Koronavirusas pasiekė ir internetą, žmonės gauna kenkėjiškas žinutes (2)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovės „Kaspersky“ technologijos aptiko kenkėjiškas žinutes, kurios buvo užslėptos kaip pranešimai, susiję su naujai atrastu koronavirusu – virusine liga, kuri dėl savo pavojingo pobūdžio sulaukė milžiniško žiniasklaidos dėmesio. Aptiktos kenkėjiškos žinutės buvo užmaskuotos kaip .pdf, .mp4 ir .docx failų tipai apie koronavirusą. Jų pavadinimai leido manyti, kad tai yra vaizdo įrašų instrukcijos, kaip apsisaugoti nuo viruso, atnaujinta informacija apie ligos plitimą ir net viruso aptikimo procedūros.

Iš tikrųjų šiuose dokumentuose buvo daugybė kenkėjiškų failų, tokių kaip Trojan virusai ar kompiuteriniai kirminai, kurie gali sunaikinti, blokuoti, modifikuoti ar nukopijuoti duomenis, taip pat sutrikdyti kompiuterio ar kompiuterių tinklų veiklą.

„Koronavirusas, kuris šiuo metu yra plačiai aptarinėjimas internetinėje erdvėje, pateko ir į kibernetinių nusikaltėlių akiratį. Iki šiol aptikome tik 10 unikalių failų, tačiau tokia veikla dažniausiai būna susijusi su populiariosios žiniasklaidos temomis, todėl manome, kad ateityje ši tendencija gali tapti daug pavojingesnė. Kadangi žmonės ir toliau nerimauja dėl savo sveikatos, mes galime pamatyti vis daugiau kenkėjiškų programų, kurios bus užslėptos kaip netikra informacija apie sparčiai plintantį koronavirusą“, – padėtį komentavo Andis Steinmanis, „Kaspersky“ vadovas Baltijos šalims.

„Kaspersky“ ekspertai pataria stengtis vengti įtartinų nuorodų, kurios žada išskirtinio turinio naujienas. Patikimos ir legalios informacijos ieškoti tik oficialiuose šaltiniuose.

Taip pat visada patikrinti atsisiųstų rinkmenų plėtinius. Dokumentų ir vaizdo failų pavadinimai neturėtų baigtis .exe ar .lnk plėtiniais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: