„Maxima“ ir „Biovela Group“ dėl užterštos mėsos sulauks tūkstantinių baudų (0)

Mėsa, maistas | zum.lt nuotr.

Mėsa, maistas | zum.lt nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vasario 13 d. pranešė, kad prekybos tinklui „Maxima“ ir mėsos perdirbimo įmonių grupei „Biovela Group“ už vartotojams pateiktą salmonelėmis užkrėstą mėsą gali grėsti tūkstantinės baudos. Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, ateityje bus siekiama baudas dar sugriežtinti. Jo teigimu abi įmonės elgėsi netinkamai.

„Pagal maisto įstatymą bauda būtų nuo 144 eurų iki 24 tūkst. eurų“, – spaudos konferencijoje sakė M. Staškevičius.

„Maximos“ delsimas informuoti apie nesaugią mėsą parduotuvėse yra neatsakingas, todėl už tai turi būti baudžiama griežčiau, pastebėjo tarnybos atstovas.

„Tai vienas svarbiausių dalykų – per 24 valandas turi būti mums pranešta apie nesaugų produktą, o tai buvo padaryta pavėluotai. Mes bėgome iš paskos, o ne kartu. Paprastai gavę signalą greitai išimame produktus iš rinkos. Dabar gi taip nenutiko. Buvo sunaikinta šimtai tonų mėsos nepalikus jos tyrimams“, – kalbėjo VMVT atstovas.

„Šiandien sulaukę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atliktų tyrimų rezultatų galime dar kartą užtikrinti – „Maximos“ parduotuvės ir cechai nėra mikrobiologinės taršos šaltinis. Kaip savo spaudos konferencijoje pabrėžė ir VMVT, pirkti mėsą „Maximos“ parduotuvėse yra visiškai saugu.

Maisto sauga ir kokybė visada buvo, yra ir bus mūsų veiklos prioritetas, nepaisant patiriamų nuostolių masto. To pavyzdys – vasario 7 dienos sprendimas pašalinti visą šviežią mėsą ir jos marinuotus pusgaminius iš prekybos, reaguojant į pasikartojančius tyrimų rezultatus, kurie rodė mikrobiologinę taršą iš „Biovelos“ gaunamoje žaliavoje ir vakuumuotose prekėse.

Džiaugiamės, kad VMVT nustatė mikrobiologinės taršos atsiradimo priežastis ir šiandien tos priežastys jau yra pašalintos“, – išplatintame pranešime sako „Maximos“ komercijos vadovė Ernesta Dapkienė.

Toks atvejis, kai buvo sunaikinta visose tinklo parduotuvėse buvusi šviežia mėsa, buvo pirmas Lietuvoje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: