Didinama Lietuvos valstybės parama Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srityje dirbantiems lituanistinio švietimo mokytojams (6)

Lituanistinė mokykla | A. Žukas, smm.lt nuotr.

Lituanistinė mokykla | A. Žukas, smm.lt nuotr.

Vyriausybei pritarus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patikslintam „Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo“ pakeitimui, pusantro karto didinamos išmokos lituanistinio švietimo mokytojams, dirbantiems Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities (Rusija) lietuviškose mokyklose. Tuo siekiama padėti lietuviams išsaugoti kalbą, papročius, užtikrinti lituanistinių mokyklų lietuvių etninėse žemėse veiklos tęstinumą.

Šešiose lietuviškose bendrojo ugdymo įstaigose ir daugiau nei 20-yje neformaliojo ugdymo (savaitgalinių) mokyklų Baltarusijoje, Lenkijoje, Kaliningrado srityje aktyviai vykdomas lituanistinis švietimas: mokoma lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos, supažindinama su etnokultūra, mokyklose pažymimos Lietuvos valstybinės ir tautinės šventės, vaikų ir jaunimo meno kolektyvai savo gyvenamuosiuose kraštuose atstovauja Lietuvai, taip pat atvyksta į renginius Lietuvoje. Tačiau stingant finansinės paramos iš Lietuvos ir palaikymo iš vietinės valdžios, vis mažiau Lietuvos mokytojų pastaruoju metu ryžtasi važiuoti į Lietuvos etninėse žemėse įsikūrusias lietuviškas švietimo įstaigas. Tikimasi, kad svaresnė finansinė Lietuvos valstybės parama padės pritraukti ir daugiau mokytojų į šių kraštų lietuviškas mokyklas.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. tai va:

  aha, o kaip pietryčių Lietuvos reikaliukai ?

 2. >tai va:

  O pietryčių Lietuvoje laisvai vyksta polonizacija,- ypač S.Skvernelio Vyriausybės suteikiamų sąlygų dėka.Deja.

 3. Žemyna:

  Kaip jaudina tas vaikiukų vaizdas – mergytės taip stengiasi… Ir kokie jie gražūs!

 4. Bebras:

  Nesvarbu ar finansavimas didinamas ar mažinamas, vis tiek neigiami komentarai. Lyg botai čia rašytų.

 5. Vidinis Balsas:

  Šaunu, tik būtų dar šauniau,jeigu matytus kokia ta parama buvo ir kiek iš tikro dabar daugiau gaus mokytojai. Ką reiškia tas pusantro ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: