Nevyriausybininkai pasipiktino Aplinkos ministerijos veiksmais dėl Punios šilo apsaugos (0)

punios-silo-parama-600x315

bef.lt nuotr.

Aplinkos ministerijai šiandien paskelbus, kad laukiama visuomenės pastabų dėl Punios šilo apsaugos tikslų projekto ir jog, neva, rastas sutarimas dėl šio nepaprasto miško apsaugos, nevyriausybiniai suskubo tarti savo žodį. 

Jie išplatino raginimą ministerijai surengti visavertišką viešą šių tikslų pristatymą visuomenei.

„Dabar Aplinkos ministerija paskelbė apsaugos tikslų lentelę be jokios papildomos informacijos. Visuomenė niekaip negali tokios infromacijos adekvačiai įvertinti, negali pakomentuoti.

Toks derinimas yra tyčiojimasis iš visuomenės. Ši situacija atskleidžia sisteminę visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą problemą kai, pavyzdžiui, miškų kirtimų derinimas su visuomene vyksta paskelbiant miškotvarkos projektus kažkur giliai kokioje nors svetainėje pateikiant sausą informaciją, lenteles, kurių visuomenė negali deramai interpretuoti, neturėdama specifinių žinių.“ – padėtį apibudina Baltijos aplinkos forumo direktorius, vienas judėjimo už Punios šilo išsaugojimą pradininkų Žymantas Morkvėnas.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

 „Man atrodo, kad arba Aplinkos ministerija yra kurčia ir akla, negirdėdamą ir nematydamą, kas aplinkui vyksta, arba – idiotai. Tas derinimas yra pasityčiojimas iš visuomenės, kuri supranta, kad Punios šilas gali būti apsaugotas tik rezervato statusu. Nes man atrodo, kad visose diskusijose, teismo posėdžiuose tai – jau įrodyta. Spjūvis visiems, kurie tiria, saugo ir rūpinasi to šilo likimu.“ – komentuoja kitas judėjimo už Punios šilo išsaugojimą pradininkas, teatro režisierius, nacionalinės premijos laureatas Gintaras Varnas.

2020-02-13-Punios-apsaugos-tikslu-derinimas-su-visuomene

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: