Baltijos Asamblėjos komitetas: bendradarbiaudami kultūros srityje kurkime regioną, išsiskiriantį mažiausiu poveikiu aplinkai (0)

Baltijos Asambleja | lrs.lt nuotr.

Baltijos Asambleja | lrs.lt nuotr.

Sausio 31 d., penktadienį, 9 val., Seime posėdžiaus Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Posėdis vyks Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai).

Šiais metais Baltijos Asamblėjai pirmininkaujanti Estija pasiūlė aptarti šias temas: Baltijos valstybių bendradarbiavimas kultūros srityje siekiant kurti regioną, išsiskiriantį minimaliu poveikiu aplinkai; Baltijos valstybių aukštojo mokslo institucijų strateginė partnerystė; Baltijos valstybių bendradarbiavimas su CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija); Baltijos kultūros fondas ir kt.

Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotoja Signe Kivi (Estija) sako, kad visos šalys susiduria su drastišku klimato kaitos poveikiu, todėl būtini skubūs, plataus užmojo kolektyviniai veiksmai ir tvirta politinė valia. Pirmininkaujanti Estija siūlo kultūros renginių rengėjų veiksmus derinti su pastangomis tausoti aplinką, siekti ekologiškai tvarių sprendimų. Komitetas aptars konkrečius veiksmus, kaip to siekti.

Posėdyje bus sprendžiamas naujojo Baltijos valstybių susitarimo aktui dėl glaudesnio bendradarbiavimo aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir naujovių srityse klausimas. Susitarimo aktas buvo pasirašytas 2012 m. lapkričio 12 d. ir turi įsigalioti iki 2020 m. gruodžio 31 d. 2019 m. birželio 21 d. vykusiame Baltijos Asamblėjos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas teigė, kad atsirado gera proga persvarstyti ankstesnę bendradarbiavimo patirtį ir parengti naują bendradarbiavimo viziją apibrėžiant svarbius prioritetus ir tikslus. Komitetas taip pat tarsis dėl aukštojo mokslo perspektyvų – kalbės apie bendrų bakalauro ir magistrantūros programų kūrimo skatinimą bei bendrų doktorantūros programų kūrimą.

Posėdyje numatoma dėmesį skirti Baltijos valstybių bendradarbiavimui su CERN. Lietuva tapo CERN nare 2018 m. sausio 11 d. Estija ir Latvija narystės dar siekia.

2019 m. birželio 21 d. Palangoje vykusiame Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje V. Razumas informavo, kad 2018 m. gegužės mėn. Baltijos valstybės tarptautinėje infrastruktūroje įsteigė Baltijos šalių grupę bendradarbiavimui su CERN koordinuoti. Kaip asocijuotoji narė Lietuva yra pasirengusi padėti Estijai ir Latvijai rengtis narystei.

Išsami posėdžio programa Programme_Educ_LT 1

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: