Seimo valdybos posėdžius galės stebėti visi norintys (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vasario 12 d., 9 val. įvyks pirmasis tiesiogiai transliuojamas Seimo valdybos posėdis. Visuomenei ir žiniasklaidos atstovams jau sudaryta galimybė susipažinti su rytojaus valdybos posėdžio darbotvarkės projektu, kuris tvirtinamas posėdžio pradžioje (darbotvarkė gali būti papildyta). Seimo valdybos posėdžiai paprastai organizuojami trečiadieniais, prireikus – kitomis dienomis.

Nuo vasario 1 d. įsigaliojo naujos Seimo statuto nuostatos dėl tiesioginių Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių transliacijų ir viešo vaizdo įrašų skelbimo. Išimtis dėl transliacijų galios tik rengiant uždarus ar apklausos būdu rengiamus Seimo valdybos posėdžius.

Įsigaliojus naujai tvarkai Seimo interneto svetainėje taip pat bus nuolat skelbiamos Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkės. Šiuos pokyčius Seimas patvirtino dar 2019 m. gruodžio 19 d.

„Iki šiol Seimo valdybos bei Seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkės buvo neviešos, posėdžiai netransliuojami, nedaromi jų vaizdo įrašai, tad informacija visuomenei bei žiniasklaidai apie šių Seimo padalinių veiklą buvo pateikiama fragmentiškai ir visa apimtimi neprieinama“, – sako vienas iš šios idėjos autorių, Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Pasak A. Nekrošiaus, viešas Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių transliavimas, vaizdo įrašų bei darbotvarkių skelbimas didins informacijos apie Seimo veiklą prieinamumą, užtikrins didesnį Seimo atvirumą visuomenei ir sukurs palankesnes sąlygas žiniasklaidos veiklai nušviečiant įvykius Seime.

Šiuo metu visi besidomintys parlamento veikla turi galimybę tiesiogiai stebėti Seimo, Seimo komitetų ir komisijų posėdžius, spaudos konferencijas, kitus parlamente vykstančius įvairius renginius.

Visas Seimo posėdžių ir renginių transliacijas galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: