Prezidentas susitiks su Europos Vadovų Tarybos pirmininku (0)

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 11 d. Prezidentas Gitanas Nausėda vyks į Briuselį susitikti su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Šarliu Mišeliu. Susitikime žadama aptarti Europos Sąjungos Daugiametės finansinės programos projektą 2021–2027 metams.

Darbo vakarienėje bus pristatyta Lietuvos pozicija ir lūkesčiai dėl Sanglaudos politikos finansavimo bei žemės ūkio tiesioginių išmokų dydžio Lietuvos ūkininkams. Taip pat bus kalbama apie Lietuvos stojimo į ES sutartyje numatytų ES sutartinių įsipareigojimų įgyvendinimą – kaip užtikrinti deramą finansavimą Ignalinos AE uždarymui ir efektyviam Kaliningrado tranzito schemos veikimui.

„Siekiant įgyvendinti ambicingą ES strateginę darbotvarkę būtina atrasti tinkamą balansą tarp naujų sričių, tokių kaip klimato kaita ir inovacijos, bei tradicinių politikų – Sanglaudos ir žemės ūkio finansavimo. Aktyviai derėsimės dėl Lietuvos interesų atspindėjimo ES biudžeto projekte“, – prieš išvykdamas sakė Prezidentas.

EVT Pirmininkas Š. Mišelis organizuoja susitikimus su valstybių vadovais, siekdamas išgirsti jų lūkesčius ir pasiūlymus dėl Daugiametės finansinės programos, prieš prasidedant deryboms vasario 20 d. numatytame EVT posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: