N. Faradžas. Mes mylime Europą, bet mes nekenčiame ES (video) (42)

Naidželas Faradžas (Nigel Farage) | EP nuotr.

Naidželas Faradžas (Nigel Farage) | EP nuotr.

Štai ir viskas, paskutinis puslapis, kelio pabaiga…  47 metų politinis eksperimentas, kuriuo britai nebuvo labai patenkinti. Mano mama ir tėtis stojimo metu balsavo už bendrąją rinką, ne už politinę sąjungą, ne už vėliavas, ne už himną, ne už prezidentą, o dabar jūs netgi norite ES kariuomenės.

Asmeniškai aš 27 metų agitavau prieš, ir virš 20 metų šiame parlamente…
/…/
Bet svarbiausias dalykas, tai kas įvyks
23 valandą, šį penktadienį, 2020, Sausio 31-ąją, tai bus taškas, kada nebebus galima grįžti atgal. Kai mes išeisime, mes niekada nebegrįšime ir visa kita, tai tik detalės. Mes išeiname, mūsų nebebus ir tai turėtų būti viršūnė mano politinių ambicijų. Kai aš atėjau ir pasakiau savo tikslus, jūs visi manėte, kad tai baisiai juokinga, ir jūs nustojote juoktis 2016-aisiais. Bet mano požiūris pasikeitė į ES 2005 m. kai aš išvydau ES Konstitucija, kuri buvo parengta Žiskar Desteno (Giscard d’Estaing) ir kitų. Ji buvo atmesta Prancūzijos referendume, ji  buvo atmesta referendume Olandijoj, o jūs šiose institucijose tai ignoruojate. Ir jūs sugrąžinot ją, kaip Lisabonos sutartį, ir jūs ją prastumėte, be jokių referendumų. Airiai surengė referendumą ir referendume ją atmetė, bet buvo priversti kartoti referendumą. Jūs labai gerai priverčiate žmones balsuoti dar kartą, bet ką mes įrodėme, kad Britai per daug dideli, jog iš jų galima būtų tyčiotis, ačiū Dievui.

Tapau stipriu viso Europos Sąjungos projekto kritiku. Aš noriu, kad Breksitas pradėtų debatus visoje Europoje. Ko mes norime iš ES? Jei mes norime prekybos, bendradarbiavimo, mums nereikia ES komisijos, mums nereikia ES teismų, mums nereikia tų institucijų ir visos tos galios. Ir galiu pažadėti jums, kad Jungtinėje Karalystėje ir Brexit partijoje mes mylime Europą, bet mes nekenčiame ES.

Aš tikiuosi, kad tai bus šio projekto pabaigos pradžia. Tai blogas projektas, jis ne tik nedemokratiškas, jis – antidemokratiškas, suteikiantis žmonėms galią be atsakomybės. Turime žmonės, iš kurių rinkėjai negali pareikalauti atsakomybės, ir tai yra nepriimtina. Iš tiesų, dabar vyksta istorinis mūšis vakaruose, Europoje, Amerikoje ir kitur – globalizmas prieš populizmą. Ir jūs galite neskęsti populizmo, bet jis tampa labai populiarus. 

Ir tai duoda didelę naudą – daugiau jokių mokėjimų į ES, daugiau jokių Europos teismų, jokių ES žvejybos kvotų, daugiau jokių atkalbėjimų, jokio tyčiojimosi, daugiau jokio ghee* Verhofstadt [plojimai ir palaikymo šūksniai – Alkas.lt]…

Žinau jūs mūsų pasiilgsite, žinau, jūs norite uždrausti mūsų tautos vėliavas, bet mes jums jomis pamojuosime, viso gero ir mes laukiame su nekantrumu bendradarbiavimo su jumis, kaip nepriklausoma valstybė.

____

N. Faradžui nebaigus paskutinių žodžių išjungiamas mikrofonas, EP viceprezidentė Meirid MagGines (Mairead McGuinness) sako:

Jei nusižengiate taisyklėms, [mikrofonas] išjungiamas. Prašyčiau pašalinti vėliavas. Pone Faradžai, prašau pašalinti vėliavas. Prašau, atsisėskite į vietas ir pasiimkite savo vėliavas. Jūs išeinate, pasiimkite jas su savimi, jei išeinate jau dabar [pritariantys plojimai ir juokas salėje]. Viso geriausio. Norėčiau kai ką trumpai pasakyti. Paskutiniame pasisakyme buvo panaudota sąvoka „nekęsti“. Manau, kad, turėdami galvoje, ką išgirdome prieš tai, neturėtume jausti neapykantos niekam [plojimai salėje], jokiai šaliai, jokiems asmenims.

* dviprasmybė:  ghee lydytas sviestas – miesto slenge – žodžio gėjas politkorektiškas pakaitalas ir kartu asociacija su 2016 m. paskirto Europos Parlamento atstovo „Brexit“ klausimais vardu Guy ia Gyjus Verhofštatas (Guy Verhofstadt) – buvęs Belgijos Ministras pirmininkas įteisinęs gėjų santuokas Belgijoje).

Vertė K.T ir J.V.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

42 komentarai

 1. vėlgi ...bus - nebebus (o Potsdamo-45 skola ant jų premjero, su visa Karalienės svita, paliks):

  Paliks tai,
  “…bus taškas, kada nebebus galima grįžti atgal. Kai mes išeisime, mes niekada nebegrįšime ir visa kita, tai tik detalės. Mes išeiname, mūsų nebebus…”
  lieka:
  Didžiosios Britanijos Ministeris Pirmininkas (su JAV “President”) – tarptautiniai šiandienos (atsiprašysiu, pagal mus nuo vasario 1 d. 1 val. nakties) klounai, niekingi skolininkai visos Prūsijos žmonių ir jų palikuonių žemių, nuosavybės ateities, Borisas Džonsonas su Donaldu Trampu kuo gi skirtingi nuo tapataus “būto-nebūto” brito (iš po danų-vikingų vergijos išsipančiojusių) palikuonio Nigielio Faradžo.
  “Žaidėjai”. Klounai? Niekintojai viso II-o Pasaulinio karo, – eigos, aukų bei įsipareigojimų daliai Europos, – nuo pat 1945 m. rugpjūčio 2 d. …Rytprūsių žemės laikinojo administravimo SSSR President (be kabučių, bet su pareigomis ir ĮPAREIGOJIMU – pagal Potsdamą: “iki būsimo Taikos susitarimo”) Michali Gorbačiov “užlaikytojai”;
  to paties kur už Sausio 13-osios nakties žudynes laisvos Lietuvos teisėsauga liest (gal ir dėl Kaniūkų žudynes išgyvenusiųjų suteiktos “malonės ir garbinimo”, netgi čia ALKE 2020 01 29 22:53 …”Dievas duotų sveikatos tam Gorbačiovui…” suskubtai įspraudus) nebesiryžtanti, – lygiai “neliečiant” to lenininių pasaulio dalies Žmonijos naikintojų pirmtakūnų “pasiuntinukų” į Kaniūkus (išžudymui).
  Kur tas “bus-nebebus” skirtumai, – brite: nuo vasario 1 d. 1-mos nakties išsilaisvinsiantis (pagal mus) nuo mūsų – su GĖDINGŲ GĖDINGIAUSIA PASAULIO SKOLA, – išblaškytiems Prūsams, ir jų palikuonims??

  • Virginijus:

   Kitą syk siūlau geriau nerūkyt prieš komentarą rašant…

   • vėlgi:

    Dėkui dėkui “uoliai” šmikšt, šmaikštuoli 🙂
    o rūkyti (nerūkyti) kas o m e n y būtą pas
    patį? Ar kumpis, mėsos lašinių, žuvis, sūriai,
    ar gudų išrasti kiaušiniai (pusiniai ant grotelių);
    rūkymas visko visokeriopai dabar ant bangos.
    (Bet jei apie taboką, tai vien nuodijimasis juo,
    – lengvai, stipriai, su prieskoniais ar elektroniškai,
    “mokinukiškai”, – bet n u o d i j i m a s i s).

    Ir prūsams, Potsdamui-45 jei “dūmą” pūst mėgini, slėpt, dangstyt
    tai be šposo po sijonu škotišku pas Džonsoną vien vietą rasit.

 2. Taip:

  Įdomu,ar Lietuvos neoliberalioji žiniasklaida,ypač LRT, pateiks tautai,piliečiams šį N.Faradžio pasisakymą? Lietuvos valdžią ,įtakingus politikus,intelektualus,žurnalistus raginčiau kartu su draugiškomis kaimynėmis dėti pastangas,kad ES pagaliau taptų nepriklausomų valstybių Ekonomine Sąjunga.

 3. jurgis:

  visada atsiras tokių, kurie ES ir JAV nekenčia (rusiškas sindromas), kaip ir tokių, kurie jas šlovina (kaip ir SSRS). Žiūrint, kam Alkas simpatizuoja…

 4. Romas:

  ES – nedemokratiška, todėl britai ir išėjo.

 5. ŽEMAITIS - UŽ NEPRIKLAUSOMĄ ŠKOTIJĄ!:

  Tas Šparagas tiesiog elementarus kv…
  Jei JK iš tiesų būtų demokratiška valstybė, tai būtų atsižvelgusi į DAUGUMOS piliečių DABARTINĘ nuomonę ir likusi ES sudėtyje. Juk nuo pat 2017 m. vidurio JK apklausų duomenimis aiškiai vyrauja Brexit priešininkai (dabar persvara – apie 8 proc.)). Normalioje demokratijoje tokioje situacijoje būtų surengtas antras referendumas. Tad kokia JK “demokratija”? Tiesiog kažkokia naftalininė karaliukų garbintojų visuomenė – ir tiek.
  Na o Škotijai linkiu tapti Nepriklausoma. Puiki tam proga!

  • stasys:

   JK pasirinko , kaip ten klosis tai jau ju reikalas , teisingai sakote Škotija gauna teisę pasirinkti , vienok netikiu kad bus pasirinktas toks sprendimas . Britams ir patiems nenaudinga užkalti visas skyles į Europos Sąjunga . Taip šiandiena jie mojuoja vėliavomis , bet juk rytoj reikės ir vėl mokėti britiškas pensijas ir kelti darbo užmokesti .Deja tokie kaip N.Faradžas nežino ir kur juos paimti ..ir lanksčiu liežuviu tu pinigu nematerializuoti .

 6. Lietuvis ir tuo didžiuojuosi!:

  Nuostabi kalba! Ir visišką teisybę pasakė!
  ES yra antiDemokratiška! Ji prastuminėjo ES Konstituciją, kai žmonės ją referendumais atmetinėjo!
  ES primeta valią nepriklausomoms valsybėms, grasina sankcijomus, kai nepaklūstama(Lenkijai grasino, nes nelegalų atsisakė).
  ES kiša mums homoseksualistų transvestitų ir kitų iškrypėlių propaganda! Teisiškai tai prastuminėja, pinigais remia jų paradus!
  ES išvilioja pačius jauniausius darbingiausius žmones, o mums negrų musulmonų siūlo!
  Ir t.t. ir t.t.
  Nekenčiu ES! Myliu Europą!
  ES yra grėsmė mūsų valstybės nepriklausomybei!
  Laukiu griūties!!! Globalizmas miršta, tautiškumas stiprėja!

 7. Manau dėl britų išėjimo įvykio viską pasako ne Faradžio vaikogališka emocija, o tai, kad niekas nė ašarėlės nenubraukė dėl jų išėjimo… Parlamentas demokratiškai pasakė, kad nori vaikeli, tai eik sau…

 8. Romas:

  Globalizmas, komunizmas, tai – makiažas, kaukės po kuriomis slepiasi – TOTALITARINĖ SISTEMA.
  Britai, tai pamatė pirmieji. Praregės ir kiti.

  VIENYBĖ – kategorija dvasinė. Tai kitas lygmuo. Materijoje ji neįmanoma. Čia begalinė formų įvairovė… Ir visos atskiros. Čia – ATSKIRTIS.
  Net nežinau, kai draugui gelia dantį
  Kai žmona gimdo, man neskauda…

 9. Rimgaudas:

  Manyčiau, kad reikėtų surengti konferenciją, skirtą 1920 m. liepos 12 d. taikos sutarties su Rusija peržiūrėjimui, dalyvaujant dar Baltarusijai su Lenkija. Rusijos komunizmas, taigi, baigėsi, o Europos Sąjungos globalizmas Lenkijos ir Baltarusijos atžvilgiu tik prasideda.

 10. Kitas praeivis:

  Ta EU Lietuvai , kaip grūdai aklai vištai pasisekė labai .
  Na emigracija 19 am pabaigoje 20 am pradžioje ir Smetoninėje Lietuvoje buvo. Man atrodo kad ne mažesnė nei dabar.
  Pirmiausia nėra gamtinių resursų ir geografinė vieta nelabai patogi. Klimatas ir depresinis .Niekada Lietuva netaps Singapūru , Liuksemburgu ar Šveicarija. Visą gyvenimą tuom tikėjau , kol prieš 5 metus išmečiau tai iš galvos. Ir teisingai padariau.
  Tą patvirtina penkiolikmečių testai EPBO PISA. Lietuviukai šalia moldavų ir albanų pagal paskutinius tyrimus. Atrodo šalis maža ir lanksti turėtų būti , bet nuo Kalvarijos iki Klaipėdos sugebame 33 “gulinčius policininkus ” sumontuoti jei važiuoji per Jurbarką. Matyt praeitis savo duoda dėl masiškų neracionalių sprendimų.
  Tad EU visai gerai Lietuvai. O žmogiškų žmonių “eksportu” nuo ankstyvųjų viduramžių užsiėmėme. Elitas į rytus , kryžiuočių belaisviai į Prūsiją . Ir vikingai su savo vergų prekyba prisidėjo. O Britanija ? Ten eismas kitoje pusėje , elektros rozetės ir kitokie vandens kranai..

 11. Diedas:

  Jeigu kaiminystėje iš kitos pusės turėtųb ruskius, įdomu, kaip šitas išminčius kalbėtų.
  Gyvena saloje, kolonijas apleido, bet naudingas iškasenas sau pasiliko, turi parazituojančią ekonomiką paremtą svetimų šalių gamtos turtais, bepigu skeryčiotis.

 12. ExO:

  Su britų pasitraukimu keisis ir ES, neteksime stabilumo. Jų politinė įtaka buvo bent kažkokia atsvara svaigioms komunistinėms idėjoms centralizuotai reguliuoti ir dalinti.

 13. Žemyna:

  Turint galvoje, kas lieka, ir kad Makronas – ne Napoleonas, tik veikiau pataikautojas. Bei Merkelienės paliktas klaidas, kai orumą į pragmatiką iškeitė, užmiršusi, jog ši ją būtinai išduos… O Berliuskonija…

  • mociute:

   jus absoliuciai teisi – britus is ES isvare butent didziuju valstybiu dominavima itvirtinusi taip vadinama Lisabonos sutartis del kurios ( one del kremliaus seriamo N. Farague kurio partijukste paskutiniuose rinkimuose pelne, berods “net” 1 vieta) skubaus ratifikavimo britu parlamente tuometinis opozicijos lyderis D.Cameron’as ir pazadejo surengti referenduma del isstojimo jei nepersvarstyta ir nepataisyta Lisabonos sutartis bus jega primesta britams ir visai ES. Tuomet galutinai “susibankrotines” T.Blairas patikejo kad uz Lisabonos sutarties prastumima britu parlamente gaus ES prezidento portfeli… Lietuvoje, berods, Lisabonos sutartis buvo ratifikuota gal net ne visiems seimo nariams ja perskaicius…. Labai apmaudu ir gaila kad Lietuvos informavimo priemones laiko Lietuvos zmones labai prastai informuotus o daznai primetama kazkieno suformuota “tiesa”…
   Paskutinis lasas britu kantrybes taureje buvo taip vadinamo “Merkozy” dueto savivaliavimas ir nesiskaitymas su kitu ES valstybiu o ypac mazesniu, nuomone kas ypac isryskejo krizes akivaizdoje kuomet Merkel visos ES lesomis gelbejo savo investorius ne vien Graikijoje…. Putino duju vamzdzius britai irgi laiko labai zalingais ir ne vien ES….

   • Žemyna:

    Na, tai galėtų tapti pretekstu masiniam kitų valstybių atsisakymui laikytis jėga primestoms sutartims, deklaracijoms ir kt. Pareiškimui, jog arba bus atsisakyta smurtinių ,,sutarčių”, arba ES byrėjimas tik prasideda.

    • mociute:

     panasiu nuotaiku kaip Britanijoje yra ne vien Danijoje ar Olandijoje. Juk net patys prancuzai ju paciu Ziskar Desten’o sukurpta Lisabonos sutarti ne is karto palaimino, airiai gal tik is trecio karto …… Todel nenoredama subyreti ES privales persitvarkyti pati is vidaus . O visas “grazumas” prasides tada kuomet isseks ES lesos ismokoms (po britu isejimo to ilgai laukti nereikes) o vietoje ju visiems teks susimesti kad islaikyti neracionalius ir milijardus kainuojancius EP ir EK. Juk net arkliui aisku kad apie 50% visu ES lesu nuplaukdavo neaiskia kryptim o stai imokas i ES biudzeta teks moketi VISIEMS mokesciu moketojams, tai yra tiems kuriu dauguma net nemate ir “neuoste” ES lesu….. Dar 2014 metais tuometinis britu premjeras D.Cameron’as pareikalavo audito ES lesoms kadangi britu paskaiciavimais kazkur prasapo “tik” kiek daugiau 800 milijardu…..taciau atsakymo is Briuselio britai negavo iki siolei ir tai tapo vienu is kertiniu “cveku” i tokios kaip dabar ES karsta……
     Be jokios abejones racionali suvereniu valstybiu ekonomine sajunga yra puiku taciau tokia kokia sukurpta dabar – vargu. Isejus britams, nors jie ir nebuvo isivede euro, paties euro gyvavimas gali tapti sudetingas. Juk tai absoliuciai niekuo nepadengta dirbtine valiuta …….

     • Žemyna:

      Girdėjau tik nuotrupas apie kažkokių filmų festivalį Nyderlandijoje – publiką labai sužavėjo filmas apie pedofilą, labai mylėjusį 9 metų mergytę… Pradėta platinti pedofilijos „kultūra”? – žadinami supratimas, užuojauta, noras globoti…
      Ir visa tai legalu, niekas nesipiktino, jokių protestų – kaip ir prieš komunizmą su jo internacionalizmu, juos pakeitusį globalizmą…

      • mociute:

       deja deja, taciau iskrypimu ir nukrypimu Europoje daugiau nei pakankamai ir visa tai pristatoma dangstantis demokratija……. Taciau pati EK pati tapo diktatura dar 2004 kuomet susirinkus EP po ES pletros i rytus britu socialisto Peter Mendelson reikalavimu i EK nebuvo ileistas dirbti Italijos atstovas EK italu kataliku dvasininkas……
       Dar ciniskiau ES pasielge po 2012 spalio 18 britu parlamente VIENBALSIAI priimto istorinio istatymo kurio deka Britanijoje buvo sutriuskintas ilgus desimtmecius siautejes pedopfilu klanas. Sekmingos pedopfilu medzioles pradzioje britai pakviete bendradarbiauti ne tik ES bet ir kitas pasaulio valstybes is kuriu atsiliepe tik Kanada, USA kur pedopfilu gaudymu susidomejo pati FBI, Australija N Zelandija ir pan. o pati EK tylejo – tik keletas ES valstybiu – Danija, Airija, Vengrija ir dar keletas susidomejo. Netgi save labai jau katalikiska laikanti Lenkija tylejo lyg vandens i burna prisisemusi….
       Aisku, Lietuva kur Garliavos mergaites skandalas tuo metu buvo ypac uzastrejes, irgi net nesureagavo. O ir veliau apie sekminga pedopfilu medziokle Britanijoje teko gal tik pora zinuciu Lietuvos internetineje erdveje matyti taciau ir tos buvo skubiai pasalinamos…..

 14. Britai parode pavyzdi:

  Tik kvailiai vistiek tiki, geru dėde, amerikonu, išvaduotoju. Kad vakaruose geri dėdė ir tetos aukosis dėl kvailių Lietuvoje. Parsidavėt vakarams. Dabar esat visiška kolonija. Be jokių teisių. Darbo jėgos, žmogiškujų išteklių, tiekėjai vakarams.

  • Diedas:

   Jemelia, durniau, paskaityk apie ką rašo.
   Tokie “išminčiai” kuriems Amerika kasnakt sapnuojasi ir Lanzbergis iš palovio lenda, priežastis dėl ko reikia turėtis įsikibus NATO ir EU. Jeigu šitie pasitrauktų, iškarto ateitų tokie, kaip šio komentaro autorius, maišu trenkti “išvaduotojai”

 15. Prašo pagalbos::

  Kraupioje avarijoje Jordanijoje žuvo pora iš Lietuvos: prašoma paramos pargabenti palaikus
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/kraupioje-avarijoje-jordanijoje-zuvo-pora-is-lietuvos-prasoma-paramos-pargabenti-palaikus-59-1268708?copied

 16. Vidinis Balsas:

  Na, nereikia pamiršti, jog , tiek JAV, tiek SSSR, tiek Kinija , tiek ES, tiek daugelis kitų yra tik Penkiakampės klubo nariai ir : vienur eksperimentai sekasi geriau, kitur boginau. Dievo tauta yra tik viena, visi kiti – į Katilą. Britų katilas perkaito – jie atsijungė. Kas čia tokio ?

 17. Romas:

  “Todėl nenorėdama subyrėti, ES privalės persitvarkyti pati iš vidaus” – “močiutė”
  Pritariu šiai minčiai. Tik prie piniginių argumentų pridėsiu ir kitus:
  Vis labiau tolstama nuo demokratinių principų. Nesiskaitoma su ES narėmis, jų piliečiais. Totalitariniais metodais primetamos migrantų kvotos,

  “Todėl nenorėdama subyrėti, ES privalės persitvarkyti pati iš vidaus” – “močiutė”.
  Pritariu šiai minčiai. Tik prie piniginių argumentų dar pridėsiu ir kitą – anti demokratijos. Visa tai, kas buvo išsakyta kalboje, kas ES politikoje nepatiko britams, nepatinka ir kitiems. Ir tik laiko klausimas, kada įvyks kitas tokio nepasitenkinimo proveržis, kada jis subrandins sekantį atsiskirimą.

  Kas kuria ES politiką? Priimti ar nepriimti pabėgėlius, seksualinių mažumų klausimas, vaikų atėmimo iš šeimų, būti ES federacijai ar išlikti Tautų – nepriklausomų valstybių Europai? Kas tai sprendžia? Ir kas tai turi spręsti?
  Kol kas kryptis ne į demokratiją, o tolyn nuo jos. Ir tai kelia tiesioginę grėsmę tautų išlikimui. Tokiu atveju, jeigu nebus pakeistas kursas, įsijungs tautų išlikimo instinktas ir ES subyrės.

 18. Rimgaudas:

  Demokratija.
  ES demokratijos testas būtų netrukdymas Lietuvai surengti konferenciją 1920 m. liepos mėn. 10 d. Taikos sutarties su Rusija peržiūrėjimui. Ir Rusijai tai būtų demokratijos testas dėl Baltarusijos nevaržymo. Su Lenkija, kuri figūruoja sutartyje, irgi būtų proga peržiūrėti taikos sutartį dar prieš Želigovskio invaziją. Apie tai, galvojo ir a. a. R. Ozolas.

 19. Romas:

  Pritariu, tikra demokratija – vienintelis variantas taikiam ir lygiateisiam tautų ir valstybių tarpusavio sugyvenimui.
  Visos bėdos iš ego sąmonės. Jai galima priešpastatyti tik tikrąją demokratiją, prie kurios valdžia yra ne tik “viršuje”, bet visur. Tai yra – dieviška (visur esanti). Piliečiai ne tik renka valdžią, bet ir ją kontroliuoja, atstatydina…

 20. Kur Tvankstas?!!:

  Gal jis jau ten? –
  „Egipte rastos beveik 3 000 metų senumo kapavietės su sarkofagais”
  – respublika.lt/lt/naujienos/pramogos/keistenybes/egipte_rastos_beveik_3_000_metu_senumo_kapavietes_su_sarkofagais/

  Jei ten, tai tikimės, jog „muš telegramas” į Alką apie naujausias naujienas

 21. Dambrauskas:

  TRINKIT LAUK TĄ MĖŠLĄ IR PROPAGANDĄ! KAS JŪS PER PORTALAS??

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: