ES Tarybai pirmininkaujanti Kroatija kviečia artimiau pažinti savo šalį (video) (3)

Krešimir Kedmenec | Alkas.lt nuotr

Krešimir Kedmenec | Alkas.lt nuotr

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje šiuo metu veikia išskirtinė paroda „Markas Maruličius – Europos humanistas“. Parodą parengė Zagrebo nacionalinė ir universitetinė biblioteka, bendradarbiaudama su Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos nacionaline biblioteka.

Kitas su paroda susijęs renginys – vasario 7 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete  vyksianti prof. Sergejaus Temčino paskaita „Markas Maruličius ir Martynas Mažvydas“. Tą pačią dieną vyks ir koncertas, kuriame dainininkė Katarina Livljanič ir ansamblis „Dialogos“ atliks Marko Maruličiaus poemą „Judita“.

Su Koatijos ambasadoriumi Lietuvoje Krešimiru Kedmenecu kalbamės apie kultūrinį bendradarbiavimą, mūsų šalių panašumus ir pirmininkavimo ES Tarybai metu laukiančius iššūkius.

Kroatijos ambasadoje lankėsi Arūnas Sartanavičius ir Ditė Česėkaitė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Bartas:

    Nuostabus kraštas – Kroatija. Labai šilti žmonės. Mylintys savo šalį. Parduotuvėse , kavinėse dainos ir melodijos tik kroatiškos. Gerbianti svečius, bet nekenčianti serbų ir rusų (už viską sumokėta ) , jų ir nesutikau. Kai Kroatija tapo ES nare , tai pragyvenimo lygis šoktelėjo ir , kuo kroatai netikėjo, serbai pradėjo pas juos dirbti krovikais , valytojais, padavėjais.

  2. Tvankstas:

    Man labai patinka hrvatų dainininkai Mate ‘Mišo’ Kovač (‘Ti se pjesma moje duše’, ‘Drugi joj raspliče kosu’, ‘Slušaj majko moju pjesmo’,…), ypatingai Tereza Kesovija (iš Neli Paltinienės išgirdau kažkada apie jos mėgstamiausią dainininkę) ( ‘Zapjevajmo prijatelji’, ‘Prijatelji stari gde stje’, ‘Dalmatinko’, ‘Sviraj mi, sviraj’,…).
    Mane paperka jų abiejų tonavimas, o Terezos dar balsas operos dainininkės, o jau balso jėga – šiurpuliukai bėga.
    Siūlau skaitytojams susirasti Youtube, pasiklausyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: