S. Skvernelis remia V. Sinkevičiaus siūlymą dėl Baltijos jūros taršos mažinimo (1)

Virginijus Sinkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Virginijus Sinkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi, kuris atsakingas už aplinką, vandenynus ir žvejybą, ir aptarė Europos Žaliojo susitarimo įgyvendinimą.

Didelis dėmesys susitikimo metu skirtas Teisingos pertvarkos fondui, kuriuo siekiama padėti Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms (regionams ir sektoriams), susiduriančioms su itin dideliais iššūkiais pereinant prie klimatui neutralios ekonomikos. Eurokomisaras V. Sinkevičius pristatė šį fondą. Lietuvai iš jo numatyta skirti apie 96,7 mln. eurų.

S. Skvernelis pabrėžė būsimo daugiamečio ES biudžeto svarbą Žaliojo susitarimo įgyvendinimui. Kitos ES politikos, tarp jų ir prieštaringas „mobilumo paketas“, negali prieštarauti užsibrėžtiems tikslams klimato srityje.

Lietuva palankiai vertina, kad Teisingos pertvarkos fondo parama galės pasinaudoti visos ES valstybės narės, tačiau pabrėžia, jog šis fondas neturėtų būti kuriamas sanglaudos ir žemės ūkio lėšomis.

Ministras Pirmininkas susitikime išreiškė paramą V. Sinkevičiaus siūlymui dėl Baltijos jūros taršos mažinimo. Vyriausybė netoleruos neatsakingų veiksmų, kurie daro žalą Lietuvos vandens telkiniams ir gamtai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: