Baigtas tyrimas dėl Ūkio banko turto iššvaistymo (0)

Generalinė prokuratūra | door.lt nuotr.

Generalinė prokuratūra | door.lt nuotr.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Ugnius Vyčinas sausio 28 d. priėmė sprendimą baigti tyrimą byloje dėl didelės vertės buvusio Ūkio banko turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo, juridinių asmenų, naudojamų nusikalstamai veikai nuslėpti, steigimo ir vadovavimo.

Įtarimai pareikšti 13 fizinių asmenų, veikusių suburtoje organizuotoje grupėje. Tarp įtariamųjų: Ūkio banko pagrindinis akcininkas Vladimiras Romanovas, stebėtojų tarybos, valdybos, paskolų komiteto pirmininkai ir nariai, filialo vadovybė ir asmenys, susiję su banko turto iššvaistymu, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimu.

Generalinė prokuratūra ikiteisminį tyrimą pradėjo 2013 m. iš Lietuvos banko gavus informaciją apie įtartinus sandorius. Ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT).

Nustatyta, kad įtariamieji, piktnaudžiaudami savo tarnybine padėtimi, suteikė Ūkio banko paskolas savo pasirinktiems juridiniams asmenims, paskolos panaudotos įtariamųjų, per kitus asmenis valdomų, bendrovių finansiniams interesams. Įtariama, kad neteisėtai bankui suteikus paskolas, sudarant patalpų nuomos sandorius su įtariamųjų, per kitus asmenis valdomomis, bendrovėmis ženkliai didesnėmis kainomis iššvaistyta apie 41,6 mln. eurų banko lėšų.

33 mln. eurų nusikalstamu būdu įgytos lėšos legalizuotos pasinaudojus 80 juridinių ir fizinių asmenų sąskaitomis. Nustatyta, kad už šias lėšas galėjo būti neteisėtai įsigytas nekilnojamasis turtas Jungtinėje Karalystėje, neteisėtai perduoti milijonai eurų Baltarusijos Respublikoje registruotos bendrovės įstatinio kapitalo padidinimui. Dalis lėšų sugrąžinta į įtariamųjų valdomas bendroves. 14,6 mln. eurų panaudota iš Ūkio banko gautų paskolom Škotijos, Baltarusijos futbolo klubams, Lietuvos krepšinio klubo, taip pat Rusijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje įgyto nekilnojamojo turto, finansavimui.

Šiam ikiteisminiam tyrimui prokurorai ir FNTT tyrėjai skyrė ypatingą dėmesį – apklausta 120 liudytojų, iš Lietuvoje ir užsienio valstybėse veikiančių bankų gauta ir išanalizuota apie 850 sąskaitų išrašų.

Tyrimo metu Vilniaus apygardos valdybos Ūkinės finansinės veiklos tyrimo skyriui kartu su Lietuvos Banko specialistais buvo pavesta atlikti 12 didelės apimties ūkinės finansinės veiklos tyrimų.
Ikiteisminio tyrimo metu kreiptasi į Meno salų, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Šveicarijos Konfederacijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Italijos ir Baltarusijos Respublikų, Švedijos Karalystės ir Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijas.
Įtariamajam  Vladimirui Romanovui. yra suteiktas pabėgėlio statusas Rusijos Federacijoje. Vladimirui Romanovui išaiškintos įtariamojo teisės, kreiptasi, kad jis atvyktų į Lietuvą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: