Seime inicijuojamas prezidentės D. Grybauskaitės ir KGB ryšių tyrimas? (nuotraukos, video) (22)

49495634223_e9ab2ed17e_k

Spaudos konferencija | lrs.lt nuotr.

Šiandien Seime, specialiosios spaudos konferencijos metu Seimo narys, Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininkas Naglis Puteikis, jo pavaduotojas Kristupas Krivickas ir Vilniaus skyriaus vadovė Rūta Janutienė visuomenei paskelbė ir paviešino filmuotus kadrus, kuriuose nufilmuotas režisieriaus Donato Ulvydo pokalbis su buvusia Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, kuriame ji prisipažįsta, kad mokėsi KGB mokykloje.

„Taip, aš ten mokiausi“ – paklausta ar iš tiesų mokėsi KGB mokykloje žinomam režisieriui D. Ulvydui atsakė prezidentė D. Grybauskaitė kuomet jis apie prezidentę kūrė dokumentinį filmą „Valstybės paslaptis“. Šį faktą pats režisierius patvirtino lankydamasis Andriaus Tapino laidoje „Laikykitės ten“.

Vaizdo įraše matome kaip režisierius D. Ulvydas atpasakoja asmeninio pokalbio su prezidente aplinkybes bei prisimena, kaip prieš keletą mėnesių jis prezidentės paprašė prieš filmavimo kamerą pakomentuoti „tulpių“ pašto skandalą, o ši tuomet atsakiusi, kad nėra ką čia daugiau komentuoti – „taip, tai mano elektroninio pašto adresas, ir nėra ką čia daugiau komentuoti“ – tuomet jam atsakė prezidentė D. Grybauskaitė.

Tada režisierius pasiteiravo, o kaip ji pakomentuotų įtarimus, kad bendradarbiavo su KGB ir mokėsi KBG mokykloje – „taip, aš ten mokiausi ir čia irgi nėra ką daugiau komentuoti“ – tuomet esą nukirto D. Grybauskaitė.

„Prezidento rinkimų įstatymas aiškiai įpareigoja kandidatus dar iki įregistravimo pateikti VRK duomenis apie savo mokslus SSRS ar buvusių sovietinių respublikų NKVD, NKGB, MGB, KGB mokyklose. Nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės, kai du kartus kandidatavo prezidento rinkimuose, prezidentė galimai padarė esminį Prezidento rinkimų įstatymų pažeidimą“ – sakė R. Janutienė.

„Šiandien pat inicijuosiu specialiosios tyrimų komisijos sudarymą Seime. Tyrimo tikslas nustatyti visas su šiuo naujausiu liudijimu susijusias aplinkybes ir įvertinti ar prezidentė D.Grybauskaitė iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, jeigu taip – kokiais metais, kokiame mieste, ar ją baigė, ar vykdė KGB užduotis, kokias, kieno atžvilgiu ir tt? Ar nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės prezidentė padarė esminį rinkimų įstatymo pažeidimą? Liudyti Specialiajai Seimo komisijai bus kviečiama ir pati prezidentė D.Grybauskaitė ir jos prisipažinimą girdėję bei apie jį prabilę asmenys“ – sakė N. Puteikis

Pats režisierius D. Ulvydas reaguodamas į spaudos konferencijoje paskelbtą jo liudijimą savo „facebook“ profilyje ėmė išsisukinėti ir neigti savo paties pasakytus žodžius. Esą jis duodamas interviu A. Tapino laidoje suklydo ir susipainiojo tarp faktinės realybės ir gandų.

Jeigu bus iškviesti liudyti Seimo komisijai tiek režisierius D. Ulvydas, tiek žurnalistas A. Tapinas, tiek pati prezidentė D. Grybauskaitė privalės atvykti ir atsakyti į visus klausimus žinodami, kad už melagingus parodymus jiems grės baudžiamoji atsakomybė.

„Vakarų Europos demokratijos turi patirties tirti ir teisiškai vertinti jau baigusių kadenciją prezidentų nuslėptus nusikaltimus, nusižengimus, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas nenumato senaties jo 3 str. reikalavimui. Todėl kreipdamiesi į Seimą, mes reikalaujame ištirti visas D. Grybauskaitės galimo mokymosi KGB mokykloje aplinkybes, apklausti D. Grybauskaitę, D. Ulvydą, kitus filmo kūrėjus, išreikalauti nemontuotą medžiagą, apklausti iki šiol apie galimą D. Grybauskaitės ryšį su užsienio specialiosiomis tarnybomis liudijusius asmenis, kreiptis į Lietuvos specialiąsias tarnybas ir į Konstitucinį teismą, kuris išaiškintų, kaip dera taikyti Prezidento įstatymo 3 str. normą. Prieš įstatymą visi Lietuvos piliečiai yra lygus. Jeigu D. Grybauskaitė pažeidė įstatymą ir neteisėtai kandidatavo į aukščiausią valstybės postą, tai turi būti teisiškai įvertinta.” – kalbėjo R. Janutienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

22 komentarai

 1. jurgis:

  bet Ulvydas po to pasakė, kad padarė klaidą, todėl Rūtos ir Naglio tai buvo tik blefas, arba jie “sėdo į balą”…

 2. stasys:

  cit.”Jeigu bus iškviesti liudyti Seimo komisijai tiek režisierius D. Ulvydas, tiek žurnalistas A. Tapinas, tiek pati prezidentė D. Grybauskaitė privalės atvykti ir atsakyti į visus klausimus žinodami, kad už melagingus parodymus jiems grės baudžiamoji atsakomybė.” ..labai abejoju kad taip nutiks , priešingu atveju teks ir knygos autore “raudonoji dalia ” kviesti liudyti .:))) Na žinant kokiais gandais apaugo Prezidentė per jos darbo metus Prezidentūroje aš tai linkėčiau to proceso nestabdyti ir leisti išsikalbėti netgi tam pačiam Z.Vaišvilai ..su jo asmenine idėją ‘rusijos paslaptis’ . 🙂 O jei rimtai aš abejoju ar režisierius D.Ulvydas labai ka žino apie ta KGB – mokykla ir kuo ji skiriasi pav. nuo kokios partinės ..kuria Prezidentė tikrai yra baigusį .. 🙂 Artėjant rinkimams nereikia tikėtis kad 3- ju procentu autsaideriai ..nebandys pasinaudoti politinės kanalizacijos greituoju liftu .

 3. bala žino:

  …anokia čia naujiena: graudus juokdarynas “po mūšio”, t.y. dviejų kadencijų iš po 1990 m. partškolos ir
  raudonųjų paluckininkų (net ne paleckininkų) noro p a p r e m j e r i a u t iš po LKP be ir ant platformos skvernelio; iš po skvernelio net gatvės foto faktų rasi kiek nori (net patvirtinsi ir nuteisi kokį Gorbačiovą, labiau kalta KGB-inkiniką nei MGB šiandieninės LRT tarybos paskirtoji nieko neginančioji vien eterį teršiančioji – BE BAUDŲ už srutas ant visų galvų)…
  ir veiksmas šios balos, tai panelė (ar narys Puteikis) ir kietuolis…uoliai iš po Janutų lentų-pavardų …Audrą-Taifūną LTSR AT šlykštaus valdymo-paveldo stikle-stiklinėje-stakane press-vitrinos
  “įpūst”
  gražią reklamėlę ne per seniai per TV gipso drąskymo pūtėjų fizijoNOmijas leist ėmę (alia Puteikių mulkintojų-muilintojų), teko su tuo put…put… put…eikizmu susidurt tiesiogiai: per a.a. A.Svarinsko butą,ten lakstymą lankstymasi balsui ui ui – per bet ką “įsipūst”, bet ką ši porelė (o gal paročka”..)
  nuo pat naglo lindimo ir per panevėžį, Kauno Halę, aplink klaipėdą jau įgrįso…

  lai pasibalina (Krivickų šeimos vien gaila, mažylių ir žmonos jei apsidergs nenuplaunamai tuo “pirst” po dvoku)… gaila

  Bet demokratija tam ir demokratija, kad tokios niekingos niekintojos kaip gen. dirė “durianti” melu Monika Garbačiauskaitė-Budrienė – viską žemintų ir naudą sau jau semdama dar brutualiau ir žiauriau, net niekingiau viso Sausio 13-osios atminimo ir pagarbos gynėjams atžvilgiu,
  nei šių “pasiinicijavotojų” trijulė. Pasinicijavojimas šio laikmečio “demokrtainė” rykštė.
  O moralas, – kas bebūtų nutiktų “po mūšio” UŽ/PRIEŠ D.Grybauskaitę, jokiu lygmens matu prilygt negali
  – tam kas l e i d ž i a m a dabar LRT, ir tarybos atseit, ir tokios prie Sausio 13-osios memorialo “švarias tiesas” deklaruojančios veidmainių veidmainės savanaudės – patarnautojos “vadovės”.

  Užkabino… nes “nacional.transliuotojas” jau payirtęs KGB-inio smarado sklaidos teisiniu objektu, kurio tiesiogiai subjektyviai nei Lietuvos policija, net Generalinė Prokuratūra jokių galių suvaldyt neturi.
  Ir net įrodymų jokių tam nebereikia…
  Vieni parodymai iš LRT dar baisiau nei Grigeo vamzdžių srutos veržiasi …mėnesių mėnesiais.
  Fak-
  tas

  • bala žino:

   “Kaip į tokias kalbas reaguoti bendrapiliečiui, kuris buvo daužomas KGB rūsyje, išvežtas gyvulių vagone į tremtį, iš kurio atimtas visas turtas, kuris už savo pažiūras buvo uždarytas psichiatrinėje ligoninėje, kuriam buvo uždrausta siekti išsilavinimo, neleidžiama skaityti norimos literatūros, klausyti geidžiamos muzikos, keliauti?”
   iš delfi. lt /news /ringas
   Seimo narys
   2020 m. vasario 7 d. 11:55
   “paporino”

   O jo (ir kt. grybauskaitiško režimo pataikūnų-paveldėtojų šutvė, na ne visai gal visi, bet iš 140 “daugumietiška”) valia ir asmenine politine negalia seime, tyliai leidžiama pritariant visiškai nevaldomai, neprižiūrimai savavaldžiautojų niekintojų LRT tarybai-sovietui tėkšt-brukt tiesiog homoseksualinių santykių “priimtinamumo&tolerancijos” menų srautu, net paplavų paplavas ant valstybė kūrėjų, gynėjų, patriotų.. partizanų ir tremtinių aplinkos.
   Visiškas seimo (ir narių jame) degradavimas tokio mūsų Nacionalinio transliuotojo paleidimo į eterį leidimas žioplių žiopliui (jau po birželio 27 d. balsavimo “pravalo”) ir R.Karbauskio valia
   = NEVEIKIMU.
   Už ką galbūt jau metas visus kur skyrę tai – Teist. Kada bus išvaikyta tas LRT-nis “MGB-inės valios-valdžios” šutvynas.
   Negi apie sovietinio paveldo gylius kalbas užvedus – jau bus kam??

 4. Ona Voverienė:

  Vargšė Rūta ir jos bičiulis Naglis, vidutinio intelekto ir vidutinių gabumų žmonės, kurie ir daro savo karjerą tik per intrigas ir kitų žeminimą. Ir kaip ta Lietuvos žemė tiek intrigantų ir pavyduolių gimdo? Vargas , Tau Lietuva, su tokiais tavo vaikais, kurie savo gabumus ir laiką nukreipia ne geram, ne gėriui kurti, o šėtoniškai veiklai. Atsargiai, vyručiai ir pavydžios moterėlės, gali pradėti jūsų kojos į kanopas formuotis. Būtų gaila, simpatiški žmonės esate… tik gaila su velnio užtaisu dūšioje. Pagarbiai senolė bobulytė Ona Voverienė, Vilnius, 2020.02.06

 5. Diedas:

  Klounai. Vaišvilos pamaina.
  Panašu kad vėl susimovė.

 6. Tvankstas:

  Anksčiau ar vėliau Rusijos valstybės paslaptis Magnolija nusitemps ir savo ramstį Dėdulę, nereikės ir 75 metų.

  • Diedas:

   Ajajai. Pamiršai parašyt apie tvartelį, darželį, broilerį, anūkę, beretę, ukropus amerikosus ir patriotus.
   Negausi iš caro kapeikų.
   Pasitaisyk, kol ne vėlu.

   • Tvankstas:

    Narko-alkoholinės pagirios stogą rauna ? Schizofrenijos priepuolis užėjo ? Mažiau gerk iš pripratimo Rusijoje, mažiau rūkyk marihuaną iš pripratimo Nyderlanduose. Anksčiau ar vėliau nuo girtuokliavimo ir narkotinimosi ateina schizofrenija, pačiam neteks tai pajusti, tik sanitarai baltais chalatais paims už parankių. Suprantu, vienaip galvą plėšia iš ryto pagirių metu, kitaip – abstinencijos atveju.
    Kad ir kaip sunku, geriausia išeitis yra grįžti į visišką blaivybę.

 7. Gediminas Martišius:

  Susibėgo kaip šakalai, pajutę politinių vėjų atneštą pigaus grobio kvapą. Menkystos, ir tiek…

 8. Romas:

  Asmeniškumai, simpatijos, antipatijos dabar turi būti pamiršti. Galimybės šantažams ar kitokioms manipuliacijoms, mūsų valstybės pareigūnais, turi būti pašalintos. Tai svarbiausias šio tyrimo tikslas. O visa kita…

 9. Kitas:

  Puiku, pagaliau prasitarė, o buvo galima pačioj pradžioj prisipažint: taip , buvau, bet nieko bloga nepadariau ir išdėstyt ,ką pridariusi…O šiaip tai šaukštai po pietų…

 10. Romas:

  Tame ir esmė, kad “ne po pietų”. Nes Dalia ne vienintelė, kurią (galimai) “tampė už virvučių”. Tai tik “siulo galas”, kurį reikia išvynioti visą (vardan tos…). Vardan ateities.

 11. Šlykštu ,kai viršuje kolaborantai...:

  Tirti Seime,davus priesaiką, būtinai reikia…Burokevičininkė,kolaborantė Gryb. daug nuveikė silpinindama Nepriklausomybę ir Suvereno galias nomenklatūros ir olig. šulų bei Briuselio naudai.Apmaudu,pamačius Voverienę be kaukės, guldančią galvą už Kremliaus bei Briuselio bosams besilanksčiusią Gryb-ę..Pagarba CP asmenų drąsai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: