Kaip atskirti darbo ir poilsio laiką? (0)

unsplash.com nuotr.

unsplash.com nuotr.

Dažnai net ir uždarę biuro duris visus darbus savo galvoje išsinešame namo kartu su savimi. Ir net būdami namuose negebame atsikratyti įtampos bei neapleidžiančių minčių apie likusius darbus. Taip negalime kokybiškai pailsėti, o kitą diena – viskas vėl iš naujo. Tačiau kaip atskirti darbo ir poilsio laiką? Kokią įtaką tai turi mūsų psichologinei sveikatai? Kokias praktikas galime pasitelkti, kad paliktume darbus darbe ir leistume sau tinkamai pailsėti?

Darbas ir psichologinė sveikata

Ką daryti, jei nepavyksta atskirti darbo ir poilsio laiko? Tai padaryti labai svarbu, nors, greičiausiai, tenka išgirsti, jog jei darai tai, kas patinka, gali neskirstyti laiko. Psichologinei sveikatai tai nėra gerai, nes ilgą laiką būname įsitraukę į tam tikrą veiksmą ir galime nejausti ribų. Tai gali atvesti mus iki perdegimo ar pervargimo ir tai nėra sveika. Tad ką gi daryti, kad galėtume atskirti, kur yra mūsų darbo, o kur poilsio laikas?

Visų pirma, jei dirbate ir jaučiate, jog yra tiek daug darbų, kad šiandien tikrai nespėsite, tačiau vis tęsiate galvodami, kad padirbsite dar ir dar penkias minutes, čia sau reikia pasakyti „stop!“. Tam, kad jūsų galvoje neliktų minčių apie darbus, galite užsirašyti, kokie darbai atlikti ir kokie jūsų rytojaus darbai. Jūsų galvoje tai bus tarsi dienos uždarymas, o kitą dieną atėję nieko nepamiršite, nes viskas bus pažymėta.

Kaip pereiti prie poilsio?

Ugnė Juodytė. Nuotrauka iš FB

Ugnė Juodytė | nuotr. iš FB

Kitas dalykas – kai jaučiate, kad jau įsisukate į darbo ratą, skirkite kokias tris minutes meditacijai ir to užteks. Galite labai paprastai tiesiog stebėti savo kvėpavimą, kūną, atpalaiduoti vietą, kurioje jaučiate įtampą, tai paleisti su kvėpavimu. Trys keturios minutės ir viskas. Po meditacijos keliaukite namo ir turėkite laiko sau.

Dar vienas dalykas – negalvokite, kad apskritai galite kada nors pabaigti darbus. Darbų užbaigimas apskritai yra iliuzija. Pasakykite sau, kad darbai niekada nesibaigia, tačiau jūs galite padėti tašką ir nusibrėžti ribas. Tai yra jūsų atsakomybėje ir jūsų valioje.

Paskutinis patarimas, kuris bus labai vertingas daugeliui žmonių, kaip save galite atriboti nuo darbo reikalų. Nusistatykite telefone, kad, pavyzdžiui, po devintos valandos jums neiššoktų pranešimai ar žinutės. Pradžioje būna neįprasta ir keista, tačiau po kelių kartų žmonės vienareikšmiškai teigia, kad jaučiasi ramiau ir gali daug geriau pailsėti, skirti dėmesį pramogoms ar poilsiui, nepalikdami minčių darbe. Tad linkiu pasinaudoti šiais patarimais ir darbą palikti darbe, o sau suteikti daugiau laiko poilsiui.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Psichologija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: