalumas”) jie dar ir kaip liberalūs. Vien pažvelgus į margą publiką tai tampa aišku. Bet ar to pakanka? Juk ir socialdemokratai panašiai bando perlenktai įtikti įvairioms mažumoms ir pan. O KUR LAISVĖS PARTIJOS EKONOMINIS LIBERALUMAS? Kur palankumas Laisvąjai rinkai? Kažkaip neįžvelgiu jo.
  Tuo tarpu Liberalų sąjūdis išliaka “tolygiau” liberalus. Tad, manau, liberalaiu mąstantys žmones ir toliau pasitikės Liberalų sąjūdžiu. Proporcinėje tradiciškai jis gaus nemažai mandatų, o ir kai kuriose vienmandatėse tradiciškai Liberalų sąjūdis gaus dar kelis mandatus. Galėtų dar daugiau – bet va, Laisvės partija kažkiek balsų tikrai “nusiurbs”. Labai gaila, nes LIBERALIOS POLITIKOS LIETUVAI ITIN STINGA. Tikrai liberalios, o ne leftistinės pseudoliberalios.
  Tad, Armonaite, ar nemanote, kad jums būdingas jaunatviškas karštakošiškumas tikrai neprisideda prie liberalizmo stiprinimo Lietuvoje?

 3. ExO:

  Nebegirdžiu liberalų, kuriuos jungtų asmens Laisvė į savo protą; juos pakeitė naivuolių ieškantys savanaudžiai su krepšeliais, kviečiantys jaunimą į popsinę laisvę nuo proto, apsvaigstant narkotikais ir senesniu už naftaliną spiritus vodka.

 4. Vilnietis:

  O kam alkas.lt reklamuoja šitos iškrypėlių partijos planus? gal jiems pritaria??

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: