Zagrebe pristatyta knyga „Kvėpavimas į marmurą“ (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė pasidžiaugė, kad į kroatų kalbą išversta ir visuomenei pristatyta dar viena lietuvių autoriaus knyga.

„Kasmet didėjanti lietuvių rašytojų knygų pasiūla vietos skaitytojams leidžia labiau pažinti mūsų šalį ir šiuolaikinę Lietuvos literatūrą, neakivaizdžiai prisiliesti prie mums svarbiausių temų ir aktualijų, kartu išgyventi jas“, – sakė J. Raguckienė.

L. S. Černiauskaitės knygos pristatymas Zagrebe, tai renginio „Europea“  – renginių ciklo, skirto Europos Sąjungos (ES) literatūros įvairovės pristatymui, dalis. Anot rengėjų, lietuvės knyga pasirinkta dėl 2009 metais jai skirtos ES literatūros premijos. 2009–2019 šis apdovanojimas įteiktas net keturioms Lietuvos autorėms, o L. S. Černiauskaitė buvo pirmoji lietuvė, sulaukusi tokio tarptautinio įvertinimo.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: