Siūloma valstybės tarnyboje leisti dirbti iki 70 metų (13)

Petras Čimbaras | darbopartija.lt nuotr.

Petras Čimbaras | darbopartija.lt nuotr.

Artėjant rinkimams, Seimo nariai teikia vis naujus pasiūlymus. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos atstovas Petras Čimbaras siūlo keisti Valstybės tarnybos įstatymą ir leisti valstybės tarnyboje dirbti iki 70 metų.

Jo teigimu, įstaigos vadovo ar karjeros valstybės tarnautojo, kuriam sukako 65 metai, valstybės tarnyba gali būti pratęsta. Tarnybos laikas galėtų būti pratęsiamas iki vienų metų ir bendras pratęstas tarnybos laikas negalėtų viršyti penkerių metų.

„Esant įtemptai demografinei situacijai, mažėjant gyventojų skaičiui, naudinga ir būtina suteikti teisę vyresniems, bet aukštos kvalifikacijos karjeros valstybės tarnautojams pratęsti valstybės tarnybą ir leisti dirbti, jeigu jie pageidauja“, – teigiama aiškinamajame Seimo nario rašte.

P. Čimbaras teigia, kad daugelyje įstaigų ir institucijų yra vyresnio amžiaus aktyvių ir itin kvalifikuotų darbuotojų, jiems parengti įdėta daug lėšų, todėl galimybė pratęsti jų darbą būtų naudinga valstybei. Parlamentaras taip pat pažymi, kad amžiaus apribojimai nenustatyti pagal darbo sutartis dirbantiems asmenims, pakaitiniams bei politinio pasitikėjimo tarnautojams, tad nustatyta griežta 65 metų riba valstybės tarnautojams laikytina diskriminacine

Šiuo metu Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad valstybės tarnautojas turi būti ne vyresnis kaip 65 metų. Šis reikalavimas netaikomas politinio pasitikėjimo ir pakaitiniams valstybės tarnautojams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

13 komentarų

 1. T0mas J.:

  Čimbaras nėra įtakingas politikas, kurį labai vertintų ar palaikytų kiti Seimo nariai. Na, pasiūlė.. Tuo ir baigsis. Nėr čia ką rašyt.

  • mociute:

   tik vargu bau, ar pats si pasiulyma sugalvojo….. Okupacine dvasia (smekla) juk meginama padaryti nemrtinga o jauni zmones lai emigruoja,ane?
   O gal priesingai – gal geriau butu ne tik valdziazmogiams o ir pavaikejusiems seimo nariams amziaus cenza ivesti?
   Estijoje,berods, nei vieno senbezdos valdzioje nerasi?

 2. Burnasėlis:

  Pone TOmai, čia būsimas prezidentas. Ne budet analogov…

 3. Arnė:

  Logiškas siūlymas ir naudingas;

 4. Tvankstas:

  Visi Lietuvos vyrai išeina į pensiją 65 metų, tai kas tokie yra valstybės tarnautojai ? Aukštesnės kastos ? Virš visų kitų Lietuvos piliečių ? Kam ? Korupciniams ryšiams stiprinti, kaip tie suimtieji teisėjai ?

  • Žemyna:

   Kažkurios TV kadrai iš praeities priminė laikus, kai anekdotai, jog kad ir ką įjungtum ar atidarytum – lygintuvą, TV, šaldytuvą – iš visur prabils arba pasirodys Brežnevas… Jo kalbos ir reportažai apie jį, apie jo genialius kūrinius užėmė gal 4-dalį TV programų.
   Dabar šmėkštelėję kadrai buvo iš tų laikų, kai jo, jau visai bejėgio, kažkieno prievarta soste laikomo senuko, tapo nuoširdžiai gaila.
   Viename iš kadrų matosi, jog jis nepasėdi, jog jo kūnas drimba – nebent po švarku jį prie kokios lentos pritvarstė, kad kūnas „stačias” laikytųsi. Matant jį, vaizdas buvo toks, tartum sudėtinės jo kūno dalys buvo atmestinai keliomis siūlėmis sukabintos, kad tik ekrane nesubyrėtų. Jam iš paskutinių jėgų bandant ištarti jam pakišto teksto žodžius, atrodė, jog apatinis žandikaulis, stipriai pakrypęs į kairę, tuoj atsikabins ir nukris. Jis buvo pats tikriausias kankinys, kurį valdė negailestingi lėlininkai… Kremliuje vyko vidaus karas – KGByno karingieji „orly” kovojo su „golubiais mira” – būsimais pseudoliberalais…
   Nežinau, bet jau senokai pastebėjau, jog tai, kas vyksta Kremliuje, kažkaip keistai sutampa su įvykiais, sprendimais, siūlymais mūsų Seime… Tartum sinchroniškai veikiančio vieno mechanizmo dalys. Ypač tie Seimo sprendimai, kuriems priešinasi tie, kam brangūs Sąjūdžio kelti tikslai. Juos primetantys politikai temdo visiems protus burtažodžiais „laisvoji rinka”, „vakarietiška pažanga”, „globali Lietuva”, „ŽT” ir pan.
   Todėl keistai atrodo pasiūlymas pratęsti galimybę taip ir toliau „vesti Lietuvą sėkmės keliu” tiems, kas įstatymų leidyboje jau bent porą dešimtmečių sinchroniškai su Kremliumi „širdimi dainavo”.

   • mociute:

    kaip aiskino signatare N.Ozelyte, zydus Moze vedziojo po dykumas 40 metu kadangi tuo metu gyvenimo trukme buvo 40 metu, taigi “bebrynas” nori kad Lietuva klaidziotu 70 metu kol neliks tautos ar kaip???

  • mociute:

   matomai susirupinta kad nemazai “svogeriniu” rysiu nutrukti gali……

 5. Daiva:

  Šis siūlytojas yra tiek kvalifikuotas, kad net nesuvokia jog su valstybės tarnyboje dirbančiu nepasirašoma darbo sutartis. Turbūt, nei vienam darbo sutartį turinčiam, niekas 1 procentu, nuo kiekvienų išdirbtų metų, atlyginimo nekelia (riba yra, dabar nepamenu, skaitykite Valstybės tarnybos įstatymą). Galų gale, ar negana marazmatikų Seime, tai nors vietos valdžioj šviesesnės galvos reikalingos. O, tas kompetentingumas tų septyniasdešimtmečių, su visa pagarba jiems, savo laiku tikrai galbūt ir didelius darbus nudirbo. Socialinių padėjėjų turbūt dar nereikia – į darbą kelia randa, iš darbo į namus taip pat.

 6. Žemyna:

  Kartais tai gal net būtina, bet tik IŠIMTINAIS, itin RETAIS atvejais. Tokiais retais, kad pakaktų konkrečiai tam asmeniui ir tam atvejui, gavus ir Tautos pritarimą(!), priimti VARDINĮ sprendimą (kad netaptų pretekstu urmu, ,,grupėmis draugų” iki grabo lentos kiurksoti).
  Atrodo, jog mūsų neįkainojamieji bijo atsidurti už juos nuo visko saugančių Seimo sienų? Drąsiau, vyrai – juk jūs, visada dirbę tik Lietuvai, taip puikiai valstybės mechanizmą suderinote, jog ir anapus sienų puikiai jausitės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: