Dėl Punios šilo apsaugos – pasitarimas su visuomene (0)

Sengirė | am.lt nuotr.

Sengirė | am.lt nuotr.

Visuomenė kviečiama susipažinti su aplinkos ministro įsakymo projektu, kuriuo, patikslinus buveinių apsaugai svarbių teritorijų sąrašą, siūloma nustatyti Punios šilo apsaugos tikslus. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki vasario 25 d.

Europos ekologiniam tinklui „Natura 2000“ priklausančio Punios šilo, kuris yra Nemuno kilpų regioniniame parke, apsaugos tikslus siūloma nustatyti, remiantis Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos specialistų pernai atlikta išsamia jo gamtinių vertybių apskaita.

Aplinkos ministerija siūlo kompromisinį šio šilo apsaugos modelį, pagal kurį daugiau kaip pusei (65 proc., t. y. 1444 ha) Punios šilo botaninio zoologinio draustinio teritorijos būtų keliamas pagrindinis tikslas – palaikyti palankią buveinių ir rūšių apsaugos būklę arba ją atkurti iki palankios. Tuo pačiu būtų sudarytos sąlygos genetinių pušies ir eglės medynų, kurių bendras plotas šile yra 293 ha, apsaugai ir užtikrinta teisė laisvai lankytis vietos gyventojams ir iš toliau atvykstantiems draustinio lankytojams. Pažymėtina, kad Punios šile esančios rezervatinės zonos ribos nebūtų keičiamos.

Konkrečių, pamatuojamų ir erdvėje apibrėžtų apsaugos tikslų nustatymas numatytų efektyvią Punios šile esančių Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių ir rūšių apsaugą, sudarytų galimybes genetinių medynų tvarkymui ir išsaugojimui.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: