Varžytuvėse „Valstybingumo dūzgės“ išrinkti geriausi istorinių memų kūrėjai (1)

Memų autorių apdovanojimai Signatarų namuose | K. Stoškus, LNM nuotr.

Memų autorių apdovanojimai Signatarų namuose | K. Stoškus, LNM nuotr.

Trys lemtingi Vasario 16 dienos sutapimai J. Basanavičiaus gyvenime, moterų emancipacija, bendrinės kalbos norminimas, knygnešių kasdienybė – tai tik keletas temų ar įdomių faktų, kuriuos moksleiviai atrado Lietuvos valstybės atkūrimo XX a. pr. istorijoje. Gilintis į šį istorijos tarpsnį, ieškoti sąsajų tarp praeities ir šių dienų aktualijų moksleivius paskatino Signatarų namų rengtos istorinių memų varžytuvės „Valstybingumo dūzgės“.

Varžytuvių rengėjai teigia, jog šiuolaikiška ir patraukli varžytuvių forma paskatino moksleivius aktyviai dalyvauti: per beveik du mėnesius muziejus sulaukė arti šimto darbų, iš kurių komisija atrinko dvidešimt geriausiųjų.

„Aktyvumas džiugina, nes taip siekėme skatinti domėjimąsi istorijos faktais ir asmenybėmis, prieš daugiau nei šimtą metų atvedusiomis Lietuvą į nepriklausomybę. Negana to, varžytuvių formatas įtraukė valstybės istorijos pažinimą į ugdymo eigą platesniu mastu – kuriantys istorinius memus moksleiviai buvo raginami tartis ne tik su istorijos, bet ir dailės bei informacinių technologijų mokytojais“, – teigia Signatarų namų muziejininkė, varžytuvių sumanytoja ir kuratorė Sandra Germanavičiūtė.

Varžytuvių darbus atrinko ir vertino dailininkas Jonas Varnas, istorikai dr. Norbertas Černiauskas ir dr. Algis Bitautas, atlikėjas Lukas Šidlauskas („Šventinis bankuchenas“), tinklaraštininkas Danielius Goriunovas-Debesyla, muziejaus atstovai.

I vieta. Rokas Aleksandravičius, Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija | LNM nuotr.

I vieta. Rokas Aleksandravičius, Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija | LNM nuotr.

Pastangas sukurti įtaigų, linksmą ir istoriškai teisingą memą atskleidžia varžytuvėms pateikti darbai, kuriuose nagrinėjamos mokyklose ne taip plačiai aptariamos temos ar asmenybių biografiniai faktai. Darbus vertinusią komisiją maloniai nustebino siekimas neapsiriboti vadovėliuose aprašomais faktais ir ieškoti papildomų informacijos šaltinių.

„Tokie projektai priverčia kiek giliau panagrinėti istorijos detales ir pamatyti istorinius įvykius iš kitos perspektyvos. Džiaugiuosi, kad turėjau žmonių, kurie palaikė ir nepagailėjo mano memams šypsenų ir kritikos“, – pasakoja varžytuvių dalyvė Kotryna Liutkutė.

II vieta. Dominik Pesliak, Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija | LNM nuotr.

II vieta. Dominik Pesliak, Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija | LNM nuotr.

Visi varžytuvių laimėtojai dalyvavo Signatarų namuose vykusiuose apdovanojimuose, kur atsiėmė laimėjimus. Pirmųjų penkių vietų laimėtojai pasipuošė varžytuves remiančios reklamos studijos „PrintShop.lt“ įsteigtais prizais – džemperiais ir marškinėliais su jų darbų atspaudais.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: