Į Signatarų namus sugrįžo Vasario 16-osios Aktas (0)

Į Signatarų namus sugrįžo Vasario 16-osios Aktas | lnm.lt nuotr.

Į Signatarų namus sugrįžo Vasario 16-osios Aktas | lnm.lt nuotr.

Vasario 3 d. į Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinį – Signatarų namus – sugrįžo iš Vokietijos archyvo pasiskolintas Vasario 16-osios Aktas.  Artėjant 102-osioms Nepriklausomybės metinėms šį dokumentą, tapusi valstybingumo simboliu, ir vėl galės apžiūrėti visi norintys.

Kelis mėnesius pristatomą faksimilę į originalų dokumentą spaudos konferencijoje pakeitė Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matiasas  Zonas (Matthias Sonn) ir Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

„Džiaugiamės abipusiu dvišaliu Vokietijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijų bendradarbiavimu, taip pat Vokietijos ambasados Lietuvoje tarpininkavimu, užtikrinant galimybę Nutarimo originalą eksponuoti Signatarų namuose dar vienerius metus“, – sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė R. Kačkutė.

„Džiaugiuosi galėdamas būti čia, apsilankyti šiame nuostabiame muziejuje. Išgyvenu jautrias akimirkas matydamas, kaip Lietuva rūpinasi šiomis relikvijomis, šiais nepriklausomos valstybės gimimą liudijančiais dokumentais. Šiuolaikinė Lietuvos valstybės istorija tapo bendra Europos istorija, ją kuriame drauge. Esu įsitikinęs, kad Lietuva ir Vokietija neabejotinai toliau eis kartu visai Europai bendru laisvės, demokratijos ir teisinės valstybės keliu,“ – kalbėjo  Vokietijos ambasadorius Lietuvoje M. Zonas.

Nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo ir vėl bus eksponuojamas tame kambaryje, kuriame 1918 m. vasario 16 d. jį pasirašė dr. Jono Basanavičiaus pirmininkaujamos Lietuvos Tarybos dvidešimt narių, ir saugomas specialiai jam pagamintoje neperšaunamoje vitrinoje su reikiamu mikroklimatu.

Užtikrinti Vasario 16-osios Nutarimo saugumą Signatarų namuose padeda „Lietuvos draudimas“.

„Mums didelė garbė prisidėti prie vienintelio šiuo metu atrasto ir žinomo originalaus Lietuvos nepriklausomybę skelbiančio dokumento saugumo užtikrinimo. „Lietuvos draudimas“ jau trečius metus iš eilės draudžia ne tik patį vertingąjį dokumentą, bet ir visus jo pervežimus, laikymą, eksponavimą“, – sako „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius K. Šerpytis.

Vasario 16-osios Nutarimui suteiktas draudimas apima tiek paties dokumento draudimą, tiek draudimo apsaugą jį pervežant, taip pat eksponavimo vietos draudimą.

Istorinio dokumento sugrįžimo proga Signatarų namuose kiekvieną vasario mėnesio šeštadienį 14 val. bus rengiamos nemokamos ekskursijos „Vasario 16–osios mitai“. Jose gidas supažindins su populiariausiomis istorinių faktų interpretacijomis apie patį Aktą, jo ir nepriklausomybės paskelbimą bei tą padariusius signatarus.

Vasario 16-osios Nutarimo originalas Signatarų namuose bus pristatomas jau trečią kartą.

 

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: