Įkurtas „Sengirės“ fondas, siekiantis apsaugoti senąsias Lietuvos girias. Galima prisijungti! (3)

Sengirė | sengire.lt nuotr.

Sengirė | sengire.lt nuotr.

Sausio 27 d. visuomenininkai, tarp kurių – garsaus filmo „Sengirė“ kūrėjas Mindaugas Survila, Mindaugas Lapelė, Simonas Bastys, Vilius Sriužas bei Ainis Pivoras – pasirašė „Sengirės fondo“ įsteigimo dokumentus ir pristatė jį visuomenei. Kitaip, nei dauguma iniciatyvų, skirtų miškų sodinimui, šis fondas sieks išsaugoti jau esančias senąsias girias, leidžiant joms senti, taip apsaugant nykstančių rūšių namus.

Dėl plačiai vykdomų kirtimų, daugelyje vakarų šalių senųjų girių neliko, o Lietuvoje jos sudaro 0,34 procento Lietuvos teritorijos arba 1 procentą visų šalies miškų. Projekto sumanytojai teigia, jog neilgai trukus po „Sengirės“ premjeros nusprendė, jog pusė iš juostos uždirbtų pinigų (60 tūkst. eurų) bus skirta fondo įkūrimui bei miškų įsigijimui.

Steigėjai skelbia, jog prie fondo prisidėti galės visi norintieji – surinktos lėšos bus skirtos privačių senųjų girių sklypų įsigijimui. Anot Mindaugo Survilos,  žiūrimumo rekordus sumušusio filmo „Sengirė“ autoriaus, saugomos girios bus atviros visiems žmonėms. „Kiekvienas, nepriklausomai nuo to, ar prisidėjo prie fondo veiklos, ar ne, galės lankytis ir žavėtis sengirėmis. Čia nebus galima kūrenti laužų, stovyklauti, medžioti bei išvežti medienos. Norime, kad net ir nedideliuose lopinėliuose formuotųsi tikra sengirė su paukščiais, žvėrimis, vabalais, grybais, o ją galėtų lankyti garbingi žmonės“, – sako jis.

Filmo „Sengirė“ kadras | sengire.lt nuotr.

Filmo „Sengirė“ kadras | sengire.lt nuotr.

„Žmogus saugo tai, ką myli. O pamilsta – kai pažįsta. Kurdami filmą „Sengirė“ norėjome žengti pirmą žingsnį – supažindinti žmones su maža slėpiningosios Sengirės dvasia. O viso filmo kūrimo metu saugojome dar ir kitą svajonę, kuri prieš metus atrodė beprotiška ir nepasiekiama, tačiau galiausiai virto realybe: įkurti fondą ir pusę lėšų, surinktų „Sengirės“ seansuose, grąžinti miškui,“ – pasakoja apie sumanymo pradžią Mindaugas Survila.

Ereliai | sengire.lt nuotr.

Ereliai | sengire.lt nuotr.

M. Survila senąsias girias įvardina kaip paskutinį nykstančių rūšių prieglobstį bei pavyzdį, kaip geriausia gamtosauga yra leidimas gamtai tvarkytis pagal savo dėsnius. Anot „Sengirės“ režisieriaus, jų išsaugojimas yra mūsų misija ir atsakomybė ateinančioms kartoms.

Fondo sumanytojas, režisierius Mindaugas Survila pasakoja, jog žmonės noriai jungiasi prie projekto ir dėkoja kiekvienam komandos nariui, kurie negailėdami laiko ir jėgų kuria fondą.

„Netrukus projektą pristatysime viešai ir pasidžiaugsime bendro kelio pradžia“, – pasidžiaugia M. Survila.

Šiuo metu įkūrėjai ruošiasi fondo pristatymo renginiui, vyksiančiam kovo pradžioje. Taip pat kuriama internetinė svetainė, kurioje bus platinamos naujausios žinios apie Lietuvos sengirių būklę bei patarimus, kaip kiekvienas gyventojas gali prisidėti prie jų išsaugojimo.

Daugiau žinių apie fondą galima rasti www.sengiresfondas.lt

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: