Briuselyje – diskusijos dėl NATO ateities ir Lietuvos vaidmens gynybos bloke (3)

Kariai | kam.lt, I. Budzeikaitės nuotr.

Kariai | kam.lt, I. Budzeikaitės nuotr.

Sausio 23–24 d. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis su darbo vizitu viešėjo NATO būstinėje Briuselyje, kur susitiko su aukštais pareigūnais ir diplomatais.

Susitikimuose buvo aptarti aktualūs NATO darbotvarkės klausimai, sprendimų, priimtų aukščiausio lygio susitikimų Velse, Varšuvoje, Briuselyje ir kitur metu, įgyvendinimas, parama Lietuvai ir Baltijos šalims bei Lietuvos vaidmens Aljanse stiprinimas, kiti klausimai.

Pokalbių metu pakartota principinė Lietuvos pozicija dėl transatlantinių santykių ir Aljanso svarbos užtikrinant saugumą ir stabilumą Europoje bei už jos ribų, taip pat šalies įsipareigojimų Aljansui skirti ne mažiau kaip 2 proc. bendrojo vidaus produkto gynybai įgyvendinimo eiga ir tolesni planai.

Aptarti Aljanso santykių su Ukraina, Sakartvelu, taip pat su Rusija klausimai. Lietuva remia santykių su Ukraina ir Sakartvelu tolesnį visapusišką stiprinimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

  1. ŽEMAITIS:

    NATO yra puiku. Tad planuojamos kurti Europos Sąjungos federalinės ginkluotosios pajėgos (kurios palipsniui pakeis nacionalines) būtinai turi būti NATO dalimi. T.y., kažkoa atskiri nuo NATO tikrai nereikia – tik NATO dalis.

  2. Vidinis Balsas:

    NATO karo pramonei išleidžia daugiau, nei visas likęs pasaulis, apie trilijoną kiekvienais metais: su kuo kariausime ? Marsiečiais ?

  3. Vidinis Balsas:

    Kam ir kokią naudą atneša išleidžiamas trilijonas kiekvienais metais ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: