Policija K. Škirpos gynėjai grąžino nusavintą trispalvę (video) (14)

Policija K. Škirpos gynėjai grąžino nusavintą trispalvę | Alkas.lt nuotr.

Policija K. Škirpos gynėjai grąžino nusavintą trispalvę | Alkas.lt nuotr.

Vasario 13 d., ketvirtadienį,  aktyviai Kazio Škirpos gynėjai Astrai Astrauskaitei Vilniaus policija sugrąžino Lietuvos vėliavą, kurią kaip „įkaltį“ buvo nusavinusi po aktyvistės sulaikymo šių metų sausio 3 d.

Ketvirtadienį  Vilniaus miesto 3-iajame komisariate su savo advokate apsilankiusi aktyvi K. Škirpos gynėja, mokytoja A. Astrauskaitė pateikė raštiškus paaiškinimus policijai apie sausio 3 d. įvykius ir susipažino su šio įvykio tyrimo medžiaga. Iki tol A. Astrauskaitė to padaryti negalėjo nes, kaip ji teigia, nukentėjusi nuo policijos gydėsi.

Teismas policiją įpareigojo gražinti neteisėtai paimta vėliavą

Sugrąžinti valstybinę vėliavą policija buvo priversta tik po teismo sprendimo. Kaip žinia, sausio 27 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė iš dalies patenkinantis A. Astrauskaitės ir jos advokatės skundą dėl policijos pareigūnų taikytų administracinių nusižengimų užtikrinimo priemonių teisėtumo. Teismas nusprendė, kad policija turi grąžinti iš visuomenininkės atimtą valstybinę vėliavą, nes nebuvo surašytas jos kaip  „administracinio nusižengimo teisenos užtikrinimo priemonės“ paėmimą įteisinantis protokolas…

Nors teisme policijos atstovas bandė išsisukinėti, kad nėra aišku, jog paimta vėliava buvo būtent A. Astrauskaitės ir sakė, kad ji bus grąžinta „teisėtam savininkui“, visgi policijos atstovas galiausiai buvo priverstas sutikti, kad vėliava bus grąžinta A. Astrauskaitei iš kurios ji buvo ir paimta…

Teismas netenkino kitų A. G. Astrauskės reikalavimų dėl jos sulaikymo ir daiktų apžiūros, nes šie veiksmai, pasak teismo, jau yra atlikti ir paskelbė, kad „jeigu asmuo, kurio atžvilgiu taikant administracinių nusižengimų bylų teisenos užtikrinimo prievartos priemones patyrė žalą, jis turi teisę reikalauti tokios žalos atlyginimo įstatymų nustatyta tvarka.“

Pasak pačios A. Astrauskaitės, sausio 13 d. susipažinusios su policijos jai oficialiai pateiktais kaltinimais, iš visų jai anksčiau viešoje erdvėje išsakytų policijos kaltinimų šiuo metu oficialiai yra likęs tik vienas pagristas Administracinių nusižengimų kodekso 506 str. 4 d. „Statutinių valstybės tarnautojų, karo policijos ar žvalgybos pareigūnų teisėtų nurodymų ir reikalavimų nevykdymo“.

„Kova dar tik prasideda, nes taip su LIETUVOS VALSTYBĖS DIDVYRIUS nuo nepagrįstų kaltinimų ir šmeižtų (plk. Kazį Škirpą, Partizaninio karo vieną iš vadų Joną Noreiką-Generolą Vėtrą) ginančiais, o kartu ginančiais ir viešą interesą (Vytį Lukiškių aikštėje ir kt.) Lietuvos visuomenės žmonėmis – susidoroti negalima… Labai panašūs dalykai vyksta bolševikinėse, komunistinėse diktatūrose… Dar iki laivės, demokratijos šiandienos Vilniuje ir visoje Lietuvoje – labai labai toli…“, – savo Feisbuko puslapyje po apsilankymo policijos komisariate ir vėliavos atsiėmimo rašo A. Astrauskaitė.

Kovo 18 d. A. Astrauskaitė vėl kviečia į akciją skirtą paminėti K. Škirpos gimtadienį

Savo Feisbuko puslapyje A. Astrauskaitė vėl pakvietė į naują K. Škirpos atminimui skirtą akciją. Šį kartą kviečiam apaminėti K. Škirpos gimtadienį, kadangi vasario 18 d. sukanka 125 metai nuo šios Lietuvos istorijai svarbios asmenybės gimimo.

„Jūsų laukia testas – išbandymas: kiek jumyse yra drąsos ateiti Vasario 18 d., 18:00 val. į K. Škirpos vardo alėją ir viešai pagerbti, apginti Lietuvos Didvyrio, pulkininko, diplomato, LAF vieno iš įkūrėjų, 1941 m. labai reikšmingo Lietuvai Birželio sukilimo prieš SSSR okupantus organizatorių – Kazio Škirpos atminimą jo 125-ųjų gimimo metinių proga?

Kokią kalbą ruošiatės pasakyti? Kokią žinią perteiksite Lietuvai, jos žmonėms? Ruošiatės rinkimams… Jūsų laukia pirmas išbandymas, pirma PAMOKA – vienybės už Lietuvos valstybingumą išlaikymo, gebėjimo kartu su TAUTA siekti bendrų tikslų ir mūsų Laisvės kovų Didvyrių gynimo PAMOKA, kai Lietuvos išdavikai, net policija, Kazio Škirpos alėjoje už atiduodamą jam pagarbą tąso žmones po areštines, konfiskuoja Lietuvos valstybines vėliavas?!

Baigiu Vinco Kudirkos žodžiais: „<—> Tegul saulė Lietuvoj / Tamsumas prašalina! /<—> Vardan tos Lietuvos / Vienybė težydi!“ Laukiami visi, Brangūs Tautiečiai, patriotai, vienytojai“, – rašo A. Astrauskaitė.

skirpa-1Kaip jau rašėme Alke, sausio 3 d. įvykis plačiai nuskambėjo viešojoje erdvėje sukeldamas lietuvių pasipiktinimą primindamas sovietinių laikų milicijos elgesį kai už trispalvės iškėlimą būdavo baudžiama pačiomis griežčiausiomis bausmėmis. Sąsajas su sovietinės milicijos savivalėmis tuomet sustiprino dar ir tai, kad kad visuomenininkę sulaikanti pareigūnė kalbėjo su ryškiu rusišku akcentu…

Tuomet sausio 3-osios pavakare ties Neries ir Vilnelės santaka, prie Taikomosios dailės muziejaus, keli patriotiškai nusiteikę piliečiai atėję pagerbti diplomato, Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo Kazio Škirpos, patyrė netikėtą policijos pareigūnų spaudimą. Net 3 policijos ekipažai ir Vilniaus viešos tvarkos tarnyba atskubėjo tramdyti vos 4 žmonių, kurie tenorėjo uždegti žvakutes plk. K. Škirpos  atminimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: