7 paprasti, tačiau labai naudingi pinigų valdymo patarimai (0)

pinigai-rengeju-nuotr

Rengėjų nuotr.

Žinojimas, kad turite pakankamai lėšų apmokėti visą tai, ko reikia jums ir jūsų šeimai – šiandien ir ateityje – yra vienas iš būdų jaustis finansiškai saugiems ir nepriklausomiems. Tai taip pat yra ir viena iš svarbių priežasčių, kodėl daugelis iš mūsų taupome, investuojame ir draudžiame mums priklausantį turtą.

Tačiau, deja, bet ne kiekvienas iš mūsų žinome, kaip turėtume valdyti savo asmeninius finansus, kaip turėtume efektyviai paskirstyti savo pinigus ir kaip galėtume užtikrinti, kad mes ir mūsų šeima būtume finansiškai saugūs. Todėl šiandien VIPkreditai.lt skuba pasidalinti 7 labai naudingais pinigų valdymo patarimais.

1. Suformuokite savo asmeninį biudžetą

Visų pirma jums yra būtina tiksliai nustatyti ir žinoti, kokios yra jūsų gaunamos mėnesinės pajamos ir kokios yra jūsų kiekvieną mėnesį patiriamos išlaidos. Tik tokiu būdu galima suprasti, ar jūsų pajamos yra pakankamos, o išlaidos – nėra neproporcingai didelės.

Asmeninio biudžeto suformavimas užtikrina, kad kiekvieną mėnesį turėtumėte pakankamai lėšų, kuriomis galėtumėte padengti visas būtiniausias išlaidas, kartu dalį lėšų skiriant taupymui ir investavimui.

2. Atsisakykite arba sumažinkite nebūtinas išlaidas

Ypatingai svarbu išsiaiškinti, kurios jūsų patiriamos išlaidos nėra būtinos ir kurių jūs galėtumėte visiškai atsisakyti (arba bent jau jas sumažinti). Galbūt jūs kiekvieną mėnesį gerokai permokate už savo mobiliojo ryšio arba skaitmeninės televizijos paslaugas? O gal pernelyg dažnai pietaujate ir vakarieniaujate restoranuose?

Atsisakius to, kas nėra priskiriama būtinoms išlaidoms, galima reikšmingai pagerinti savo finansinę padėtį.

3. Užkirskite kelią finansiniams praradimams

Visos jums tenkančios sąskaitos ir visi mokesčiai privalo būti padengti laiku, tokiu būdu užtikrinant, kad jums netektų susidurti su delspinigiais ir papildomomis piniginėmis baudomis.

Kartais svarbūs mokėjimai būna praleidžiami visiškai atsitiktinai – per neapdairumą ar išsiblaškymą. Todėl jei numanote, kad yra tikimybė, jog tam tikrus mokėjimus praleisite, galite pasinaudoti automatinių mokėjimų galimybe, kurią siūlo kiekvieno komercinio banko elektroninės bankininkystės paslaugos.

4. Atraskite būdų, kaip sumažinti turimų paskolų palūkanas

Norime to ar nenorime, tačiau tenka pripažinti, kad paskolos ir kreditai šiandien gelbėja daugeliui vartotojų. Ir tai tikrai nereiškia, kad dėl paskolų į kreditorius yra kreipiamasi tik susidūrus su dideliais finansiniais sunkumais. Priežasčių, kodėl jums gali būti prireikę vienos ar kitos rūšies paskolos, yra daugybė. Tačiau labai svarbu, kad jūs atrastumėte būdų, kaip galėtumėte efektyviau sumažinti savo turimiems finansiniams įsipareigojimams taikomas palūkanas.

  • Pirmiausia susitelkite į greitesnį paskolų, kurioms yra taikomos pačios didžiausios palūkanos, padengimą.
  • Kiekvieną mėnesį atlikite savalaikes (ne mažesnio dydžio nei yra nustatyta paskolų ir lizingo sutartyse) visų turimų finansinių įsipareigojimų padengimo įmokas.
  • Apsvarstykite paskolų refinansavimo galimybę, įvertindami skirtingų kreditorių taikomus refinansavimo pasiūlymus ir sąlygas. Į vieną apjungus visus savo turimus finansinius įsipareigojimus, jūs turite galimybę ne tik prailginti paskolos grąžinimo terminą, tačiau taip pat jį ir sutrumpinti, gaunant palankesnes sąlygas.
  • Pasitarkite su savo asmeniniu finansų konsultantu. Jei tokio dar neturite – pats metas pasirinkti. Asmeninių finansų srities specialistų jums pateikiami patarimai gali padėti lengviau, greičiau ir pigiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.

5. Nustatykite labai aiškius tikslus

Dalis jūsų gaunamų mėnesinių pajamų visuomet turėtų būti atidėtos taupymui, tačiau taupyti vien dėl taupymo nėra nei verta, nei efektyvu. Visų pirma jūs turite labai aiškiai žinoti, kokiam tikslui taupote.

Tai leis jums užsibrėžti pagrindinius tikslus ir nustatyti, kokią pinigų sumą jūs turite sutaupyti kiekvieną mėnesį, kad po nustatyto laikotarpio būtumėte įgyvendinę savo užsibrėžtus pirminius tikslus. Vadovaujantis pastaruoju principu, taupyti jums bus lengviau, nes kiekvieną mėnesį nustatytą pinigų sumą jūs atidėsite taip, lyg tai būtų dar vienas neišvengiamas mokėjimas.

6. Nemokėkite daugiau mokesčių nei iš tikrųjų būtina

Kiekvienas pilnametis ir dirbantis mūsų šalies gyventojas privalo mokėti mokesčius, tačiau tai tikrai nereiškia, kad mes turime mokėti daugiau nei iš tikrųjų būtina.

Neretai žmonės nė nenutuokia, kokius mokesčius jie kiekvieną mėnesį moka ir kokiu būdu jiems tenkančių mokesčių dydį jie galėtų sumažinti. Pavyzdžiui, iki šiol nemaža dalis gyventojų kasmet praleidžia progą kreiptis dėl dalies gyventojų pajamų mokesčio susigrąžinimo, tokiu būdu prarasdami galimybę sumažinti jiems tenkančią mokestinę naštą.

7. Naudokitės elektronine bankininkyste

Nepaisant to, ar dažnai naudojatės šiuolaikiniais skaitmeniniais sprendimais, norint efektyviau planuoti ir valdyti savo asmeninį biudžetą, visuomet yra verta pasinaudoti elektronine bankininkyste.

  • bankininkystėje nustatykite mokėjimų priminimus.
  • Sudarykite būsimų mokėjimų sąrašus.
  • Jei kasmėnesinių apmokėjimų nenorite atlikti rankiniu būdu – sudarykite el. sąskaitų automatinio mokėjimo paslaugų sutartis.
  • Reguliariai peržiūrėkite savo banko sąskaitų išrašus, įvertindami savo gautas pajamas ir patirtas išlaidas.

***

Ir nors šie jums pateikti 7 patarimai nėra vieninteliai, į kuriuos vertėtų atsižvelgti formuojant savo asmeninį biudžetą ir tinkamai valdant savo pinigus, jų pagalba jums turėtų būti lengviau žengti tvirtą žingsnį pirmyn ir pradėti formuoti stabilesnį finansinį pagrindą, nutiesiantį kelią į jūsų finansinę nepriklausomybę.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: