Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai (7)

Jaroslavas-Narkevicius-Alkas-lt-nuotr

Jaroslavas Narkevičius | Alkas.lt nuotr

Sausio 23 d., vyko tarptautinė konferencija „5G Setup: Enabling Efficient Rollout“, kurioje su šalies savivaldybių atstovais 5G plėtros patirtimi dalijosi ministras Jaroslavas Narkevičius bei kiti Jungtinės Karalystės, Estijos ir Lietuvos pranešėjai.

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir tikslingi veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.

„Susisiekimo ministerijos iniciatyva buvo sutelkta darbo grupė iš šios srities specialistų, kurie parengė Lietuvos 5G plėtros gaires 2020-2025 metams. Šiose gairėse pasiūlytas visas komplektas priemonių, kurių įgyvendinimas sudarys sąlygas šios naujos technologijos diegimui“, – sakė Jaroslavas Narkevičius.

Anot ministro, daugelis išsivysčiusių pasaulio valstybių skuba pasinaudoti 5G ryšio privalumais. Tačiau tikintis sklandaus veikimo, būtina atlikti veiksmus bendradarbiaujant nacionaliniu lygiu tarp centrinės valdžios, vietos savivaldos ir rinkos dalyvių. Svarbus kiekvieno įsitraukimas, nes nuo to priklausys spartaus 5G ryšio plėtros sėkmė Lietuvoje. 5G ryšys paskatins plėtrą regionuose, bus naudingas ne tik verslui, bet ir gyventojams, atneš naudą visai šaliai.

Numatoma, kad iki 2022 m. 5G ryšys turės būti įdiegtas ir komercinės 5G ryšio paslaugos pradėtos teikti bent viename iš penkių didžiausių Lietuvos miestų, iki 2023 m. – penkiuose didžiausiuose šalies miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, iki 2025 m. – miestų teritorijose, tarptautiniuose sausumos transporto koridoriuose („Via Baltica“, „Rail Baltica“), valstybinės reikšmės greitkeliuose ir keliuose, geležinkeliuose.

Šios technologijos svarbą pažymi ir Europos Sąjunga, iškėlusi ambicingus tikslus – iki 2025 metų 5G ryšys turi būti prieinamas miestuose ir didžiuosiuose transporto keliuose, tame tarpe turi nenutrūkstamai veikti ir pagrindiniuose tarptautinėse magistralėse, kertančiose valstybių sienas.

Šiuo metu komercinės 5G ryšio paslaugos vartotojams yra prieinamos JAV, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir kt. Nacionalinius 5G diegimo veiksmų planus jau yra paskelbusios 11 Europos Sąjungos valstybių.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

7 komentarai

 1. TROTA:

  Kam 5G, pletokite iškart 16 G nereiks nieko keisti.

 2. Žemyna:

  Ryšys ir susisiekimas – dvi iš strateginių valstybės funkcijų, kurios turi būti tik griežtai patikrintų ir nuolat prižiūrimų pareigūnų rankose. Niekada negali būti užmiršta, jog jose budi priešiškos (ar konkuruojančios) šalies ausys ir akys, kad, įkaitus situacijai, ši sritis tuoj pat bus perimta į svetimas rankas, o valstybės veiksmai bus paralyžiuoti. Jei kas galvoja, jog taip buvo seniai, Spalio perversmo laikais, labai klysta.

 3. Vidinis Balsas:

  Labai juokinga tema: prieš 5G lavonu gulasi JAV. Nes jai tai išmuša iš po kojų Pasaulio vienvaldystę. Kur eina Lietuva ?

 4. regis:

  idomu paziuret video jutube: 5G APOCALYPSE – THE EXTINCTION EVENT

 5. erika:

  O ką sako 5G klausimu Sveikatos Ministerija???

 6. Žemyna:

  Štai rėkia apie kameras – kažkas jų iš kinų prisipirko…
  O ar egzistuoja taisyklės, kurios numato, jog į LT įvežamas prekes, bet kokius daiktus, jie turi būti vertinami prekių (medžiagų, technologijų, poveikio sveikatai ir dar kai kurių sričių) ŽINOVŲ, o daliai prekių bei paslaugų turi būti taikomas reikalavimas įvertinti jas dar ir saugumo požiūriu (valstybės saugumo prasme).
  Iš to, kokio šlamšto pilni prekybcentriai ir net specializuotos parduotuvės, be tyrimų aišku, jog taikomas tik vienas kriterijus – savininkų ir tarpininkų pelnas. Tas, kas suvokia šią verslo pusę, nuvažiuoja prie išbrokuotos produkcijos sąvartyno, šakėmis prikrauna „gėrybių”, ir atsiveža.

 7. Stop 5G:

  5G kenkia sveikatai, galim gyventi ir be 5G,yra daug svarbesnių klausimų, kuriuos reiktų spręsti. Reikia rūpintis tautos sveikata!!!!! Tik sveika tauta gali būti laiminga ir turtinga🥰🥰🥰

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: