Seime – spaudos konferencija „Ar Valstybinės kalbos įstatymas spėja su laikmečiu?“ (tiesioginė transliacija) (8)

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sausio 31 d. 10 val. Seimo konferencijų salėje įvyks Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos spaudos konferencija „Ar Valstybinės kalbos įstatymas spėja su laikmečiu?“ Dalyvauja Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis ir Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas.

„Valstybinės lietuvių kalbos įstatymas ne tik užtikrino valstybinės kalbos vartojimą visose viešojo gyvenimo srityse, bet taip pat užtikrino ir ilgalaikę jos vartojimo perspektyvą. Žvelgiant į visą mūsų kalbos istoriją, tai tik antras įstatymas įtvirtinantis lietuvių kalbą valstybine kalba“, sakė  Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

Spaudos konferencijoje bus kalbama apie prieš 25-erius metus priimtą Valstybinės kalbos įstatymą, suvaidinusį istorinį vaidmenį įtvirtinant valstybinę lietuvių kalbą. Konferencijoje bus svarstoma apie šio įstatymo nulemtą valstybinės kalbos raidą nepriklausomybės metais ir keliami klausimai dėl ateities.

Tiesioginė transliacija:

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima bus užduoti ir internetu ČIA (nuoroda veiks tik vykstant spaudos konferencijai).

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Žemyna:

  „Suspėti su laiku” – daugiau negu paprasta – reikia tik ištiesti ranką, ištraukti stalčiaus dugne giliai užkastą DVIKALBIO PASO projektą ir jį patvirtinti. Pusvalandžio darbas.
  GAL PADĖTI ATRASTI? Tikrai atsiras, kas padeda rasti „dingusį” projektą. 🙂

  O nuo pačios kalbos patraukite rankas, juodieji archeologai! Nes jos vertė slypi jos autentiškume, o bet kokie hibridinių kalbų blizgučiai tik padės tiems, kas nori kuo sparčiau jos vertingąsias savybes, o su jomis ir ją pačią nužudyti.

 2. “Valstietiškas” pranckietiškas Jovaiša LEU iš Vilniaus jau iškėlė į Kauną, tai ko gero ir valstybinės kalbos vartojimą skuba su Antanaičiu suspėti per savo kadenciją iš Vilniaus išgrūsti “Kaunan”…

 3. Taip:

  Kas nutiko,o gal politinė neatsakomybė nulėmė,kad dar prieš devynerius metus tuometiniam Seimo ŠMK komiteto pirmininkui Stundžiui vadovaujant paruoštas naujos redakcijos labai kokybiškas Valstybinės lietuvių kalbos įstatymo projektas,kuris kruopščiai ir visapusiškai buvo išdiskutuotas, ir šis Seimas jo net nepanorėjo teikti plenariniam posėdžiui nagrinėti ir priimti ? Ar sausio 31 d. minėtoje konferencijoje apie tai bus kalbama?

  • Žemyna:

   Ar ne dėl jo Stundys neteko vietos naujojo vado palydos 10-ke? 🙁
   Tokie „atsilikėliai” būtų užkardas jam į jo sau suplanuotą ateitį ES viršūnėje? Jo manymu, tokie tėra menkystos, besiterliojantys su vos krutančiais kažkokios leisgyvės tautos, jos kalbos ir istorijos likučiais? Kas ji tokia – jos be didinamojo stiklo žemėlapyje nerasi. O jaunojo partaifiurerio planuose didingi planai?..

 4. Žemyna:

  VLKK, kalbos klausimais kažkodėl ne senosios, išmintingosios, pasaulyje vertinamos savo Gimtosios Kalbos, o politikų nuomonės klausiančiai, linkiu apie tai pagalvoti, su kokiu kontekstu kiekvienas asmeniškai (pradedant pirmininku) paliks savo pavardę istorijoje…

 5. Kita tema:

  Nenugirdau, KAS, bet mūsų nacionališkoji apdovanota už ETIŠKUMĄ.
  Toliau vardijama, pro kurias angas tas etiškumas pasirodė… Berods, viskas taip: LRT apdovanota už savitumo atsisakymą, už „pažangių pažiūrų” brukimą į nebrandžią sąmonę…
  Sovietmečiu buvo pažangu „a eto vsio o niom”. To meto „O niom” subjekto nebėra, TV jo vietoje rado „šiuolaikišką” objektą*, ir mes panevalia juo rydinami, kad, „pažangaus” pririję, savo prigimtį, savastį užmirštume, į „pažangią” išmainytume… Užmiršę, jog žmonija jau ne sykį tai išbandė, ir kuo tai baigdavosi? (Ar dabar istorijos pamokose tos dalies nebeliko? )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: