R. Navickas. Nukrito lietuvių kaltintojų kaukės (94)

Nukrito lietuvių kaltintojų kaukės | Faceboook.com, Alkas.lt ekrano nuotr.

Nukrito lietuvių kaltintojų kaukės | Faceboook.com, Alkas.lt ekrano nuotr.

Kaukės nukrito – Lietuvos žydų bendruomenės vadovai prisijungė prie kaltinimų Lietuvai ir lietuvių tautai dėl žydų išžudymo holokausto eigoje. Prezidentas Gitanas Nausėda vykti į Izraelį klausytis Vladimiro Putino „istorijos pamokų“ atsisakė.

Tai, apie ką seniai buvo įspėję įžvalgesni žmonės, pagaliau nutiko. Dėka itin savalaikės Arūno Gumuliausko iniciatyvos Seime.

Jo pasiūlyta rezoliucija, neturinti įstatymo galios, o tiesiog atvirai ir aiškiai deklaruojanti paprastą faktinę TIESĄ – kad Lietuva, kaip valstybė ir lietuviai, kaip tauta, nedalyvavo holokauste ir neturi jokios kaltės dėl tragiško Europos žydų likimo II pasaulinio karo metais, tapo tikru lakmuso popierėliu, parodžiusiu kam ši TIESA sukėlė baisingą alerginę reakciją, vos ne fizinį skausmą.

Įdomus dalykas – kai kas Lietuvoje suskubo raginti nepriimti tokios rezoliucijos. Su paprasta argumentacija: o kam reikalingas toks visiems žinomos TIESOS įtvirtinimas oficialiame Seimo dokumente? Taigi niekas ir nekaltina nei lietuvių, nei Lietuvos dėl žydų tragedijos – kam be reikalo rankas kilnoti, varginti Seimo narius?

Kaip manote, kas buvo pirmieji aiškintojai, kad TIESOS konstatuoti lietuviams nereikia?

Ogi pastaruoju metu liūdnai garsėjantis istorikas Arvydas Nikžentaitis, pareiškęs, kad visos tautos dėl žydų genocido niekas ir nekaltina, todėl siūlymas perteklinis.

„Aš esu prieš bet kokios kolektyvinės kaltės, kaip taisyklė individai, lietuvių tauta holokauste nedalyvavo, kitas dalykas, jei mes dėl šito sutariam, tai kam įstatymas? Mano galva, jis perteklinis“, – spaudoje postringavo istorikas.

„Misterio Aciprašau“ pravardę Europoje turintis Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius suskubo porinti, jog nepastebėjo tokių kaltinimų mūsų tautai.

„Tai dalis mūsų istorijos, tamsioji dalis, tai dalis lietuvių gelbėjo žydus, buvo ir tokių, kurie dalyvavo holokauste tiesiogiai ar ne. Tiesos paieškos svarbios, nemanau, kad kas nors kaltina visą tautą, nepastebėjau tokių kaltinimų, bet kad priekaištauja, kad priekaištauja, kad ne iki galio išaiškinam tiesą, tokių priekaištų yra buvę. Ir jie ne be pagrindo“, – regėjimu skundėsi ministras L. Linkevičius.

Na ir Prezidentas G. Nausėda pradžioje pasidavė tam vajui ir uždavė retorinius, kaip jam pasirodė, klausimus:

„Kas kaltina, kad Lietuva kaip valstybė, kaip tauta vykdė holokaustą? Ar yra tokie kaltinimai?

Tiesą sakant, aš neturiu čia ką pridėti, juolab kad jokio nutarimo projekto, kuris būtų svarstomas Seime, aš ir nematau. Nežinau, gal jis bus kada nors pateiktas. Jeigu bus pateiktas, tuomet ir kalbėsime, dabar tokio projekto tiesiog nėra, todėl aš važiuoju į Izraelį dalyvauti holokausto minėjimo renginyje…“, – radijo laidoje teigė G. Nausėda.

Tačiau netrukus kažkokie išmintingi ir geriau, nei URM ministras informuoti patarėjai pašnibždėjo Prezidentui, kad Izraelyje jo lauks nuo aukštos tribūnos visam pasauliui rėžiamos V.Putino „istorijos pamokos“, atsakyti į kurias galimybė jam nebus suteikta. Būtent dėl šios priežasties į Izraelį atsisakė vykti Lenkijos Prezidentas Andžejus Dūda.

Labai sveikintina, kad Lietuvos Prezidentas pagaliau susiprato ir nusprendė palaikyti kaimynus, vietoje jungtinio Kremliaus Agitpropo bei Holokausto industrijos renginio Artimuosiuose Rytuose dalyvaudamas tradicinėse Aušvico išlaisvinimo paminėjimo iškilmėse Lenkijoje.

Vis gi nemaloniausias dalykas nutiko Lietuvoje. Mūsų visuomenė, kartu su Nikžentaičiu, Linkevičiumi bei Nausėda gavo aiškų atsakymą į klausimą „Kas kaltina, kad Lietuva kaip valstybė, kaip tauta vykdė holokaustą? Ar yra tokie kaltinimai?“

Tokie kaltinimai yra. Juos įgarsina tiek Kremliaus Agitpropo kanalai, tiek holokausto industrijos veikėjai, tiek jų parankiniai Lietuvoje.

Štai, šios dienos [sausio 21 d. – Alkas.lt]  pareiškime Lietuvos žydų bendruomenės atsakingi vadovai atvirai ir aiškiai prisijungė prie tokių kaltinimų, paskelbdami Lietuvos žydų asociacijos Izraelyje antilietuvišką pareiškimą su kaltinimais lietuviams bei tiesiogiai ragindami prisijungti prie minėtos organizacijos kurstomo antilietuviško šabašo, nukreipto prieš A. Gumuliausko pasiūlytą rezoliuciją, kurioje, kaip minėta, tiesiog deklaruojama faktinė TIESA.

Kelios citatos iš LŽB platinamo teksto – patys įvertinkite stilių ir turinį:

…Prieš Naujuosius metus Seimo narys, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos (LKVIAK) pirmininkas Arūnas Gumuliauskas pasiūlė sukurti parlamentinę rezoliuciją, skelbiančią, kad LIETUVOS VALSTYBĖ bei LIETUVIŲ TAUTA nedalyvavo žydų žudynėse per Antrąjį pasaulinį karą, nes šalis buvo okupuota sovietų, o vėliau nacių Vokietijos. A.Gumuliauskas nusprendė atleisti LIETUVĄ nuo Holokausto siaubo, nes ją okupavo Rusija ir Vokietija!
/…/
Šių metų pabaigoje įvyks dar vieni Seimo rinkimai ir galimybė jam išsiskirti, pasiūlius parlamentinę rezoliuciją, leidžiančią LIETUVAI ir LIETUVIAMS išsilaisvinti nuo Holokausto, per kurį žuvo 95% Lietuvos piliečių, gyvenusių iki nužudymo. Jie buvo geri lietuvių kaimynai ištisus 600 metų.

Holokausto metu LIETUVIŲ ŽUDIKAI buvo „pranašesni“ savo darbe, todėl į Lietuvą buvo vežami žudyti Lietuvos žydai iš kitų Rytų Europos šalių. Nesunku žudyti kūdikius ir moteris.

LIETUVIŲ ŽUDIKŲ žiaurumas buvo tokio lygio, jog sukrėtė net nacių SS kariškių veteranus, kurie buvo patyrę žmogžudžiai.

Pirmaisiais nacių okupacijos mėnesiais LIETUVIAI sunaikino didžiąją dalį žydų, o iš anksčiau skelbtos informacijos žudikų būta tūkstančiai kurie dalyvavo ir vykdė žmogžudystes 214-oje Lietuvos vietovių..
/…/
…naujasis Lietuvos antisemitizmas nori balsuoti dėl parlamento rezoliucijos, iškreipiančios istoriją? Juodoji dėmė visada bus prisiminta ir jos negalima ištrinti jokia rezoliucija! Žudikai negali būti jokios demokratijos herojais. Mes nepamiršime ir neatleisime.

….privalome perduoti aiškią žinią Lietuvos vadovams, išrinktiems pareigūnams, kad mes padarysime viską, kas būtina, kad nedelsdami sustabdytume šią RASISTINĘ ir ANTISEMITINĘ rezoliuciją, įskaudinančią išgyvenusių Holokaustą asmenų ir jų šeimų, tų daugiau nei 200 000 žydų, nužudytų Lietuvoje Holokausto metu atminimą…

Štai po tokiais žodžiais mūsų tautos ir valstybės adresu pasirašo ne tik Lietuvos žydų asociacija Izraelyje, bet ir Lietuvos žydų bendruomenės vadovai. Dar kam nors kažkas neaišku?

Pasirodo, pasaulyje yra jėgų, kurioms vos ne fiziškai skauda girdint TIESĄ – ir jos ketina dėti visas pastangas, kad tik ta TIESA nebūtu oficialiai įtvirtinta Lietuvos Seime! Nes tai gali užkirsti kelią jų pastangoms primesti mūsų valstybei ir tautai prasimanytą kaltę ir įvairiais būdais dar kartą numelžti mūsų biudžetą šimtamilijoninėmis „kompensacijomis“!

Po viso šito nebelieka jokių abejonių – A. Gumuliausko siūloma rezoliucija su banalios TIESOS konstatavimu PRIVALO būti priimta Seime! Antilietuviškų jėgų isterika ir bandymas bet kokiais būdais užkirsti tam kelia – geriausias įrodymas, jog TIESOS įtvirtinimas oficialiu lygmeniu yra labai prasmingas ir būtinas veiksmas.

Akivaizdu, jog po to, ką mes išvydome, visiems klausinėtojams „o kam to reikia? o tai kas mus kaltina? taigi niekas mūsų nekaltina, o jei taip, tai ir rezoliucijos su banalios tiesos deklaravimu niekam nereikia“ teks užsičiaupti.

82524810_2731562606932212_1031430675237961728_n

Facebook.com, Autoriaus nuotr.

Kaukės nukrito, pabūgę TIESOS lietuvių kaltintojai parodė savo skaisčius veidelius. Ne itin malonus siurprizas, bet ką jau padarysi.

Lietuviams teks gyventi su šiuo žinojimu, į kurį dar teks atsižvelgti ateityje. Primenu, jog 2020-uosius Seimas paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, todėl jaučiu pareiga daugiau rašyti minėtomis temomis.

Kad jau liepė, taip ir bus.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

94 komentarai

  • Tvankstas:

   Tai spektaklis kvailiems gojams, o tikrovėje – ž…. atsisakęs paklusti generalinei linijai gali būti ir sunaikinamas.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Lenkai ginasi nuo žydiškų organizacijų išpuolių ir siekia sustabdyti 300000000000 (trijų šimtų milijardų) dolerių aferą. Surinko apie 200000 parašų, dvigubai daugiau nei reikia surinkti.
   Stop 447
   Apie tai va čia
   y o u t u b e.com/watch?v=JWXiS_BWCIg

 1. Algimantas:

  Lietuvos prezidentas turėtų: kitataučiams niekinantiems lietuvių tautą – persona non grata, saviems tautos niekintojams nuo penkių metų…

 2. Algimantas:

  Kada bus paviešinta kiek sovietinės okupacijos metais buvo kankinta ir nužudyta lietuvių , ir įvardinti lietuvių tautos genocido vykdytojai.

 3. jo:

  Čia tai bent! Tokius atsišaukimus rašantieji neabejotinai yra Lietuvos priešai, patologiškai nekenčiantys lietuvių tautos. Tai, ką jie rašo, yra akivaizdus tiesos iškraipymas ir tautinės neapykantos kurstymas.

 4. Ypatingų bylų prokuroro dukra kitų rezoliucijų nepasiūlys. Jau tas, kad ji pasiūlė įtariamai bendravimu su KGB Grybauskaitei apdovanoti ordinu Kaniukų kaimo žudikų gaujos narę – pasako viskas. Neva, mus lietuvius, galima žudyti, naikinti, neleisti valdyti savo šalyje.

 5. Penktadienį 21.30, LRyto TV:

  Ponia F. K. pasakos, kaip ją čia skriaudžia.

  • Tvankstas:

   O ką, pasvajoti neuždrausime …
   Kaip sakė sionistas-teroristas Žabotinskis : ‘antisemizmą sukelti gali tik ž….’.

   • Karigailė:

    Įdomu, kas būtų, jei visos tautos apkaltintų žydus nužudžius Jėzų, Dievo sūnų ir Pranašą, tai kokiu saiku tada reikėtų pamatuoti žalą visam pasauliui?
    Ką dabar Izraelis išdarinėja su palestiniečiais ir sirais?
    Džiugi žinia yra ta, kad Kosmose veikia Visatos dėsniai ir visiems neužilgo bus atseikėta pagal nuopelnus💜💙

 6. T0mas J.:

  Apie okupuotoj Lietuvoj nužudytus ž…s (antro pasaulinio karo metu) mačiau įvairių skaičių. Pamenu, kažkada buvo pateikiami skaičiai 165-190–195 tūkstančiai. Vėliau mačiau 200 tūkstančių ir net 205 tūkstančius. Dabar Lietuvos ž..ų bendruomenė feisbuke rašo, kad jau priskaičiuoja 240 tūkstančių, ar gerai angliškai supratau?!
  Po to, ką čia dabar perskaičiau, akivaizdu jog Gumuliausko pasiūlyta idėja turi pagrindą.

  Pastaba ALKUI: manau jog būtina įdėti nuorodą tiesiai į feisbuko puslapį, kuriame Lietuvos ž..ų bendruomenės vadovai prisijungė prie kaltinimų Lietuvai ir lietuvių tautai dėl ž..ų išžudymo holokausto eigoje.

 7. T0mas J.:

  Holokaustas skaičiais:
  ht t p://gintarinesvajone.lt/2016/06/27/holokaustas-lietuvoje-skaiciu-pinklese/

 8. T0mas J.:

  Straipsnio autorius Raimondas Navickas teigia, kad LŽB (Lietuvos Žydų bendruomenės) vadovai prisijungė prie
  Lietuvos žydų asociacijos Izraelyje pareiškimo.
  Šį pareiškimą LŽB įsidėjo į savo tinklapį lzb.lt
  Nuoroda į šį pareiškimą yra ir LŽB puslapyje feisbuke.
  Būtų įdomu sužinoti, kuo pagrįstas R.Navicko teiginys kad LŽB prie šio pareiškimo “prisijungė”?

 9. Hau:

  Lochokausto nuolatinis brukimas ir priminimas rodo, kad šita žmogystų grupė yra išskirtinė ir aukščiau kitų. Žuvo daug kartų daugiau kitų žmonių, bet jų atminimui nieko panašaus nėra. O tiesa tokia, kad holokaustas tapo valstybine religija ir priedanga šitiems padarams valdyti visą Europą. Galima netikėti Dievais, kad žemė apvali ar kad buvo I Pasaulinis karas. Bet netikėti II pasauliniu karu negalima, nes tai reikštų, kad neigi holokaustą. O šitą neigti, netikėti ar net menkinti yra Draudžiama, netgi Tabu. Tai yra prievartinės visuotinos religijos skiriamasis ženklas.

  Tarp kitko, ta pati privalomos religijos garbinama grupė organizuoja baltųjų europiečių pakeitimą spalvotais imigrantais Europoje. Kodėl niekas viešai nesvarsto klausimo, už ką žmonės šitų padarų nemėgsta? Taigi jei buvo holokaustas, turėjo būti ir priežastis? Ar čia nelenda priežasties ragai ir šiuo eiliniu įžūlumo atveju? Gal lochokausto nebuvo, o pati priežastis buvo ir yra?

  Viena močiutė taip sakė: vaikeli, kai kitą kartą juos ves, tu jų neslėpk. Tu juos palydėk…

  • Tvankstas:

   Priežasties ragai yra Pasaulio Architekto planas dar prieš 1938 m.(nuo 19 amžiaus pabaigos brandintas) parklupdyti Vokietiją ir visą Europą amžiams, kaip niekada neišsimokančius judėjų vergus.

 10. Tvankstas:

  Keletas priminimų.
  1. Lietuva prarado valstybingumą 1940.06.15 ir negali atsakyti už judėjų naikinimą, negali atsakyti ir lietuvių tauta pagal TARPTAUTINĘ TEISĘ, tegali atsakyti pavieniai asmenys, prisidėję prie žudymo.
  2. 1941.06.14.-15. trėmimų vadovai buvo lietuvis A. Guzevičius ir 8 judėjai, santykis 11 : 89 nuošimčiais.
  Tomis dienomis buvo ištremta 6, gal 8 tūkstančiai turtingų, aukšto išsilavinimo judėjų (H. Perelšteinas buvo virtuozas pianistas-vunderkindas, Sibire nušalo pirštus, tai grįžęs į Lietuvą sukūrė ‘Ąžuoliuko’ berniukų chorą, kiek tokių nuostabių judėjų vaikų liko Sibiro platybėse, išliko praradę sveikatą, suluošintais kūnais ir palaužta dvasia ?)
  Tie ž…-bolševikų ištremti į Sibirą judėjai yra holokausto aukos ?
  3. Kaip po ž…-bolševikų siautėjimo Lietuvoje nuo 1940.06.15 galėjo neatsirasti judėjų nekentėjų lietuvių tarpe, kai buvo luošinami tardant, kankinami, tremiami artimieji, giminės, žudomi Rainiuose, Panevėžyje,…?
  P. Matiukas labai aiškiai nusakė 1962 m. teisme : mane suėmė ž…., tardė ž…., kankino ž…., Pravieniškėse ant duobės krašto pastatė ir šaudė ž…., išlipau naktį iš duobės, paklaustas, kodėl šaudė žmones, atsakė : ‘aš žmonių nešaudžiau, šaudžiau ž….’. Iki kokios neapykantos privedė ž…-bolševikai kai kuriuos lietuvius, siaubinga pagalvoti.
  4. Kraupi tiesa : visi judėjai, išsiųsti sušaudyti IX forte, buvo pagal Kauno geto Judenrat sudarytus sąrašus, išsiųsti sušaudyti Paneriuose buvo pagal Vilniaus Judenrat sudarytus sąrašus.
  Taip buvo kiekviename gete : Judenrat sudarė sąrašus žmonių, kuriuos reikia siųsti sušaudyti.
  Neužmirškime paprastos tiesos, o judėjams palinkėkime išsispręsti savo Judenrat kanibališką veiklą.
  Daugybė Judenrat veikėjų po karo yra parašę atsiminimus – tai atperka jų kaltę siunčiant savo brolius ir seseris į duobes ?
  5. Lietuviai policininkai paleidę judėjus iš vagonų prie Panerių 1943 m. ir sušaudyti Vilniaus geto policijos yra holokausto aukos ?
  Kodėl apie tai nerašo Lietuvos istorikai ?
  6. Majoras A. Impulevičius išteisintas JAV po apklausų komisijose, tai kodėl Lietuvoje vis dergiamas kaip judėjų naikintojas, kai dar 1979 m. Lietuvos Bažnyčios Kronika, redaguojama dabartinio kardinolo S. Tamkevičiaus, labai aiškiai pasisakė pagal apklausų dokumentus ? Jei į batalioną buvo įjungti šaudymuose dalyvavę, tai dar nereiškia, kad batalionas dalyvavo, kas ir buvo įrodyta apklausose JAV.
  7. Gal laikas pripažinti tikrovę : IX forte buvo sunaikinta 11-13 tūkst. judėjų pagal Judenrat sudarytus sąrašus, bet ne 80tūkst., Paneriuose apie 18 tūkst. vėlgi pagal Judenrat sąrašus, bet ne 100tūkst., taip pat prisidėjus Vilniaus geto policijai šaudymuose.
  8. Kažkada sovietiniais laikais buvo duodamas aukų skaičius 130 tūkst., po to vis didinama, kol pasiekė 200tūkst. kaip nauja dogma.
  Kiek teko kalbėtis su keletu Lietuvos judėjų (litvakų), tai stebino, kad daugiau kaip pusė šeimos, artimųjų išliko gyvi, po karo iš vakarų okupacinių zonų išvyko į JAV ar Izraelį, kaip ir lietuviai pabėgėliai vakarų Vokietijoje, kiti kaip Lenkijos piliečiai išvažiavo į Lenkiją, kiek vėliau iš ten į JAV ar Izraelį.
  9. Japonų diplomato Sugiharos išsiųsti tūkstančiai litvakų vėlgi holokausto aukos ? Buvo apgyvendinti Šanchajuje, tuščiame amerikiečių kvartale ir labai gausiai dirbo saugume, pasižymėjo kaip uolūs darbuotojai naikinant Kinijos komunistų pogrindį, paprastai sakant – šaudė nesigailėdami ir nedvejodami kinus.
  10. Vokietijos – SSSR biznis iki 1941.06.22 išsiunčiant judėjus į Japoniją kodėl nutylimas ? Vėlgi tūkstančiai litvakų išvažiavo, kaip ir 300tūkst. Vokietijos judėjų, dar pridėkime ir Lenkijos.
  11. Kremliaus Agitpropas, holokausto industrialistai ir Lietuvos šabes-gojai kartoja tas pačias ž…-bolševikines ‘tiesas’ nuo Džiugašvili (Ž… sūnus kartveliškai) laikų, kai pasaulyje atskleisti visi jų melai kaip niekiniai, kaip besistengiant neleisti TIESAI išlįsti į šviesą, naikinant, žudant atskleidėjus, dešimtmečiais tąsant po teismus, nekalbant apie apspjaudymus, suspardymus,…
  12. Dogma – 6 mln. aukų – seniai perskaičiuota ir siekia gal apie 2 mln.

 11. Arnė:

  Kiek pamenu, A. Brazauskas pirmasis atsiprašė žydų. Lauksime straipsnių.

  • Stebėtojas:

   Už ką jis atsiprašė?! Už tai, kad Holokaustas buvo Trečiojo Reicho nacistų valstybinė politika? Už tuos keliolika lietuvių, kurie talkininkavo naciams? Tai jis, tipo, buvo už visa tai atsakingas? Vargas dėl proto!

  • Pagal:

   viena istikimiausiu amb “bendrazygiu” linkeviciu, be reikalo atsiprase, juk niekas lietuviu “nekaltina”

  • Žemyna:

   Nemažai jų lyderių turėjo tos tautybės žmonas. Gal tai ir buvo atsiprašymo priežastis – jų partinės, už nuopelnus tarybų valdžiai apdovanotos žmonos liepė?
   Tik pačios iki paskutinio atodūsio taip ir neatsiprašė, kad už nuopelnus būtent tai apdovanojimai valdžiai apdovanojimus ir personalines pensijas pelnė.

 12. Nenori prisimnti:

  Lietuvos valstybė pirmoji Europoje pradėjo teisti nacius Klaipėdos krašte ir nuteisė. Apie tai kažkodėl nenorima prisiminti. Šia tema nėra jokio leidinio.

 13. Aha:

  Gal lietuviams reiktų atsakomojo žingsnio – protesto prie Izraelio ambasados dėl žydų, kurie, pasislėpę po KGB skraiste, uoliai vežė lietuvius į Sibirą? Tokiu būdu prisidėjo prie lietuvių genocido. Aš kaltinu žydus. Reto žiaurumo žmonės…

 14. Kitas praeivis:

  Siūlo važiuoti per atostogas su lenkų archeologų ekspedicija į Izraelį vasarą savanoriu. Jaučiu turėtų būti įdomu . Vistik vienas iš civilizacijos centrų pasaulio.

 15. Kitas:

  Ką bekalbėtų Apsišaukėlis Seimo pirmininkas Pranskietis Izraėlyje viskas būtų tik jo, nu gal jo šeimos vardu, nes šiuo metu jis nieko neatstovauja. Nu ir gerai.

 16. Julijonas:

  Žydiška padėka už tai, kad gyveno 600 metus mūsų miestuose. Už tai, kad jiems nebuvo surengtas nei vienas pogromas. Nors pogromai jiems Rusijoje ir kitose šalyse vyko. Dabartiniai žydų palikuonys primena, kad jie buvo geri kaimynai lietuviams. Bet Lietuvos komunistų partiją /nelegalioje/ buržuazinėje Lietuvoje didžiąja dalimi sudarė žydai, kurie 1940 m. Sovietų Rusijai okupavus mūsų brangią Tėvynę įskundinėjo žymiaus lietuvius inteligentus ir aktyviai dalyvavo juos masiškai areštuojant. Ta tema yra daug archyvinės medžiagos, bet ji neviešinama /dėl žydų spaudimo/. Žydų masiškas dalyvavimas nusikalstamuose veiksmuose prieš lietuvių tautos žiedą slepiamas nors 30 metų nepriklausomybei!!!
  Tas prakeiktas lietuviškas nuolankumas.

  • Kitas praeivis:

   Idomu kokiems čia Lietuvos miestams 600 metų ? Kokie miestai įkurti iki 1420 m ? Bet , kad visų krovinių gabenimu iš ir į vakarų Europą iš dabartinės Lietuvos teritorijos 16-18 amžiuje užsiėmė išimtinai tik žydų tautybės žmonės , tai faktais. Nes Lietuvių tautybės gyveno kaime ir ėjo lažą baudžiavoje iki 1861m .
   Tai gal jūs internete paviešininkite tą konkrečią archyvinę medžiagą su skaičiais , faktais ir nuorodomis , at tik tusčias jūsų šukavimas ?

   • Galindas:

    nueik, apeik Gedimino (Jedeman) jų garbinamą
    kaip gelbėtojo paminklą, ir pažiūrėk Į LIETUVOS
    MIESTUS iš Ispanijos XIV a. persikėlusiųjų
    dėkingumo (veidų) atvaizdus…

    Praeivis po praeivio praeis, o gelbėta tauta,
    – mūsų tautai amžinai lieka dėkinga, –
    kiek. O krovinius pirmi jotvingiai gabenę – titnago amžiuje;
    po to kaimynų prūsų (iki 1016 m. Kaupo sužlugdymo) gintaro keliu,
    prie to, iki pat XV a. lietuvių valdyta prekyba Visla per Trusą(Elblingą),
    vėliau jau kiek silpnėliau – Tvanksta, Nemunas marios
    (labiausiai nukentėta, kai kurėnus šiuolaikiškesniais vikingų laivais išstūmė).

    Turim naują istorijos studentą-mokinį ant aukštos pareigos /VU/, gal ir kitus Istorijos pasimokyt įkvėps. 🙂
    Juk pradėti nevėlu niekuomet: praeivi po praeivio (su Petrausku).

    • Kitas praeivis:

     XV amžiuje vikingų laivai ?
     Gal kur nors galima būtų pasižiūrėti tų stebuklingų kurėnų aprašymus ir archeologinius radinius įrodančius jūsų teiginius ? Tikrai būtų įdomu pasižiūrėti tekelažo ir burių konstrukciją ir kaip vikingų laivai galėjo išstumti juos . Visada galvojau , kad ” kurėnas ” , tai kuršių plokčiadugnė valtis pradėta naudoti nuo 17-18 amžiaus. Pats kartais buriuoju ir truputį gaudausi kokio tipo burė kurėno ir vikingo laivo , koks skirtumas ir kada jos atsirado . Gal galite duoti nuorodą , kur pasižiūrėti archeologinius radinius kurie patvirtintų kad būtent jotvingių titnago amžiuje , užsiėmė tarptautine logistika.
     Panašu , kad dabar jūsų istorijos šaltiniai , tik užrašai ant paminklų šiuolaikinių. Iš kurių statymo , kažkas finansiškai išlošė ir Bumblausko ir Jakilaičio LRT projektas kuris jiems ne vieną € davė.

     • vėlgi:

      bukumo išraiškai vien atsakymas Tamstai…”daleko li do Tallina”
      t.y. Revelia, kur “apeinant” vikingų ginamus krantus (mat kuršiai plaukiant krantų nenorėję iš regračio paleist, o ir senovinės jų “geldutės” tikrai ne jūrėms, bet… strėliukės (ką net močiutės žino), danų metraščiuose skaudžiai skaudžiai įsirašytos;
      taigi, – “paplaukit” iki Revelio (dab. Talinas) ir apie danų buvusį viešpatavimą valdžius Britų salas-kunigaikštystes pasimokykit
      (praradus žemes brituose, danų vikingai in rytus metėsi…)
      Bet ar Tamstai tai svarbu (toliau veidrodžio juk nenušliauži)

      • Kitas praeivis:

       Patinka man tie lietuvos “patriotai” . Tokia laki fantazija.
       Kuršiai su kurėnais iki Revelio plaukė ir danams lupti davė kurie iš Britanijos salų pabėgę buvo į rytus.

       • mociute:

        o “praeivi kitas”, gal jau slepkis su savo istorijos ziniomis……ir su izuliu melu! Pasizvalgyk po Britanijos Siaures juros pakrante – Yorkshire, Lincolnshire &ect kur iki siolei apstu zenklu nuo skandinavu dominavimo tenai laiku ir surasi netgi islikusiu to meto miestu ir miesteliu skandinavisku (danisku) pavadinimu: Skegness, Scunthorpe, Mablethorpe ir t.t.t. Netgi vikingu kapu yra islike…..O lietuviu pedsaku Danijoje yra ne vien Sonerborge islike….

        • vėlgi:

         nieko tokio, bent “prabėginis” žino jau, kad tarp Britanijos ir Revelio ir Danija (su danais, kurie seniau nuo kuršių strėlių kentėję, jau visai Europai išplatintus nuo
         Olitos-Seinų apylinkių titnaginius antgalius …metalu pakeitę pirmi buvo, ir vario, ir geležies iš balų) yra 🙂 🙂 🙂 …smagu juk

         (iš balos žinias ir rūdą semti, ne dabar aišku, o tada iki X., deja nuo XI. į kaulus gaudavę jau mES…)

         • Kitas praeivis:

          Tu matai kokios naujienos pas patriotus. Titnagianiais strėlių antgaliais ginkluoti lietuviai visą Baltijos regioną valdė iki X amžiaus , kol skandinavų tautos išimtinai siaubė visą Europą iki Konstantinopolio ir to meto prekybą kontroliavo . Lietuviai su titnaginiais įrankiais dominavo. Nu gal , nesiginčiju . Nes nuo 2015m Lietuvos geologų titnagas paskelbtas nacionaliniu akmeniu ir išstūmė gintarą. Tai matyt dzūkai buvo , nes titnagas tik pietų Lietuvoje randamas. Su luotais iš Ūlos aukštupio, į Nemuną ir Baltijos jūra dzūkų- jotvingių . Sakau iš kur tie Lietuvos baidarininkai stiprūs pasaulio čempionatuose su dopingu ir be . Pasirodo nuo senų laikų su luotais irklavo į Skandinaviją strėlių su titnaginiais antgaliais prisikrovę plėšikauti iš pietinės Lietuvos ir Suwalkų .
          Ant tiek irklavo , kad mėlynos spalvos akių geną prisiirklavo iš skandinavų . Kokie klaidūs istorijos vingiai . Ne man , trečiam broliui suprasti.

          • mociute:

           ir vel netiesa rasote. Titnago daugiausiai buvo randama butent Danijoje ir tai buvo viena is labai svarbiu danu exporto prekiu . Dar geroooookai anksciau nei tuo tapo silkes…….. Ar kompiuterines technologijos…..
           Vaikstant Baltijos juros pakrante Danijoje iki siolei gausu titnago gabaliuku todel kazkaip keistai skamba lad kazkas titnaga skelbe lietuvisku paveldu…. Beje, ” kitas praeivi”, kodel taip nemegstate ir kievienu momentu stengiates pazeminti, sumenkinti ir apmeluoti Lietuva kurios zemeje, kiek suprantu, senokai randates ????

          • vėlgi:

           Tai čia jau tikrai “ataušt” kiek vertėtų, ir idant blokšt blaškytis ir kitus marint-ramint (kaip kalbodara “įslavina=nubaltina” retsyk, neesselmaniškai nuo Aušrajūrės, Ost, Sveb, ar pan. “Įbaltintos=Įkalkintos” jūros nuvardinimu suklaidinant), bent kiek su moksliškiau pateiktomis įžangomis įžvalgomis susipažinant
           (nors iki Xa. laivybą mūsišką, ypač Vislos prekybos išlaikymą iki mūsų išstūmimo iš Truso per prūsus, ir pagrečiui Kaupą, link Tvankstos Priegliaus su Nemunu,
           menkai
           m o k s l i u k a i paskutiniųjų tūkstanmečių palietę…) žr.
           ht tp s://www.yumpu.com/en/document/view/44706504/1st-cultural-heritage-forum-monitoring-group-on-cultural-heritage-

          • vėlgi:

           ir dargi…
           “Trojos ir Uliso pėdsakus Baltijos jūroje radęs Felice Vinci’s bando įrodyti, kad Homero epų herojai buvo… dabartinių kuršių, danų, lapių (samių) ir švedų protėviai. Pasak jo, Homero „Iliados“ ir „Odisėjos“ geografija nuo seniausių laikų kėlė daugybę klausimų, atrodė netiksli. Poeto detaliai aprašyti miestai, šalys ir salos tiesiog negalėjo egzistuoti Viduržemio jūroje. Dar graikų geografas, istorikas Strabonas (63 m. pr. Kr.–23 m. po Kr.) stebėjosi, kodėl „Odisėjoje“ rašoma, kad į Faro salą, esančią priešais Aleksandrijos uostą, reikia visą dieną plaukti laivu nuo Egipto. Kyla klausimų ir dėl Itakės vietos.”
           delfi…iškelta???
           taigi taigi..vėlgi

         • Kitas praeivis:

          To močiutei
          Lietuvos teritorijoje daugiausia titnago randama pietinėje Lietuvoje. Nuo 2015m titnagas Lietuvos geologų draugijos paskelbtas nacionaliniu akmeniu .
          Kur čia melas ?

          • mociute:

           Gal malonetumet patikslinti kur konkreciai pietu Lietuvoje ir kokie mokslininkai surado to “nacionalinio akmens” kadangi pati esu gimusi ir uzaugusi pietu Lietuvoje jau daugiau nei pries 70 metu taciau apie surastus titnago klodus girdeti ar matyti neteko…..
           Smulkiu titnago ir kitu idomiu dirbiniuku is akmens zaisdami rasdavome zvyre kuris buvo atvezamas gelezinkelio pylimui atnaujinti (pagerinti – akmens skalda naudoti pradeta palyginti neseniai) Titnago gabaliuku teko matyti Baltijos pajuryje Lietuvos puseje taciau Danijos puseje Baltijos pajuryje jo yra daug daugiau

          • vėlgi:

           “Daugiausiai titnago išteklių yra Pietų Lietuvoje, kurioje koncentravosi akmens amžiaus gyvenvietės. Titnago gavyba neigiamo poveikio gamtai neturėjo, nes intensyviausia buvo akmens amžiuje, kai vietos gyventojų skaičius buvo nedidelis, ir truko iki ankstyvojo geležies amžiaus, kai ilgainiui titnaginius įrankius pradėjo keisti geležiniai.”
           iš PELKIŲ RŪDOS IR TITNAGO ŽALIAVŲ PAPLITIMAS IR EKSPLOATAVIMO GALIMYBĖS PRIEŠISTORINIAIS IR ISTORINIAIS LAIKAIS
           Dainius Kulbickas Vilniaus pedagoginis universitetas, Studentų g. 39, LT–08106, Vilnius
           (deja debilizmo “išmonybėmis” netgi pedo-eduko-
           logoginė institucija sunaikinta jau.
           Taigi teks iš naujo kurti Aukštesnį/pamokslavimą ir pradedant nuo pvz. pradinių klasių lygiui,
           nes proistorė mūsų tai
           …ikimokyklinukus rengt
           (žr. labiau 12 p. 7 pav.)
           https://www.researchgate.net/publication/250207554_Echoes_of_the_dagger_period_in_Lithuania_2350-1500_cal_BC

          • vėlgi:

           Aišku prieš tai pradinio atvykimo į čia, į prūsų, jotvingių, kuršių, lietuvių, žemaičių bei Žiemgalos su Galindų žeme reiktų atmint
           https://ca.wikipedia.org/wiki/Fitxer:Neolithic_expansion.svg

   • !!!:

    Koks skirtumas,miestuose ar miesteliuose,kelių sankryžose.Ir už tai jie atsidėkojo 1940m,..

    • vėlgi:

     Ir miškuose… žiauriausia jų kraugeriška “apeiga” Rainiuose 1941 m.,
     ji niekuomet neišsitrins iš Visatos atminties bei amžinos neapykantos dieviškojo atpildo… kartų kartose (ją įvykdžiusių).
     h t t p s://luksas.blog/2010/07/02/krauju-aplaistytos-jonines/

     “Apie šią tragediją vėl garsiai prabilta tik Atgimimo metais. Beliko tik į vardinti, o jei pavyks – surasti ir nuteisti Rainių budelius ir žudynių organizatorius. Dviejų iš jų – P. Raslano ir NKVD Telšių skyriaus operatyvinio įgaliotinio Nachmano Dušanskio toli ir ieškoti nereikėjo – visą sovietmetį jie ramiai gyveno Lietuvoje. Pirmasis tapo KGB pulkininku, antrasis buvo pamalonintas daugybe ordinų bei medalių ir pamalonintas LTSR nusipelniusio teisininko vardu. Abu šie veikėjai išvengė atpildo. Po to, kai 1988 metais dar sovietinės Lietuvos Aukščiausioji Taryba sudarė specialią komisiją 1941 metų bei kitų įvykių aplinkybėms ištirti, N. Dušanskis, tarpininkaujant tuometiniams Lietuvos KGB vadovui Eismuntui, buvo išleistas į Izraelį, iš kur, suprantama nebegrįžo. Ten buvęs enkavėdistas ramiai sulaukė savo paskutinės dienos.
     P. Raslano atvejis kelia dar didesnę nuostabą. Jis liko Lietuvoje ir po to, kai Generalinė prokuratūra 1988 metų spalio 26 dieną dėl Rainių žudynių iškėlė baudžiamąją bylą. Vėliau, supratęs kad atsakomybės išvengti nepavyks, Rainių žudynių organizatorius tyliai išvyko į Rusiją. Ne pabėgo, o būtent išvyko, oficialiai išsiregistravęs iš buto ir išsiskyręs su žmona. Kuomet tuometinis generalinis prokuroras Artūras Paulauskas 1992 metų balandžio 21 dieną pasirašė nutarimą suimti įtariamąjį, šio pėdos jau seniai buvo ataušusios. Ir nors Lietuvos teismas 2001 metų balandžio 5 dieną nuteis P. Raslaną kalėti iki gyvos galvos, Rusijos pilietybę priėmęs ir ten gyvenantis nusikaltėlis gali jaustis visiškai saugus. O tai reiškia, kad Rainių istorija dar nebaigta.”

    • Kitas praeivis:

     Už ką jie turi dėkoti ? Kad kažkas pirkdavo silkę iš jų kučioms o kas neturėjo pinigų , tai silkių galvas ? Apkepdavo jas ir “cibulynę ” darydavo? Užtat šis patiekalas dabar kultūrinis paveldas. Niekur Europoje nėra kučių pasniko , o Lietuvoje per žydų ir skandinavų silkių biznį atsirado ši tradicija. Už tai reiktų jiems padėkoti.

     • mociute:

      apie tai kas Lietuvoje kazkieno paskelbta “paveldu” yra atskira tema. Neperdaug supratimo apie Lietuvos istorija turintys galejo paskelbti kad bulviu patiekalai yra “paveldas” kadangi bulves, kaip zinia i Europa o tuo paciu ir i Lietuva is Amerikos atkeliavo tik XV amziuje…..Beje, panasiu metu ir zydai i Lietuva atbego….. Dar juokingiau atrodo “lietuviskas sakotis”, tai yra dar nuo XVII amziaus Olandijoje, Vokietijoje, Belgijoje “gimusio” kepinio “baumkuchen” parodija…..
      Tikras lietuviskas paveldas yra juoda rugine naturalaus raugo duona ir tikras skilandis – kiaules skrandyje brandinta tik pirmaruse gabaliukais supjaustyta kiauliena – toki skilandi dabar galima rasti tik pas jotvingius – Suvalku- Baltstoges kraste gyvenancius lietuvius. Lietuvoje “skilandziu” vadinama kiauliu pusles prikimstos maltos mesos su prieskoniais nera skilandis….. Butent Suvalku kraste dar islikes ir karstu budu – iskepta ir isrukyta kiaules skrandyje kitos rusies karkos, galvos mesa) kiauliena … Vytinta zuvis, veliau rukyta irgi yra tikras lietuviskas paveldas

   • Julijonas:

    Internete nepaviešinsiu. Eikite į archyvą ir žiūrėkite bylas, kas dalyvavo suiminėjant lietuvių inteligentiją – žydai. Ir jokių skaičių nieks jums nepaviešins, nes žydai neleidžia rodyti šios istorijos pusės…ar suprantate kaip jie neleidžia…darydami spaudimą mūsų valdžios žmonėms. Taip, net daugiau nei 600 metų žydai Lietuvoje /tai tvirtina patys žydai, praeivi, tu straipsnį skaitei, ar net nepasivarginai?/. O kiek metų Vilniui? Kaip su tavo viduriniu išsilavinimu, praeivi. Ar tu Lietuvoj gyveni? Ar žinai, kad žydai gyveno tik miestuose ir miesteliuose, kurių netrūko.

   • mociute:

    panasu, kad nedaug uztruks kad a la istorikas “kitas praeivis” atkas kad kad ne kursiai ar jotvingiai o zydai kovojo su vikingais ir buvo patys sauniausi jureiviai ne tik Europoje…… Juokdarys esate, kitas praeivi. Ir melagis Vietoje archyvu pateikimu siulau aplankyti Danijos muziejus su gausiomis archyvinemis iliustracijomis… Netgi atkurtus vikingu pajurio kaimus galima rasti su visa atributika ir net musiskiu kursiuku trofejais……. Nepamirskite apsilankyti Sonderburgo miesta kurio centre tebestovi pilies, kuria dar XIII amziuje, tai yra, dar gerokai iki zydams is Vakaru Europos abegant i LDK, sugriove lietuviai, likuciai……

    • Kitas praeivis:

     čia jūsų interpretacijos ir fantazijos. Matyt iki Sonseburgo su oro balionais nuskrido lietuviai 13 amžiuje iš dabartinės rytų Lietuvos teritorijos ir sugriovė jį. Nereikia juoktis , ir aš pasensiu .

     • mociute:

      siulau sviestis, kitas praeivi kad taip idiotiskai nenusisneketum…. …Mano vyro brolis gyvena Sonderborge ir ten pati esu buvusi daugybe kartu ir butent is paciu danu lupu girdejusi istorija apie lietuviu antpuolius Danijoje – muziejuose medziagos daugiau nei pakankamai o ir Sondeborgo pilies likuciai tebestukso miesto centre. Ir uzrasas yra….
      O ir kitas Danijos istorines vietas pazystu gana neblogai
      Beje, tamstos taip girtas danu kilniasirdiskumas WW2 metu zydu atzvilgiu niekur nedingo – danai dabar nuosirdziai globoja Izraelio brutaliai skriaudziamus palestiniecius……

      • Kitas praeivis:

       To močiutė .

       Na pasišviečiau ir nepatingėjau į Sonderborgo pilies- muziejaus puslapį susirasti . Čia tau ” močiute ” oficiali informacija :
       Da keine Urkunden aus der Frühzeit der Stadt erhalten geblieben sind, liegen deren Anfänge im Dunkeln. Das für die Stadt namensgebende Schloss Sonderburg wurde wohl im 12. Jahrhundert zum Schutz vor wendischen Seeräubern errichtet. Eine erste Überlieferung zur Burg stammt aus dem Jahr 1253. Im besagten Jahr eroberte König Christoph I. von Dänemark die Burg und ließ ihre Festungsmauern schleifen.

       Matyt su kita sapnų pilimi sumaišėte.

       • Žemyna:

        Tai čia katrie – tie kur tapo serbais, ar tie, kur sorbais tapo? O abi šios gentys – ne ant baltų genčių žemių „užsisėjo”?..

       • mociute:

        malonekite ne vien “puslapiuose” istorijos ziniu semtis o gyvai arba TIKRUOSE archyvuose kuriu ne vien Danijoje gausu. Intenete galima surasti daug naudingo taciau nemaziau ir i tamstos panasiu pezalioniu. O kad atsirinkti teisingai dar butina ir nebuti angazuotam mela skleisti……

  • Žemyna:

   Žinau, jog a.a. „Petkos” žmona buvo iš UA.
   Jos tautybės nežinau. Ją miniu todėl, kad jis dar sovietmečiu per porą metų išvartė visą tuometinį archyvą*, aiškindamasis būtent tos tautos istoriją Lietuvoje. Gal šiaip medžiagą naujai knygai rinko, o gal žmonos tautybė paskatino…
   Jis tada pasakė, jog per visus tuos 600 m. ši tauta čia nepatyrė ne tik pogromo, bet jokio rimtesnio persekiojimo. Jog UA pogromų būta, o LT – nieko. Mes tuo nenusikaltome. Nebent tik kokie nors buitiniai ginčai, gal būt iš tos tautybės darbdavio patirta skriauda ir iš to kildavęs piktesnis žodis. Žodžiu, nieko išskirtino – kaip ir su bet kuo kitu ginčijantis.
   Tokios pravardės ar pašaipos iš sunkiai dirbančių žmonių yra įprastas dalykas bet kurioje šalyje – taip, be kitko, vaikai sulaikomi nuo svetimo elgesio modelio pamėgdžiojimo, taip saugomi savi papročiai, taip atgrasoma ir nuo netikėlio tautiečio elgsenos pamėgdžiojimo. Vaikai augdami turi žinoti, į ką turi orientuotis. Kaip gebėjo, taip stengėsi savo bendruomenėse gyvenant tinkamų elgesio normų išmokyti.
   Prancūzių guvernančių neturėję, ne ant parketo gyvenę, sunkiai dirbantieji salonuose skambančių vingrių frazių nemokėjo, filosofuoti neturėjo nei jėgų, nei laiko. Kaip ir viso pasaulio valstiečiai, ar kt. sunkiadarbiai, kalbėjo tiesiai, šviesiai, dažnai stačiokiškai. Bet kuo čia dėtas koks nors specialus „anti-”?
   ______________________
   * Būdamas CK narys, turėjo leidimus ir į tuos, kurie eiliniam istorikui buvo apskritai neprieinami!

   • Kitas praeivis:

    Tik kažin iš kur ta lietuviška vaikiška skaičiuoklė ” imkit vaikai pagaliuką ir užmuškite tą žyduką ? ” ?

    • Žemyna:

     Tai, kaip sakoma, „kožnoj šeimoj vienas kvailys pasitaikyti gali”. Arba „turėjo tėvas tris sūnus, du buvo protingi, o trečias.. ” Kiekviena tauta įvairių talentų turi… Turi ir savo chamų, ar tikrai neatsakingų kvailių, tačiau bendra aplinkinių nuotaika tokia nebuvo. Vaikystėje NIEKADA klasėje, šeimoje, giminėje, iš kaimynų nieko tokio negirdėjau. O mums teko visoje Lietuvoje pagyventi.
     Bent jau mano vaikystėje buvo privaloma mandagiai elgtis, tėveliams gėdos nepridaryti. O kai visgi padariau, mama už rankos paėmė, nuvedė į tą šeimą ir liepė atsiprašyti. O aš juk tik tai pakartojau, ką tik ką iš jų, iš išvaduotojų vaikų savo adresu išgirdau.
     Viena pasakė man, o aš kitai, įžeidžios tautybės imigranto mergaitei tą patį persakiau. Maniau, jog tai labai juokinga. Bandau kikenti, o jiedvi nesijuokia. Staiga viena, garsiai verkdama, namo nubėgo.
     Tai buvo pirmą kartą išgirsta frazė – juk viskas, kas nauja, įdomu. Tad nedelsdama, kaip papūga, ir aš tą patį leptelėjau.. Tiedvi mergaitės išvaduotojų kalba kalbėjo. Aš jų kalbos taip dar nemokėjau, kad viską suprasčiau…

 17. en:

  Lietuvos priešai gyvenantys Izraelyje pernai per plauką neįgijo teisės į Lietuvos pilietybę. Nes buvo numatyta dvigubos pilietybės teise leisti naudotis EBPO šalių piliečiams, o Izraeilis priklauso EBPO.
  Tiesą sakant realūs bandymai įteisinti dvigubą pilietybę ir prasidėjo tik po to, kai Lietuva įstojo į EBPO (2018m). Nepaisant to, kalbant apie dvigubą pilietybę pastoviai minimos NATO ir ES, o EBPO buvo viešai paminėta vos porą sykių, lyg tarp kitko, kaip koks nesvarbus ar savaime suprantamas dalykas. Manau daugelis balsavusių už dvigubą pilietybę to net nepastebėjo, ir net gal nėra girdėję apie tą EBPO.
  Dabar planuojami referendumo taisyklių keitimai, kad pavyktų įteisinti dvigubą pilietybę iš antro karto (kitaip sakant, balsuosit referendumuose tol, kol nubalsuosit tai kaip reikia). Negi tikit, kad taip stengiamasi dėl emigrantų?

  • T0mas J.:

   Sakai “per plauką neįgijo”?
   O tamsta paskaityk
   lzb.lt/2016/06/23/seimas-prieme-pataisas-kurios-litvakams-uztikrins-lietuvos-pilietybe/
   Ten rašoma:
   “2016-06-23 Seimas ketvirtadienį priėmė Pilietybės įstatymo pataisas, kurios užtikrins tarpukariu iš Lietuvos išvykusių žydų bei jų palikuonių teisę atkurti Lietuvos pilietybę.Už tokių pataisų priėmimą balsavo 96 Seimo nariai, pasisakiusiųjų prieš nebuvo, susilaikė keturi parlamentarai. Pataisos įsigalios, kai jas pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pataisos parlamente buvo pateiktos šią savaitę ir apsvarstytos bei priimtos skubos tvarka.Pataisomis nustatyta, kad pilietybė atkuriama asmeniui, kuris iš Lietuvos pasitraukė ar išvyko iki 1990 metų kovo 11 dienos, išskyrus keitusius gyvenamąją vietą po 1940 metų birželio 15 dienos buvusios Sovietų sąjungos teritorijoje. Dabartinis Pilietybės įstatymas numato, kad iki 1990 metų kovo 11-osios iš Lietuvos pasitraukę asmenys gali turėti dvigubą pilietybę. „Aš labai sveikinu, kad įstatymas yra pakeistas, ir esu įsitikinusi, kad Lietuvos valstybė visiškai nieko neprarado, o gavo daugiau gero vardo ir gyvo potencialo“, – BNS sakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.
   Vienas iš siūlymo autorių, opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius pažymi, kad dabartinį reguliavimą reikėjo patikslinti dėl migracijos specialistų bei teismų pradėtos taikyti praktikos, kai litvakų prašoma pateikti įrodymų, jog tarpukario Lietuvoje jie ar jų protėviai buvo persekiojami, tad į įstatymą įrašytas ne tik pasitraukimas, bet ir išvykimas.”

   • en:

    Ne apie tarpukariu ar pokariu išvykusius litvakus eina kalba. Ir nemanau, kad jie priešiškai nusiteikę mūsų valstybės atžvilgiu.
    Dabar kalba eina būtent apie tuos, kurie išvyko po Nepriklausomybės atkūrimo ar jam artėjant “pakeitė gyvenamą vietą Sovietų Sąjungos teritorijoje”. Jūsų cituojamame įstatyme jie įvardyti kaip išimtis. Manau, nemaža jų dalis dabar yra Izraelio piliečiai, ko gero, tebeturintys glaudžius ryšius su rusija. Kažin ar ne jie didžiausi šios šmeižto kampanijos iniciatoriai?

  • mociute:

   2018 metu pabaigoje netgi LTV rode dokumetini filma apie Pietu Afrikoje gyvenancius zydus kurie labai dosniai ir netgi su pristatymu buvo apdovanoti LT pilieciu pasais nors daznas is ju net nelabai ka zinojo apie Lituva. E.Misiunas is LT VRM net keturlinkai besilankstydamas pats asmeniskai tuos pasus iteikinejo.. O gave LT pilieciu pasus pazadejo aktyviai dalyvauti rinkimuose . Labai gaila kad LTV sia dokuntine juosta ir panasius filmus kaip kad pagal G.Orwel’o “Gyvuliu ukis” parodo tik po pusiaunakcio kai Lietuvoje jau beveik visi miega… Taciau galetu pakartoti – LTV archyvuose juk turetu buti islike?

 18. Jonas:

  Tai gal tas Nausėda negirdėjo nieko apie vanagaites,kuchlianskes, zurofus ,venclovas ir kitus antilietuviškus propagandistus ,ar neskaitė jų rašinių?

 19. Kiek čia galime dalyvauti svetimųjų reikalais primestoje erzelynėje. Imtumemės savo valstybės valdymo reikalų – rinkimai ant nosies. Nausėda tegul sau važinėjasi po pasaulį kol reitingai nukris… Neužteko Skvernelių, Pranskiečių, “valstiečių”, Lenkiją Lietuvon įvedinėjančių, dabar, kaip girdisi, dar ir Nausėda Davose Lenkijos banką pasičiupo jon “temptis” …

  • Žemyna:

   + + + !!!
   Juolab, kad tikrieji erzelynių tikslai yra slepiami.
   Vienas, svarbiausias tikslas – įtrypti Lietuvą į purvą, išvolioti taip, kad iš tolo dvoktų ir niekas jai rankos nepaduotų – labai primena bejėgišką alkoholiko kerštą jį palikusiai žmonai. Šmeiš ir kaltins tuo, kas net nebūtų įmanoma.
   O dėl kaimynės įmonių čia – tai nuo pirmų dienų daroma viskas, kad smulkios įmonės bei individualiai dirbantys čia negalėtų išgyventi, kad iš valstybės nesulauktų jokios pagalbos, nes jos veiksmai bus priešingi – skęstantis bus dar giliau įmurkdomas ir laikomas, kad neiškiltų*… Mūsų politikams tinka tik „solidus” verslas (nors jo atsiradimo keliai gilioje tamsoje), žinantis, kas turi būti „keise”, kai pas politiką eina.
   ———————
   * Priešingai kad ir DB, kur tokiems skiriamas globėjas, padedantis jiems 3 metus. Pvz., Anglijoje sėkmingai įsikūrusios mūsų emigrantės – kažin, ar tas pats verslas joms čia taip sektųsi, ar nebūtų skandinama nuo pirmųjų metų.

 20. Bartas:

  Va tik mažasis “bonopartas” iš Maskovijos , Izraelyje, paminėjo Lietuvą. Mes užmušėm 200 tūkst. ž.. tautybės cccp piliečių.

  • Stebėtojas:

   Vargšas liliputinas… Užuojautos rusų tautai! 😪

  • Žemyna:

   Iš tiesų, ilgainiui apetitas (t.y., bendras aukų skaičius) vis augo…
   Išvada iš viso to, kas čia vyko ir iki ko šiuo metu priėjo:
   Taikos balandis iš Kremliaus dabar skelbia kiek mažesnį, nei FK, skaičių. Abu – nepaisydami jokios faktų ir skaičių logikos.
   Kaip suprantu, kai kam iš Kremliaus atėjo zadanije sukelti čia antisemitizmo bangą ir „atrasti” tikrąjį HK kaltininką. Vykdytojas stengėsi ir tebesistengia iš paskutiniųjų. Artėjant pavojui, kad Kremliaus veika II-jo PK metais bus prilyginta Hitlerio veikai ir bus patrauktas atsakomybėn, kelia Kremliui isterišką baimę ir griauna putinėlio planus tapti kažkuo gal net ir už Staliną labiau garbinsimu. Todėl bando nukreipti ugnį nuo savęs. H-K korta galėtų būti itin veiksminga, tad ties tuo ir darbuojamasi išsijuosus.
   Dabar tai apibūdinama kaip Lietuvoje kilusi antisemitizmo isterija. Tačiau Lietuvoje (priešingai įvykiams kai kur Europoje!) matome tik savo neadekvačiais kaltinimais isterijas provokuojančią damą.
   Iš jos elgesio ir ?fakto, jog tai ?ji pateikė prezidentei apdovanojimui būtent stribės, dalyvavusios žiaurioje kaimo egzekucijoje, pavardę, jau tai buvo labai stiprus ėjimas, siekiant sukelti anti-semitinę isteriją. Tačiau NEIŠDEGĖ. Lietuviai tylomis nurijo. (Ar pasauliui tai pagarsinta – KAS apdovanotas??? Ar bet kur kitur tai būtų įmanoma ir ar kitiems tai būtų suprantama?)
   Šmeižto neigimas, pateikimas priešingų faktų nėra jokia anti-bet kas isterija. Tai tėra kiekvieno kaltinamo, apšmeižto asmens/tautos normali, ŽT pripažįstama teisė!
   Ponia užmiršo, jog įsiutinti lietuvį iki rimtų veiksmų – nelengvas darbas. Taip greit nepavyks net ir šmeižtus pasitelkus.
   (Penktadienį 21.30 per LRyto TV ji išdėstys visas čia patiriamas skriaudas – papildys „naratyvą” apie tai, kaip juos skriaudžia?)

   • Bartas:

    Žemyna, pasakysiu kas šovė galvon. Caras savo pasisakyme minėjo Ukraina (fašistai), Lenkija (sukėlė II karą – fašistai), Lietuvą (fašistai), Latvija (irgi fašistai, užmušė 75 tūkst. ž..). Siaubingi fašistai, žydšaudžiai nutarė padėti Baltarusijai atsigabenti naftos ir dujų (80 tūkst. tonų norvegiškos naftos jau važiuoja) . Tai maskovijos “nacionalinio saugumo ” pažeidimas.

   • mociute:

    gerai butu kad kas nors atgaivintu 2000-aisias Vilniuje pradeta komunizmo nusikaltimu teisma ir atsirastu jo tesinys. Tikriausiai ispudinga tuo metu pristatyta surinkta komunizmo nusikaltimu medziaga islikusi ir gerai saugoma?

  • mociute:

   o pats Xuilo pamirso pamineti kad Rusijos imperijoje juodasimtininkai per viena nakti isskersdavo daugiau zydu nei naciai Lietuvoje per visa WW2…..
   Ir kad Stalinas NEPRIEME zydu is Hitlerio okupuotu teritoriju dar 1940-ais…..

 21. Žemyna:

  Valio, ir LLS vadas ?Mackevičius patvirtino Putino pareikštus žodžius – pareiškė, jog jau 30 m. jie kenčia diskriminaciją – tai lenkai, tai rusai, tai žydai lietuviams blogi…
  Ir LLRA jautė reikalą savo pareiškimą paskelbti.
  Čto i trebovalos dokazatj. VT darbuojasi efektingai!
  Čia tas ?Mackevičius, kur buvo kaltintas už PL duotų pinigų švaistymą?
  Ar vieną kartą tiems Seimūnams trenks į galvą prašviesėjimas, ar suvoks, kiek PATYS prisidėjo, tartum papūgos kartodami „tautinės mažumos”, „tautinės mažumos”…
  Na, o Karbauskiui tokia kaalicyja – peilis į nugarą?
  Beje, Okinčicas nepritarė tokiems „pertekliniams pareiškimams”…

  • Žemyna:

   Tikrai ta pavardė –
   Lietuvos lenkų sąjungos vadovas M.Mackevičius atsisako vykti į apklausą Lenkijoje
   – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuvos-lenku-sajungos-vadovas-m-mackevicius-atsisako-vykti-i-apklausa-lenkijoje-56-1003750?copied

 22. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Straipsnis apie siautėjančius sisteminius.
  *
  Policija pareikalavo iš A. Astrauskės įrodymų, jog trispalvė – tikrai jos
  Va čia
  k o m e n t a r a s.lt/policija-pareikalavo-is-a-astrauskes-irodymu-jog-trispalve-tikrai-jos/?lang=

  • Žemyna:

   Jo. Todėl dabar, eidami į miestą, turėkime kvitus net ir apatiniams bei kojinėms – maža ką policija „rekvizuos”, arba ir nacionalizuos, jei neturėsi kuo įrodyti, jog tai tavo?
   Vaje… bet juk galėjai su visu čekiu nugvelbti iš šiame spektaklyje pagr. vaidmenį atliekančio „načalnyko” žmonos rankinės? Arba iš pono Š. įkvėpėjos.
   Ne, čekis irgi nepatikima… Tai gal tūnom namuose, nei darban neikim. Bolše dvuch ne sobiratjsia?
   Kuo kvailiau jie elgsis, tuo geriau – bus labai lengva sukrauti visa tai į ieškinį EŽTT. – Ponia lydeka, kuriai paprašius (o kažkuriam ponui panorėjus) visa tai vyksta, pagaliau nuskambės gražioje byloje per visą Europą…

  • Žemyna:

   Senas kgbistinis triukas. Mus kasmet(!!!) iki tėtuko mirties skundė už tvoros gyvenęs gamyklos partorgas. Kasmet ateidavo tikrintojai, jis jiems vis tuos pačius kvitus pateikdavo. Nustatę, jog nusikaltimo nėra ir surašę patikros aktą, jie išeidavo. Taip metai ėjo, vis ta pati moteriškė ateidavo, galiausiai ji įeidavo kažkokia iš gėdos susisukusi, atsiprašinėdavo, kad jie jau mintinai visi žino, bet privalo patikrinti, nes ir vėl, kaip ir kasmet, iš to paties tą patį skundą gavo… Kai tėtuką palaidojom, kaimynas pagaliau nusiramino. O pats, beje, iš gamyklos paryčiais tampydavo vamzdžius savo vandentiekiui, kitus namų ūkyje dabar ar ateityje praversiančius daiktus. Ūkiškas žmogus buvo…
   Toks pats niekingas braižas ir Astros atveju. Durneliais apsimeta, ieško būdų kuo ilgiau gumą temptų. Nes fanaberija neleidžia tiesiog imti ir grąžinti. T
   ik užmiršo, jog ir gumos pertempus plyšta…

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    Reikia išreikalauti p_a_v_i_e_š_i_n_t_i vaizdo įrašą, kuriame buvo parodyta, kas vyko policijos komisariato patalpoje. Nes
    (citata)
    “Peržiūrint vaizdo įrašą, kuriame buvo parodyta, kas vyko policijos komisariato patalpoje, kur iš Trispalvės alėjos buvo atvežta A. Astrauskė, vienai moteriai nuo vaizdų pasidarė bloga, prireikė vaistų.”
    Tauta turi žinoti budelius.

 23. stasys:

  R. Navickas. Nukrito lietuvių kaltintojų kaukės ?..ar toks klausimo formulavimas gali duoti konkretu atsakymą ? abejoju . Manau priešingai ..mes kaip maži vaikai turintis emocijų pasiduodame erzeliui kurį mums tyčia užsako kremlius . Siekiant teisingumo reikia atskirti emocijas ir faktus imti vertinti blaiviai pasveriant galimas pasekmes .Teisingas kelias rinkti po kruopelyte faktus apie to laikotarpio Lietuva ir bandyti visuomenei parodyti tikra anos Lietuvos veidą ..kurio po sovietmečio neliko . Nemanau kad kažkuo čia kalti žydai, dėl to erzelio, ..žiūrint į bendra vaizdą tai ka matome tos niūrios datos minėjime veiksmai ir pasekmės turi išdėstyta logiška tvarka . . kuri baigiasi Vl..Putino pranešimu Izraelyje per holokausto minėjimo 75 metines . Gal čia kai kam sunku suprasti kiek tampriai tokie dalykai susiję su šalies ekonomikos augimu ir jos perspektyva ..bet tik naivus gali nesuprasti kaip svarbu tam ‘rytu carui‘ pristabdyti tuos ekonominius procesus rytu Europos regione . Todėl dūris į viena skaudžiausia Lietuvos problemą ..buvo logiškas ir neišvengiamas su tam tikromis pasekmėmis kurios supurtė ir Lietuvos Prezidentūrą . Nežinau ar mums po tokiu pareiškimu ,apie žydus, taps lengviau prasibrauti skersai to melo kuris nuolat užpilamas ant kelio .Greičiau priešingai , neišdrįsti nuvykti kai tave kviečia į tokį minėjimą ? sprendimas kuriam atsakymas bus rastas ne šiandiena ar rytoj ..o tolesnėse Lietuvos pastangose parodyti tikra sovietu sajungos veidą Lietuvoje tuo pačiu duodant ir kita vertinimą antram pasauliniam karui . Šiandiena mes ta diplomatijos mūši pralaimėjome ..ir gana naiviai . Na bet bus dar kitu .. ir čia lems gebėjimas pateikti staigmenas pasauliui.. Svarbu neužsidaryti savyje ir netikėti ..

 24. Kęstutis:

  Išdrįsti nuvykti kai kviečią kartu ir banditą, kuris dar tave ir apdergs prie visų, o tu neturėsi net mažiausios galimybės pasiteisinti – ar tai būtų tikrai protinga? Man atrodo, kad geriau jau iš karto parodyti, jog su nusikaltėliais mums ne pakeliui.. O tie kas glėbesčiuojasi su nusikaltėliais ir patys ne ką mažesni nusikaltėliai…

 25. Žemyna:

  Andrejus Sazonovas. Stalinizmo nusikaltimai
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/andrejus-sazonovas.-stalinizmo-nusikaltimai
  Ir būtinai komentarus permeskite akimis – gal akis užklius už kokio slapyvardžio?

  • Žemyna:

   O, dar vienas kaltintojas:
   V. Tomaševskis siekia inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl prezidento G. Nausėdos veiklos
   – ekspertai.eu/vtomasevskis-siekia-inicijuoti-parlamentini-tyrima-del-prezidento-gnausedos-veiklos/ – už „priesaikos sulaužymą”…
   Tai kas iš tiesų ir LT prezidentas, ir premjeras, ir visas Seimas viename asmenyje?

   • mociute:

    akivaizdu, kad mazarastis ir bukas Tomasevskis pats net fiziskai negaletu ka nors inicijuoti o yra tik iskaba tiems kurie sedi kremliuje ir net ir nemigo naktimis kuria planus kaip sutrypti Baltijos valstybes dar karta. Todel butina dar karta ir nuodugniai perziureti ne tik Tomasevskio bet ir viso jo burio prigimti ir lojaluma Lietuvai.
    Nusikaltimas yra atiduoti strategines Lietuvos – susisiekimo ir vidaus reikalu ministerijas atiduoti i mazarasciu ir Lietuvai zala bei geda darancios grupuotes rankas.

    • Žemyna:

     Taip elgiasi tie, kas nežino, katros funkcijos valstybėje yra STRATEGINĖS, bei to, kad ten turi nuolat ir tavo valstybės akis budėti – nes svetimos akys ir ausys ten būtinai ir visada budi. Ar Minsko m-kloje nemokė pagrindinio tais laikais dalyko bet kurių studijų studentų 🙂 ?
     Dėdė Volodia (o dar Vovka-markovka) žinojo, ką sakė, kai nurodė bolševikų būriams, kokius punktus reikia pirmiausia užimti, kad priešo veikla būtų tavo kontroliuojama ir paralyžiuota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: