Nacionalinėje dailės galerijoje – atsinaujinęs meno leidinių knygynas (1)

Nacionalinėje dailės galerijoje – atsinaujinęs specialus meno leidinių knygynas | NDG nuotr.

Nacionalinėje dailės galerijoje – atsinaujinęs meno leidinių knygynas | NDG nuotr.

Vasario 7 d., penktadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje), duris atveria atsinaujinęs knygynas, kuriuo pradeda rūpintis nepriklausoma leidybos platforma „Six Chairs Books“. Knygynas lankytojams pasiūlys ne tik išskirtinį meno krypties leidinių pasirinkimą, bet ir papildomą kultūrinių renginių programą.

Galerijos lankytojai ir meno mylėtojai apsilankę knygyne galės įsigyti meno istorijos ir šiuolaikinio meno teorijos knygas lietuvių bei anglų kalbomis, menininkų rašytų tekstų antologijas, menininkų knygas ir lankytojų jau pamėgtus Nacionalinės dailės galerijos ir Lietuvos dailės muziejaus leidinius bei suvenyrus. Lentynose rasite lietuvių menininkų Jono Meko, Beatričės

Mockevičiūtės, Roberto Narkaus, Ingos Navickaitės, Roko Pralgausko, Ievos Stankutės, Algirdo Šeškaus, Andrej Vasilenko ir daugelio kitų knygas, taip pat jau klasika tapusių XX–XXI amžiaus užsienio autorių tokių Lėjaus Lozano (Lee Lozano), Babetės Mangoltės (Babette Mangolte), Karolės Šyman (Carolee Scheemann), Alano Sekulos (Alan Sekula) ir kt. kūrybos monografijas.

„Six Chairs Books“ yra plačiausią meno krypties leidinių pasirinkimą Lietuvoje siūlantis knygynas ir leidybinė platforma, siekianti stiprinti nepriklausomos meninės leidybos lauką bei sukurti erdvę mažųjų leidyklų ir savilaidos leidinių pristatymui skaitytojams.

Kaip pastebi knygyno vadovė Justina Zubaitė „Bendradarbiaudami su Nacionaline dailės galerijos (NDG) kuratorine komanda ir muziejaus archyvais, sieksime sukurti išskirtinę erdvę, kurioje pristatomi įdomiausi meno profilio leidiniai iš Lietuvos ir pasaulio. Reikia pripažinti, jog nors užsienio meno institucijos jau senokai savo erdvėse vysto ir knygynų veiklą, Lietuvoje ši praktika vis dar nėra išplėtota, tad kultūros vartotojams nėra pakankamai galimybių leidinių pagalba pažinti šiuolaikinio meno tendencijas, šio lauko kritinį žodyną bei intriguojančius meno istorijos pasakojimus. Tikime, jog „Six Chairs Books“ veikla yra platesnės meno pažinimo ir švietimo lauko dalis“ .

Pasak Nacionalinės dailės galerijos vedėjos Lolitos Jablonskienės „Knygynas pratęsia ir papildo šiuolaikinio įtraukaus muziejaus veiklą. Tai daugiau galimybių muziejaus lankytojams pažinti kultūrą ir meną – šviestis ir įdomiai praleisti laiką. Nacionalinė dailės galerija džiaugiasi prasidedančiu bendradarbiavimu su galerijos patalpose pradedančiu veikti knygynu „Six Chairs Books“ ir laukia nuolatinių bei naujų žiūrovų ir skaitytojų.“

Naujojo knygyno Nacionalinėje dailės galerijoje darbo laikas: II–III 11:00–19:00,  IV  12:00–20:00, V–VI 11:00–19:00.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    leidybos platforma „Six Chairs Books“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: