Darbo grupė etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui tobulinti pasiūlė pakeitimus, kurie bus įgyvendinami nuo rugsėjo (0)

Darbo grupė etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui tobulinti pasiūlė pakeitimus, kurie bus įgyvendinami nuo rugsėjo | A. Žukas, smm.lt nuotr.

Darbo grupė etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui tobulinti pasiūlė pakeitimus, kurie bus įgyvendinami nuo rugsėjo | A. Žukas, smm.lt nuotr.

Sausio 31 d., Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje dirbusi darbo grupė etatiniam mokytojų apmokėjimui tobulinti sutarė dėl etatinio apmokėjimo pakeitimų, kurie būtų įgyvendinami nuo šių metų rugsėjo.

„Šiandien nuosekliai buvo svarstyti siūlymai ir komentarai dėl Mokytojų darbo krūvio sandaros nustatymo tvarkos aprašo, Veiklų mokyklos bendruomenei aprašo ir Veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, aprašo. Norėtume suteikti mokykloms daugiau savarankiškumo, labiau pasitikėti mokyklų bendruomenėmis. Pagrindinis būdas – darbo apmokėjimo sistemų mokyklose gerinimas ir stiprinimas. Sutarta, kad pačiose mokyklose turėtų būti susitariama dėl veiklų bendruomenei sąrašų ir valandų paskirstymo būdų“, – sako darbo grupės vadovė viceministrė Jolanta Urbanovič.

Sutarta, kad šį rudenį įsigaliosiantys pakeitimai turėtų padėti sklandžiau rengti etatinį apmokėjimą ir išvengti šiuo metu praktikoje pasitaikančių nesklandumų. Mokytojo pareigybėje nustatant valandas ugdomajai veiklai numatyti, pasiruošti pamokoms, mokinių pasiekimams vertinti ir vadovauti klasei, siūloma atsisakyti išimčių, pagal kurias buvo galima nukrypti nuo nustatyto valandų skaičiaus. Sutarta nustatyti papildomus reikalavimus mokyklų darbo apmokėjimo sistemoms, kad valandų skyrimas profesiniam tobulėjimui ir veikloms bendruomenei mokyklose būtų skaidresnis ir aiškesnis. Mokyklos bendruomenei sutarus dėl konkretaus veiklų sąrašo ir valandų paskirstymo būdų, bus išvengta subjektyvumo ir nepagrįstų sprendimų. Prieita prie nuomonės, kad įgyvendinant etatinį apmokėjimą svarbu ne skaičiuoti minutes, bet pasiekti rezultatų, dėl kurių sutariama iš anksto.

Vadovaudamasi darbo grupės siūlymais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengs Mokytojų darbo krūvio sandaros nustatymo tvarkos aprašo, Veiklų mokyklos bendruomenei aprašo ir Veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, aprašo pakeitimus ir pateiks ministrui tvirtinti.

Ši švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu sudaryta darbo grupė etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui gerinti siūlymus turėjo parengti iki vasario 1 d. Po šiandienos posėdžio susitarta, kad būtų prasminga toliau pratęsti darbo grupės veiklą ir aptarti tolimesnes etatinio modelio keitimo galimybes. Dalis pasiūlymų atidėta tolesnei diskusijai, nes, norint juos įgyvendinti, reikia iš esmės keisti etatinio apmokėjimo būdą ar numatyti papildomą finansavimą, – tam būtina tinkamai pasirengti. Pakeitimai, iš esmės keičiantys dabartinį būdą, galėtų būti įgyvendinami ne anksčiau kaip nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.

Numatoma, kad darbo grupė vėl galėtų susirinkti po kelių savaičių.

Į darbo grupę, kuriai vadovauja viceministrė Jolanta Urbanovič, įeina Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos, Lietuvos savivaldybių švietimo padalinių vedėjų asociacijos, Muzikos ir meno mokyklų vadovų asociacijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: