Europos Parlamentas patvirtino „Brexit“ susitarimą (video) (11)

Europos parlamentas | europa.eu nuotr.

Europos parlamentas | europa.eu nuotr.

Sausio 29-os dienos vakarą Europos Parlamentas (EP) ratifikavo susitarimą dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES. 621 EP narys balsavo už, 49 – prieš, o 13 susilaikė.

Kad susitarimas įsigaliotų, jį artimiausiu metu dar turi galutinai patvirtinti ES Taryba kvalifikuota balsų dauguma. Numatyta, jog Jungtinė Karalystė nebebus ES narė nuo vasario 1 d.

Pasibaigus balsavimui, EP pirmininkas Dovydas Sasolis (David Sassoli) išreiškė apgailestavimą dėl JK išstojimo, o kartu pagarbą jos piliečių apsisprendimui. „Turime dėti visas pastangas, kad sukurtume naujus santykius, didžiausią dėmesį skirdami piliečių interesams ir jų teisių apsaugai. Nebus lengva, bet esu tikras, kad įveiksime skirtumus ir rasime bendrų sąlyčio taškų. Jūs paliekate Europos Sąjungą, tačiau ir toliau liksite Europos tauta. Mus jungia ir stiprina bendros vertybės“, – pažymėjo EP pirmininkas.

Prieš balsavimą surengtoje diskusijoje su Europos Komisijos pirmininke Ursula fon der Lejen (Ursula von der Leyen), ES Tarybos atstove bei ES vyriausiuoju derybininku Michaeliu Barnieriu (Michel Barnier) europarlamentarai apžvelgė pasitraukimo procesą ir laukiamus iššūkius. Dauguma jų pabrėžė, kad JK pasitraukimas nėra ES ir šios šalies santykių pabaiga, o stiprūs Europos tautų ryšiai išliks ir toliau. Kalbėtojai ragino padaryti išvadas iš „Brexit“ kuriant ES ateitį, taip pat dėkojo Jungtinei Karalystei ir jos europarlamentarams už jų indėlį. Daugelis perspėjo, kad derybos dėl būsimų ES ir JK santykių bus sunkios, turint omenyje ribotą pereinamąjį laikotarpį.

Išstojimo susitarimas apsaugo Jungtinėje Karalystėje gyvenančius ES piliečius ir ES gyvenančius JK piliečius, taip pat jų šeimas. Visos socialinės apsaugos teisės pagal ES įstatymus bus išlaikytos ir užtikrintos visą jų gyvenimą, o administracinės procedūros turės būti skaidrios ir sklandžios. Šių sąlygų įgyvendinimą prižiūrės nepriklausoma institucija, turinti lygiaverčius įgaliojimus kaip ir Europos Komisija.

Pereinamąjį laikotarpį, kuris prasideda vasario 1 d., numatyta užbaigti gruodžio pabaigoje. Per tą laiką turės būti susiderėta dėl būsimų ES ir JK santykių, kad susitarimas dėl jų įsigaliotų 2021 m. sausio 1 d. Pereinamasis laikotarpis galės būti pratęstas vieną kartą metams arba dvejiems, jei taip nuspręstų ES ir JK jungtinis komitetas iki 2020 m. liepos 1 d. Europos Parlamentas atidžiai stebės ES derybininko M. Barnier darbą ir toliau veiks derybas priimdamas rezoliucijas. Galutiniam susitarimui dėl būsimų ES ir JK santykių taip pat reikės viso Parlamento pritarimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Vilnietis:

  SUPER. TIKIUOSI KAD MES BŪSIM SEKANTYS!

 2. Romas:

  Tai antausis globalistams, geras pavyzdys pasiliekantiems. Tegyvuoja tikra demokratija, pilietinė visuomenė!

  • ŽEMAITIS - UŽ NEPRIKLAUSOMĄ ŠKOTIJĄ!:

   Sugrįš, tik šį kartą jau nebe kaip stipri ekonominė šalis, praradusi Škotiją (o gal ir dar kai ką).
   Parašysis Anglija ir Velsas priimami į ES ir net visai kitomis sąlygomis. Nes ES jau bus tapusi federacija 🙂
   Priimant į ES narius galioja taisyklė, kad kandidatės turi visiškai sutikti su ES reikalavimais. Tad tokių išlygų, kurias iki šiol turėjo britai, tikrai nebus 🙂

 3. ŽEMAITIS - UŽ NEPRIKLAUSOMĄ ŠKOTIJĄ!:

  Puiki proga Škotijai tapti Nepriklausoma. To jai ir linkiu.
  O gal ir Šaiurės Airijai prisijungti prie Airijos.

 4. Romas:

  Nesigavo su komunizmu, nepraeis ir ES federacija.
  VIENYBĖ randasi kitur. Ji ten visada buvo, yra ir bus. Tai kitas lygmuo, kita dimensija. Jei nori ją pasiekti, siek nušvitimo. Pasi- guglink žodį “саматхи” (rus.) 1 ir 2 dalys.

  O fizinį planą, jo formas – tautas, valstybes – palyk ramybėje.

 5. Burnasėlis:

  Galvojau, kad tik Lietuvoj dugnelių pilna. Pasirodo ir JK…

 6. Nuomonė:

  Štai ir baigsis galutinis Jungtinės Karalystės žlugimas, kuris prasidėjo prieš dešimtmečius prarandant kolonijas.

 7. Žemyna:

  Ar tikrai išsilaisvino DB? O kaip dar nuo sovietmečio ten besidarbuojantys Kremliaus „nuotoliniai darbuotojai”? Kai būdavo paperkami įtakingesnių sričių darbuotojai, veikėjai? Mokslo ir studijų įstaigose, žiniasklaidoje, slaptosiose tarnybose, ar ir restoranuose?

  Kaip britų mokslininkai padeda Rusijai NEIGTI karo nusikaltimus Sirijoje
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/kaip-britu-mokslininkai-padeda-rusijai-neigti-karo-nusikaltimus-sirijoje-57-1268042?copied

 8. Romas:

  Atsakymas į klausimėlį – su demokratija.

  Nes kitokios protesto formos prieš antidemokratinę ES politiką yra bevaisės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: